Hospodářské výsledky společnosti Hitachi Data Systems za třetí čtvrtletí 2005

13. února 2006 oznámila společnost Hitachi, Ltd., mateřská firma Hitachi Data Systems, hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí 2005 (období od října do prosince 2005). Hitachi Data Systems dosáhla v tomto období nejlepších výsledků za celou svou historii, když celkový prodej jejích řešení SAN/NAS (globální prodej Hitachi Data Systems plus prodej ekvivalentních produktů společností Hitachi, Ltd., v Japonsku) překročil hodnotu 700 mil. USD.
Hospodářské výsledky společnosti Hitachi Data Systems za třetí čtvrtletí 2005

Celkové tržby za úložná řešení SAN/NAS společnosti Hitachi, Ltd., dosáhl 89 mld. jenů (755 mil. USD), což znamená 35% nárůst oproti 66 mld. jenů (560 mil. USD) dosaženým ve třetím čtvrtletí minulého fiskálního roku a výrazný nárůst        o 13 % oproti druhému čtvrtletí, kdy tržby činily 79 mld. jenů (670 mil. USD).

Už druhé po sobě jdoucí čtvrtletí společnost rostla rychleji než její konkurenti EMC a IBM a rozšířila svůj podíl na trhu. Podle tržních analytiků vzrostl celý trh s úložnými systémy meziročně o 7 až 8 %, což znamená, že obchod společnosti Hitachi roste pětkrát rychleji než celkový obrat tohoto segmentu.

Zatím čtyři analytické společnosti vydaly zprávy, které potvrzují, že Hitachi Data Systems  zvýšila od října do prosince 2005 tržní podíl na úkor společnosti EMC.

Analytik Aaron Rakers z firmy A. G. Edwards & Sons píše: „Máme za to, že HDS získala meziročně nezanedbatelný podíl na trhu s high-endovými diskovými storage systémy na úkor EMC.“ A dále: „Tento trend pokračuje.“ Rakers kromě toho poznamenává: „Vedoucí pozice v oblasti virtualizace se vyplácí. Domníváme se, že HDS se svými nabídkami virtualizace pokračuje v tahu na branku. Zhruba 40 až 45 % nabídek systémů HDS TagmaStore USP/NSC nyní zahrnuje její Universal Storage Manager (ve srovnání s naším odhadem 30 až 40 % v předchozím čtvrtletí. Stále věříme, že HDS získala jasné vedoucí postavení na trhu virtualizace storage – zřetelně předbíhá firmu EMC, u které se očekává, že její virtualizační aplikace Invista začnou generovat příjmy až ve druhém pololetí 2006.“

Kaushik Roy ze společnosti Susquehanna Financial Group píše, že HDS „získává páru“ a že investoři mohou „očekávat, že EMC pocítí sílu konkurence“.

Goldman Sachs uvádí, že „předběžné výsledky ukazují solidní meziroční růst tržeb o 35 %, což vede k závěru, že platforma TagmaStore pokračuje v rozjezdu“.

Analytici fondu Bear Stearns rovněž vydali zprávu, ve které uvádějí, že „35% meziroční růst možná povede k ještě výraznějším ziskům tržního podílu HDS na úkor EMC v oblasti high-endových systémů, protože tržby EMC za high-endová řešení Symmetrix zůstaly ve čtvrtém čtvrtletí 2005 meziročně na stejné úrovni“ a že „výhledově by mohly být výsledky Hitachi na konci března 2006 rovněž silné“.


O Hitachi Data Systems
Hitachi Data Systems využívá své globální kapacity pro výzkum a vývoj k vývoji storage řešení postavených na špičkových technologiích s takovou výkonností, dostupností a škálovatelností, které maximalizují návratnost investic zákazníků a minimalizují jejich rizika. Firma se zaměřuje na zákaznická hlediska a poskytuje špičkový hardware, software a služby od Hitachi a svých partnerů.

Společnost Hitachi Data Systems s 2900 zaměstnanci obchoduje prostřednictvím přímých i nepřímých kanálů ve veřejném, státním i soukromém sektoru ve více než 170 státech a regionech. Mezi její zákazníky patří více než 50 procent společností uvedených v žebříčku Fortune 100. Více informací naleznete na adrese http:/www.hds.com.

O Hitachi, Ltd.
Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), se sídlem v japonském Tokiu je vedoucí globální společnost v elektronice se zhruba 347 000 zaměstnanci po celém světě. Fiskální rok 2004 (ukončený 31. března 2005) přinesl konsolidované prodeje ve výši 9 027 mld. jenů (84,4 mld. USD). Společnost nabízí široké spektrum systémů, produktů a služeb na trzích s informačními systémy, elektronickými zařízeními, energetickými a průmyslovými systémy, spotřebním zbožím, materiály a finančními službami. Více informací o společnosti Hitachi naleznete na adrese http://www.hitachi.com.

Témata článku: Software, Hardware, Hitachi, Aaron, Sons, Bear, Edwards

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje