Hospodářské výsledky společnosti Stellent za první čtvrtletí fiskálního roku 2005

Tržby i výnosy na akcii předčily předchozí firemní odhady; v meziročním srovnání čtvrtletní vzrostly výnosy o 30 %
Hospodářské výsledky společnosti Stellent za první čtvrtletí fiskálního roku 2005

Praha, 5. srpna 2004Společnost Profinit, přední poskytovatel IT služeb a řešení, zastupující na českém trhu společnost Stellent, dodavatele řešení pro správu obsahu a správu dokumentů, oznámila její finanční výsledky za první fiskální čtvrtletí, které skončilo dnem 30. června 2004.

Tržby společnosti Stellent za první fiskální čtvrtletí činily 22,7 mil. dolarů, což představuje 10% nárůst oproti výsledku 20,6 mil. dolarů dosaženému v předchozím čtvrtletí a nárůst o 30 % ze 17,4 mil. dolarů zaznamenaných za stejné období loňského fiskálního roku. Za letošní fiskální čtvrtletí představovaly tržby za licence 52 % a výnosy ze služeb 48 % z celkových tržeb.

Provozní čistý příjem činil za čtvrtletí končící 30. června 2004 částku 154 000 dolarů neboli 0,01 dolaru na akcii, za čtvrtletí končící 30. června 2003 dosáhla čistá ztráta výše 2,7 mil. dolarů, neboli 0,12 USD na jednu akcii.

 „Tým společnosti Stellent má za sebou na konci prvního čtvrtletí další silné finanční období,“ zdůrazňuje Robert Olson, prezident a hlavní výkonný ředitel společnosti Stellent. „Dne 28. května jsme zakončili fúzi se společností Optika a nyní fungujeme jako jeden subjekt, který začíná zaznamenávat synergie v oblasti společných nákladů a výnosů přesně v souladu s očekávanými výsledky fúze.“

Pokračování tiskové zprávy (v anglickém jazyce) naleznete na zde.

 


O společnosti Profinit

Společnost Profinit (dříve Sybase ČR), zastupující Trillium Software na českém trhu, je nezávislým poskytovatelem komplexních IT řešení a služeb s orientací na zákazníky z finančního sektoru, telekomunikací a utilit. Profinit je stoprocentním vlastníkem společnosti Sybase Software a Infa Partner a majoritním vlastníkem společnosti Sybase EDV-Systeme, GmbH. Profinit se zaměřuje zejména na řešení v oblasti urychlení přístupu k datům v datových skladech, systémy Data Quality, Document and Content Management, Business to Business Communication, dále pak na služby systémového a softwarového engineeringu a IT outsourcingu.

 

O společnosti Stellent, Inc.

Společnost Stellent, Inc., je celosvětovým poskytovatelem softwarových řešení pro správu obsahu, která zákazníkům přinášejí rychlý užitek, neboť umožňují snadnou implementaci, a navíc jednotliví uživatelé tyto nové služby rychle a pozitivně přijímají. Díky produktům značky Stellent mohou zákazníci snadno implementovat více důležitých obchodních funkcí – jako jsou vizualizace finančních závazků, zpracování reklamací, webové servery, call centra, procesy a extranety pro prodejce – a také škálovat technologii na podporu potřeb celopodnikového managementu obsahu.

Stellent má více než 3 500 zákazníků, včetně firem Procter&Gamble, Merrill Lynch, The Home Depot, ING, GlaxoSmithKline, Georgia Pacific, Bayer Corp., Coca-Cola FEMSA, Emerson Process Management, Genzyme Corp. nebo Los Angeles County či Britský Červený kříž. Společnost sídlí v Eden Prairie v americké Minnesotě, a její kanceláře jsou rozmístěny na dalších místech ve Spojených státech, Evropě, asijsko‑tichomořské oblasti a v Latinské Americe.

www.stellent.com

 

Váš názor Další článek: Po roce: Celeron D zrychluje na 2,93 GHz

Témata článku: Software, Office Depot, Minnesota, Eden, Emerson, Georgia, Coca Cola, Bayer, Depot, Pacific


Určitě si přečtěte

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

Za hranicemi Chromu: 13 nejzajímavějších prohlížečů, které „nikdo“ nepoužívá

** Šesti nejpoužívanějším prohlížečům patří 94 % trhu ** Různé „klony“ Chromu slibují lepší funkce nebo jiný design ** Také Firefox má řadu zajímavých odnoží

Lukáš Václavík | 38

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 110

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11