Hlídejte svoji síť - nový Sniffer Investigator od Network Associates

27. února 2002
Hammer představen
Společnost Network Associates (resp. její divize Sniffer Technologies) uvedla na trh nové řešení pro správu a monitorování sítí – Sniffer Investigator. To je určeno především pro malé a střední podniky.
Hlídejte svoji síť - nový Sniffer Investigator od Network Associates

Jako všechna řešení tohoto druhu je i Sniffer Investigator založen na technologii „Leveraging Sniffer Technologies”, která realizuje dokonalou odbornou analýzu provozu sítě a nalezených problémů. Samotné řešení podporuje a umí dekódovat více jak 280 komunikačních protokolů (Cisco, Microsoft, Novell, Apple, Oracle atd.). Samozřejmostí jsou různé grafické výstupy včetně statistik, analyzování a monitorování výkonu celé sítě, Internetu, e-mailové komunikace a provozu databází Oracle.

 

Sniffer Investigator je optimální řešení pro malé a střední organizace, které tak mají možnost využít cenově přijatelného řešení „na klíč“ pro identifikaci, analýzu a vyřešení základních bezpečnostních problémů, nalezení úzkých míst v síti a zabránit jejím výpadkům. Je dodáván na vlastním laptopu, což znamená, že produkt je připraven k okamžitému použití. Prakticky ihned po připojení může spolehlivě analyzovat a monitorovat síť.

 

Mezi nejzajímavější vlastnosti řešení Sniffer Investigator patří:

 

Analýza sítě

 

Sniffer Investigator obsahuje spolehlivou technologii odborné analýzy. Ta může výrazně  napomoci při identifikaci problémů spočívajících v samotných klíčových bodech sítě a přesně definovat či vyhodnotit možná řešení vzniklých problému. Uživatel může provádět dokonce zpětné přehrávání provozu sítě.

 

 

Filtry a spouštěče

 

Sniffer Investigator obsahuje také snadno použitelný filtr založeným na principech monitorování dat. Jakmile uživatel identifikuje abnormální aktivitu (např. má podezření na činnost počítačového viru), stačí pouze jednou kliknout a aktivovat příslušný filtr z tzv. Host Table nebo Matrix Map, což umožní získat přístup ke klíčovým údajům v co nejkratší době. Další zajímavou funkcí produktu jsou tzv. „spouštěče“ (triggers), které jsou užitečné pro zjištění nedefinovatelných nebo občasně se vyskytujících problémů v síti. Spuštění monitoringu sítě je vázáno na výskyt definovaného problému nebo jeho symptomů. Zjištěné informace jsou poté uloženy na disku a technik je může následně analyzovat.

 

Protokoly

 

Sniffer Investigator podporuje a umožňuje dekódovat více než  280 nejznámějších protokolů používaných řešeními firem jako jsou Cisco, Microsoft, Novell, Apple a Oracle. Samozřejmostí je široká podpora protokolu TCP/IP.

 

Nastavitelná hlášení

 

Sniffer Investigator může pracovat ve spojení s modulem „Sniffer Reporter“ a generovat reporty, které mohou zachycovat např. Segment Utilization, Top Talkers, Protocol Distribution, Expert Symptoms a Diagnosis a vytvářet přehledné krátkodobé grafické reporty.

 

Balení

 

Celé řešení je dodáváno na notebooku ASUS s procesorem Celeron 800MHz s instalovaným operačním systémem Windows 2000 a síťovou kartou Xircom Cardbus Ethernet Card. Nainstalována je na něm omezená verze Sniffer Pro 4.5.

 

Vytvořením tohoto produktu se NAI snaží zpřístupnit zpravidla poměrně nákladné Sniffery širšímu okruhu uživatelů.

 

AEC – DATA SECURITY COMPANY (www.aec.cz),

přední poskytovatel software a služeb v oblasti bezpečnosti dat a antivirové ochrany.

 

AEC je dodavatelem antivirových a bezpečnostní řešení světově známých společností Network Associates (McAfee,  Sniffer Technologies), F-Secure, Kaspersky Lab, Norman ASA, Panda Software a Sybari. Provozuje také certifikační autoritu TrustCert (www.trustcert.cz).

 

Váš názor Další článek: Hammer představen

Témata článku: Microsoft, Apple, Reporter, Norman


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 92Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF