Hospodářské výsledky a finanční situace SHARP Electronics

1. února 2007
Kritická chyba Mac OS X tajena?
Praha, 1. února 2007 – Společnost SHARP Electronics, výrobce spotřební elektroniky a průkopník LCD technologie, zveřejňuje své hospodářské výsledky.
Hospodářské výsledky a finanční situace SHARP Electronics

1. Přehled za posledních 9 měsíců, k 31. prosinci 2006

Během období posledních devíti měsíců pokračovala japonská ekonomika, podporována nárůstem exportu a korporátních investic získaným díky zlepšení hospodářských výsledků, ve svém zotavování. V zámoří, ve Spojených státech amerických, pokračuje ekonomika vedená silnou domácí poptávkou ve stabilním růstu. Evropská a asijská ekonomika jako celek ukazuje solidní růst.

Za těchto okolností společnost Sharp učinila důrazné kroky k vylepšení své pozice na trhu a ke zvýšení konkurenceschopnosti. V oblasti byznys produktů jsme pracovali na vylepšení pozice našich specifických produktů, jako jsou barevné LCD televize nebo mobilní telefony.

Převedeno do řeči čísel – zaznamenali jsme za 9 měsíců čistou tržbu 2 285,8 miliardy jenů, což znamená nárůst o 10,6% v porovnání se stejným obdobím v loňském roce, zisk z běžné činnosti 139,4 miliard jenů, což je nárůst o 17,3% a čistý zisk 75 miliard jenů (nárůst 19.6%).

Co se týče příjmů a výdajů (Cash Flow), čistý zisk z provozní činnosti byl 160,6 miliard jenů, zatímco čisté výdaje na investice byly 213,1 miliard jenů. Čistý zisk z finančních aktivit byl 65,3 miliónů jenů. Výsledkem toho tvořilo finanční majetek společnosti  na konci období 315,2 miliard jenů, což znamená nárůst 15,8 miliard jenů v porovnání s 31. březnem 2006.

Hospodářské výsledky podle produktových skupin

Spotřebitelské produkty: Prodej audio/video- a komunikačních zařízení vynesl 990,2 miliard jenů, což je nárůst o 19,6% oproti stejnému období v loňském roce. Prodej barevných LCD televizí, především modelů s velkými uhlopříčkami, a mobilních telefonů vzrostl, což vedlo k nárůstu tržeb. Prodej zařízení pro domácnosti vynesl 179,1 miliard jenů, nárůst o 6,1%. Prodej počítačových zařízení vynesl 316,8 miliard jenů, nárůst o 2,3%. Zde se projevil na celkovém růstu tržeb nárůst prodeje kopírek/tiskáren, především digitálních barevných multifunkčních zařízení.

Elektronické komponenty: Prodej LSI přinesl 104,3 miliard jenů, nárůst 6,1% oproti stejnému období loňského roku. Prodej LCD přinesl 469,9 miliard jenů, nárůst 4,3%. Ke zvýšení tržeb zde vedl zejména silný prodej LCD panelů do zámoří. Prodej dalších elektronických komponentů přinesl 225,2 miliard jenů, nárůst 6,4%.

2. Prognóza za fiskální rok 2006

V prognóze finančních výsledků za rok 2006 představených 25. října 2006 nenastávají žádné změny. Čistý obrat 3 000 miliard jenů, což je nárůst o 7,3% v porovnání s minulým účetním rokem. Zisk z běžné činnosti 180 miliard jenů, nárůst 10% oproti minulému učetnímu roku. Čistý zisk 100 miliard jenů, nárůst 12,8% oproti minulému učetnímu roku.

Váš názor Další článek: Kritická chyba Mac OS X tajena?

Témata článku: Byznys, Loňský rok, Flow, Minulý měsíc, Prodej, Ekonomika, Zisk, Cash, Stejné období, Čistý zisk, Minulý rok


Určitě si přečtěte

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

Při tragické nehodě Tesly Model 3 byl zapnutý autopilot. Neudělal nic, ukázalo vyšetřování

** V březnu došlo k tragické nehodě Tesly Model 3 ** NTSB vydala předběžnou vyšetřovací zprávu ** V okamžiku havárie jel vůz v režimu Autopilota

Karel Kilián | 120

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch