High Definition displeje Barco LC-42 a LC-47

Nowatron Elektronik, spol. s r. o., rozšířila své portfolio o dva nové LCD displeje Barco LC-42 a LC-47 výjimečné vysokým rozlišením 1 920 x 1 080 bodů a úhlopříčkou obrazovky 42“ a 47“. Displeje byly navržené do náročných průmyslových 24hodinových provozů.
High Definition displeje Barco LC-42 a LC-47

Displeje belgického výrobce Barco poskytují dokonalý a ostrý obraz. Štíhlý design, špičková kvalita obrazu a rozšířená funkčnost předurčují LCD displeje k široké škále uplatnění. Stanou se ideálním řešením pro dohledová centra a dispečerská pracoviště, broadcast, sportovní, obchodní či nákupní střediska. Prodejní místa a oblast zábavy ocení vynikající vlastnosti displejů LC-42 a LC-47 v roli digitálních nosičů, které přinesou aktuální vzkazy a sdělení cílové skupině v pravý čas a na pravém místě.

Díky kompatibilitě s širokou škálou zdrojů signálu jsou schopné digitálního i analogového zobrazení, jakož i datového obsahu rozvrženého v posloupnosti, nebo jako obraz v obraze.

 

Křišťálový obraz

Díky ultra vysokému fyzickému rozlišení 1 920 x 1 080 bodů překonávají Barco LC-42 a LC-47 možnosti LCD displejů s WXGA a nižší rozlišovací schopností. Vysoké rozlišení umožňuje zobrazení většího množství dat na jednom panelu. Pouze High Definition (HD) displej dokáže správně zachytit HD digitální obsah, čímž vzniká nejlepší možné věrné zobrazení, jasný a čistý obraz. Displeje disponují vysokým jasem 500 cd/m2 a kontrastem 800 : 1, což jsou důležité parametry pro využití LC-42 a LC-47 pro reklamní účely.

 

Další výhody Barco displejů

Kromě mimořádné kvality obrazu a nízké pořizovací ceny nabízí LCD technologie využitá u Barco LC-42 a LC-47 navíc spoustu výhod, které nenajdete u jiných plochých obrazovek.

Nejedná se totiž o obyčejné LCD displeje. Svědčí o tom široká škála vstupů, možnost síťového propojení a diagnostické schopnosti. Barco displeje představují kompletní zobrazovací systémy připravené k okamžitému provozu. Dají se využít jako samostatné nezávislé LCD zobrazovače řízené externím počítačem, video zdrojem nebo v kombinaci s kontroléry Barco. Mohou se však také stát součástí celé sítě displejů.

Další důležitou předností je velmi tichý chod LCD displejů a to díky bezvětrákovému chlazení.

 

Zobrazení dvou zdrojů signálu současně

Obraz v obraze (Picture-in-Picture /PiP/) a obraz a obraz (Picture-and-Picture /PaP/) umožňují zobrazit dva zdroje, buď vedle sebe, nebo jako vložený obraz (volitelné umístění i velikost).

 

Řízení a diagnostika

Díky rozsáhlým řídicím a diagnostickým funkcím mohou být LC-42 & LC-47 a jejich obsah snadno ovládány přes RS232 a to jak přímo na místě v reálném čase, tak ze vzdáleného místa pouhým stisknutím tlačítka.

 

 

 

Široká škála vstupů

Při dodržení přísných odborných standardů podporují Barco displeje širokou škálu vstupů, jako např. DVI-D, VGA, S-video, composite a component video, HD-SDI vstup (volitelně) a spoustu obsahových formátů.

 

Nastavitelný systém tlumící světlo

Integrovaný optický obvodový senzor automaticky nastavuje podsvětlení tak, aby odpovídalo okolní úrovni světla. Senzor lze plně konfigurovat.

 

Aplikace

Dispečerská pracoviště telekomunikace, doprava, řízení technologických provozů ve výrobě, oblast energetických rozvodů, broadcast atd.

Rozhlasová a televizní studiarozhodujícím kritériem proč zvolit displeje Barco pro broadcast je hodnota fyzického rozlišení 1 920 x 1 080 bodů.

Sportovní stadiony a areály displeje umístěné u vstupů do sportovních areálů, ale i přímo na stadionech mají za úkol informovat i pobavit diváky.

Digitální a reklamní nosiče − v obchodních centrech, vestibulech, vstupních halách, zábavních centrech, muzeích, nákupních střediscích  a v dalších krytých halách, kde je jejich cílem pobavit, informovat, propagovat či inzerovat.

Rental & Staging displeje využívané na výstavách a přehlídkách dodávají vystavovatelům a jejich expozicím punc výjimečnosti.

Váš názor Další článek: Video bude pro Intel hledat Google

Témata článku: Video, Tichý provoz, Obraz, RS232, Vysoký obsah, Digitální vstup

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší