Holding AAC prodal v roce 2003 téměř 100 tisíc kusů počítačů

Společnosti holdingu AAC dosáhly v roce 2003 vynikajících výsledků v prodeji počítačů. Celkový počet vyrobených a prodaných PC a notebooků dosáhl 96 804 kusů, což je meziroční zvýšení o 17,3% (v roce 2002 bylo prodáno 82 479 kusů).
Holding AAC prodal v roce 2003 téměř 100 tisíc kusů počítačů

Klíčovým trhem zůstává Česká republika, kde bylo prodáno 66 018 kusů PC a notebooků. Meziroční zvýšení prodeje v ČR tak činí 5,7%. Český počítačový trh přitom podle předběžných odhadů v roce 2003 stagnoval nebo mírně klesal a podíl holdingu AAC na českém trhu se tak zvýšil. V České republice bylo prodáno 31 327 PC BRAVE (dodává ProCA spol. s r.o.), 21 569 kusů PC LEO (dodává LIBRA Electronics a.s.), 4 682 kusů PC Monsoon (dodává LIBRA Electronics a.s.) a 3 883 kusů PC TESCO (dodává ProCA spol. s r.o.). V roce 2003 došlo k razantnímu nárůstu výroby a prodeje vlastních notebooků – celkem bylo v ČR prodáno 4 557 kusů notebooků. Z tohoto počtu bylo 2 671 kusů značky BRAVE NoteLine (dodává ProCA spol. s r.o.) a 1 886 kusů LEO SmartBook (dodává LIBRA Electronics a.s.)

Na Slovensku prodal holding AAC celkem 24 850 kusů osobních počítačů a notebooků (nárůst o 91%). LIBRA Electronics Slovakia, a.s. dodala 15 235 kusů PC značky LIBRA a ProCA Slovakia s. r. o. prodala 9 419 kusů značky BRAVE. Na Slovensku byl na sklonku roku 2003 zahájen také prodej vlastních notebooků. Celkový počet prodaných počítačů doplňuje 5 936 kusů PC BRAVE prodaných v Rumunsku společností ProCA Romania s.r.l.

 

 

AAC a. s.  je mezinárodní společnost, která dodává zákazníkům zboží a služby z oblasti 3C (Computers, Consumer electronics, Communications). Sídlo společnosti je v České republice a její obchodní aktivity zasahují do většiny evropských zemí.

Nejvýznamnější dceřiné společnosti jsou ProCA spol. s r.o., LIBRA Electronics a.s., Xanadu s.r.o., LIBRA Electronics Slovakia, a.s., ProCA Slovakia, s. r. o. a ProCA Romania s.r.l.

 

 

V případě zájmu Vám rádi poskytneme doplňující informace.

 

Váš názor Další článek: Chystaný telefonní i e-mailový seznam: nejen zbytečný, ale možná i škodlivý

Témata článku: Xanadu, Electronics, Libra, Leo, Romania


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 34

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky