Holding AAC zvýšil prodej PC o 23%

Společnosti holdingu AAC pokračují v dynamickém zvyšování prodeje počítačů vyráběných pod vlastními značkami.
Holding AAC zvýšil prodej PC o 23%

Za 3 čtvrtletí 2003 byl celkový prodej PC o 23 % vyšší než ve stejném období roku 2002. Celkový počet vyrobených a prodaných PC dosáhl 54 196 kusů, zatímco ve stejném období roku 2002 to bylo jen 44 065 kusů.

Z celkového počtu bylo v České republice prodáno 35 632 kusů značek BRAVE, LEO, Monsoon a TESCO, což je o 8 % více než loni (32 981 kusů). Tento výsledek považuje vedení holdingu za velmi dobrý, protože podle posledního odhadu agentury IDC český trh osobních počítačů poklesne letos o 5-10%. Pokud se naplní očekávání poklesu trhu, bude to znamenat zvýšení podílu AAC na českém trhu počítačů.

Na Slovensku prodaly dceřiné společnosti celkem 12 628 kusů PC značek LIBRA a BRAVE (nárůst o 98%). Celkový počet doplňuje 5 936 kusů počítačů BRAVE prodaných v Rumunsku (nárůst o 26%).

 

 

AAC a. s. je investiční holdingovou společností se zahraniční majetkovou účastí, která se prostřednictvím svých dcer profiluje jako přední distributor na trhu výpočetní a kancelářské techniky, elektroniky a telekomunikací, vývoje a distribuce CAD software. Hlavní aktivitou AAC a. s. je budování dynamické skupiny obchodních společností, jejich metodické vedení ve všech oblastech řízení a další rozšiřování této skupiny mimo český trh. Nejvýznamnější společnosti holdingu jsou ProCA spol. s r.o., LIBRA Electronics, spol. s r. o., Xanadu s. r.o., LIBRA Electronics Slovakia, a.s., ProCA Slovakia, s. r. o. a ProCA Romania s.r.l.

 

 

V případě zájmu Vám rádi poskytneme doplňující informace.

 

 

Dr. Petr Samec,

vedoucí útvaru marketingové komunikace AAC a. s.

samec@aac.as, 602 190 678

www.aac.as

Váš názor Další článek: Ochrana hudby používaná iTunes prolomena autorem DeCSS

Témata článku: Romania, Tesco elektronika, Libra, Xanadu


Určitě si přečtěte

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky