Holdingová společnost AAC, a.s. zahájila proces integrace

Jedna z nejvýznamnějších tuzemských společností v oblasti informačních technologií zahájila proces vnitřní integrace. V rámci tohoto procesu se do konce letošního roku dceřiné společnosti LIBRA Electronics a ProCA spojí v jednu, marketingově orientovanou společnost.
Holdingová společnost AAC, a.s. zahájila proces integrace

Vznikne tak silná integrovaná společnost s výhradním zaměřením na oblast IT - výrobu a distribuci výpočetní techniky a jejích komponentů včetně exportních aktivit.  V průběhu srpna tak dojde ke spojení obchodních míst společností LIBRA Electronics a ProCA a také                        ke koncentraci výroby počítačů v pražské výrobní pobočce. Tento krok je jedním z prvních, které mají sjednotit procesy ve fúzujících společnostech, integrovat marketing a zavést jasnou značkovou strategii holdingu.

 

Proces se dotkne i dalších stávajících společností holdingu - Xanadu a ProMON, které budou spojeny do nové firmy zaměřené na poskytování služeb v oblasti IT řešení. Oddělení obchodování a distribuce se spotřební elektronikou  bude zcela vyčleněno do nově vzniklé samostatné společnosti.

 

“Společnost AAC, a.s. sdružuje firmy, které prošly v posledních letech velmi dynamickým rozvojem. Podařilo se nám upevnit pozici řadou akvizic a expandovat do zahraničí. Nyní nastal čas uspořádat naši společnost před další expanzí tak, aby byla maximálně efektivní             a konkurenceschopná. A to v evropském měřítku. Členství naší země v Evropské unii a tržní pozice akciové společnosti AAC vytváří předpoklady k dalšímu růstu,” říká předseda dozorčí rady AAC, a.s. Ladislav Marek.

 

AAC, a.s. dnes operuje vedle České republiky také na Slovensku a v Rumunsku. Společnosti LIBRA Electronics a ProCA vyrábějí v České republice počítače pod značkami BRAVE,  LEO a TESCO. Distribuují také bílou a černou spotřební elektroniku značky Samsung a vlastní značky Maxton.

 

***

Základní informace o AAC, a..s.:

Společnost založil na počátku 90. let student Ladislav Marek. V roce 1992 vznikl holding AAC a.s., který si získal pověst jedné z nejúspěšnějších  tuzemských společností  založených a spravovaných tuzemskými většinovými vlastníky. Jen v loňském roce dodal holding na trh téměř 100 000 počítačů vlastních značek, které drží  řadu ocenění v prestižních odborných testech. Konsolidované tržby holdingu činily v roce 2003 více než 7 mld. Kč. Mezi jeho prominentní zákazníky patří mimo jiné Kancelář prezidenta republiky či Poslanecká sněmovna, Univerzita Karlova, ČSAV, Bankovní akademie nebo Katastrální úřad Slovenské republiky.


Pro další informace kontaktujte:

Tomáš Kudweis, ředitel PR a propagace AAC, a.s.

V Lužích 818, 142 00 Praha 4 - Libuš
Tel.: +420 234 646 470, Fax: +420 234 646 120
GSM: +420 606 677 737, email: kudweis@proca.cz

 

Váš názor Další článek: Po roce: Celeron D zrychluje na 2,93 GHz

Témata článku: Bílá elektronika, Holding, Xanadu, Tesco elektronika


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 108


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky