Hitachi Data Systems se stala prvním dodavatelem storage polí založených na Fibre Channelu, který splnil podmínky pro provoz v Simple SAN for Windows Server od Microsoftu

LAS VEGAS, 24. VÝROČNÍ KONFERENCE FIRMY GARTNER, 5. prosince – Hitachi Data Systems Corporation, dodavatel řešení Application Optimized Storage™ a stoprocentní dceřiná firma korporace Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), dnes oznámila, že se stala prvním dodavatelem storage polí založených na technologii Fibre Channel, který splnil podmínky pro provoz v prostředí Microsoft Simple SAN for Windows Server. Jeho modely AMS200 a AMS500 z řady Hitachi TagmaStore™ Adaptable Modular Storage a model WMS100 z řady Workgroup Modular Storage totiž úspěšně prošly testem kompatibility.
Hitachi Data Systems se stala prvním dodavatelem storage polí založených na Fibre Channelu, který splnil podmínky pro provoz v Simple SAN for Windows Server od Microsoftu

Sítě SAN (Storage Area Networks) znamenají pro mnoho velkých podniků vysoce škálovatelná a flexibilní úložná řešení při celkově lepším využití storage zařízení. Mohou však být hůře dostupné pro menší organizace, které se potýkají s jejich cenovou dostupností a složitým zaváděním, provozem a správou. Hitachi Data Systems proto spolupracuje s Microsoftem na zjednodušení sítí SAN, jejich lepší interoperabilitě a snazším hardwarovém nastavení i na lepší osvětě zákazníků tak, aby se mohli při nákupech sítí SAN lépe orientovat.

 

„Hitachi Data Systems je známá tím, že rozumí specifickým potřebám menších a středních podniků,“ řekl dr. Claude Lorenson, produktový manažer Microsoftu pro storage technologie. „Microsoft je potěšen tím, že může spolupracovat s Hitachi Data Systems na vývoji propracovanějších storage systémů dostupných uživatelům ve všech velikostech.“

 

„Z hlediska výkonnosti a možností správy mají malé a střední firmy stejné potřeby a problémy s ukládáním dat jako velké podniky,“ uvedla Rachel Young, viceprezidentka Hitachi Data Systems pro globální marketing. „Microsoft Simple SAN for Windows Server zjednodušuje implementaci a správu storage systémů, což vede k nižším nákladům na jejich provoz. Těšíme se na pokračování spolupráce s Microsoftem při dodávkách řešení Simple SAN zákazníkům po celém světě.“

 

Modely AMS200 a AMS500 z řady Hitachi TagmaStore™ Adaptable Modular Storage a model z řady Workgroup Modular Storage jsou nejlépe škálovatelnými, nejvýkonnějšími a nejdostupnějšími systémy ve své kategorii. AMS200, AMS500 a model WMS100 z řady Workgroup Modular Storage využívají mnoho špičkových funkcí, jako je partitioning logické cache či RAID-6 a jsou ideálním řešením pro malé a střední podniky, které vytvářejí rychle rostoucí objem dat a potřebují se na malé ploše vypořádat se svými nároky na dostupnost a výkonnost storage systémů.

 

Hitachi Data Systems ve spolupráci se svými obchodními partnery nabídne řešení založená na Simple SAN už v blízké budoucnosti.

 

O Hitachi Data Systems

Hitachi Data Systems využívá své globální kapacity pro výzkum a vývoj k vývoji storage řešení postavených na špičkových technologiích s takovou výkonností, dostupností a škálovatelností, které maximalizují návratnost investic zákazníků a minimalizují jejich rizika. Firma se zaměřuje na zákaznická hlediska a poskytuje spičkové hardware, software a služby od Hitachi a svých partnerů.

 

Hitachi Data Systems s 2900 zaměstnanci obchoduje prostřednictvím přímých i nepřímých kanálů ve veřejném, státním i soukromém sektoru ve více než 170 státech a regionech. Mezi její zákazníky je více než 50 procent společností uvedených v žebříčku FORTUNE 100. Více informací naleznete na adrese http:/www.hds.com.

 

O Hitachi, Ltd.

Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), se sídlem v japonském Tokiu je vedoucí globální společnost v elektronice se zhruba 347 000 zaměstnanci po celém světě. Fiskální rok 2004 (ukončený 31. března 2005) přinesl konsolidované prodeje ve výši 9 027 miliard jenů (84, 4 miliard USD). Společnost nabízí široké spektrum systémů, produktů a služeb na trzích s informačními systémy, elektronickými zařízeními, energetickými a průmyslovými systémy, spotřebním zbožím, materiály a finančními službami. Více informací o společnosti Hitachi naleznete na adrese http://www.hitachi.com.

Témata článku: Microsoft, Windows, Hitachi, Storage, Malá dostupnost, Simple

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje