Hitachi Data Systems jmenovala Eckharda Pfeiffera poradcem správní rady

15. prosince 2005
Začalo betatestování Exchange 12
Známý leader IT odvětví bude podporovat růstové plány společnosti.
Hitachi Data Systems jmenovala Eckharda Pfeiffera poradcem správní rady

SANTA CLARA, Kalifornie – 9. prosince 2005 Hitachi Data Systems Corporation, dodavatel řešení Application Optimized Storage™ a stoprocentní dceřiná firma korporace Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), oznámila, že dřívější prezident a CEO Compaqu Eckhard Pfeiffer se stal poradcem správní rady. V této roli bude Pfeiffer společnosti radit ohledně strategie a aktivit na trhu a poskytne doporučení i pro její různé nové iniciativy. Pfeiffer má více než třicetileté zkušeností s prodejem a výkonným managementem v sektoru informačních technologií včetně šestnácti let strávených u Compaqu, kde jeho vedení vyneslo společnosti přední pozici v odvětví osobních počítačů.

„Eckhard Pfeiffer má obrovské zkušenosti v oboru. Pro společnost jako Hitachi Data Systems je důležité konzultovat postup s předními externími odborníky ve chvíli, kdy se stává z produktově zaměřené firmy společností orientovanou na řešení a plánuje silný růst. Očekáváme od něj znalosti a zkušenosti, které pomohou posílit naši pozici na trhu s úložnými řešeními,“ řekl Shinjiro Iwata, CEO Hitachi Data Systems.

Ve funkci CEO Compaqu zvýšil Pfeiffer roční prodeje společnosti ze tří na více než třicet miliard dolarů a podíl na trhu osobních počítačů z 3,5 na 15,4 procent. Dnes je Pfeiffer předsedou správní rady firmy Accoona Corporation a ředitelem správní rady společností General Motors Corporation a L M E Ericsson.

Ke své nové funkci Eckhard Pfeiffer uvedl: „Jsem potěšen, že se mohu stát poradcem správní rady Hitachi Data Systems. Tato společnost bezpochyby dodává nejlepší storage technologie a může se pochlubit věrnou zákaznickou základnou. Zákazníci oceňují zejména to, že její řešení umožňují uvést IT a podnikání do souladu. Hitachi Data Systems je schopna získat výrazný podíl na trhu a já se těším, že významně přispěji k její transformaci a rychlejšímu růstu.“

O Hitachi Data Systems
Hitachi Data Systems využívá své globální kapacity pro výzkum a vývoj k vývoji storage řešení postavených na špičkových technologiích s takovou výkonností, dostupností a škálovatelností, které maximalizují návratnost investic zákazníků a minimalizují jejich rizika. Firma se zaměřuje na zákaznická hlediska a poskytuje špičkové hardware, software a služby od Hitachi a svých partnerů.

Hitachi Data Systems s 2 900 zaměstnanci obchoduje prostřednictvím přímých i nepřímých kanálů ve veřejném, státním i soukromém sektoru ve více než 170 státech a regionech. Mezi její zákazníky je více než 50 procent společností uvedených v žebříčku FORTUNE 100. Více informací naleznete na adrese http:/www.hds.com.

O Hitachi, Ltd.
Hitachi, Ltd. (NYSE: HIT), se sídlem v japonském Tokiu je vedoucí globální společnost v elektronice se zhruba 347 000 zaměstnanci po celém světě. Fiskální rok 2004 (ukončený 31. března 2005) přinesl konsolidované prodeje ve výši 9 027 miliard jenů (84, 4 miliard USD). Společnost nabízí široké spektrum systémů, produktů a služeb na trzích s informačními systémy, elektronickými zařízeními, energetickými a průmyslovými systémy, spotřebním zbožím, materiály a finančními službami. Více informací o společnosti Hitachi naleznete na adrese http://www.hitachi.com.

Témata článku: Software, Hardware, General Motors, Rado, Správná funkce, Motors, Hitachi, Santa Clara

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje