Hewlett-Packard třetím největším dodavatelem zařízení pro ukládání dat

Získáním objednávek diskových polí XP v hodnotě 1 miliardy USD se společnost Hewlett-Packard stala třetím největším dodavatelem zařízení pro ukládání dat
Hewlett-Packard třetím největším dodavatelem zařízení pro ukládání dat
13. dubna 2001 – Společnost Hewlett-Packard (NYSE: HWP) oznámila, že se stala třetím největším dodavatelem produktů pro ukládání dat typu RAID (Redundant Array of Independent Disks). Tento výsledek je připisován objednávkám diskových polí XP pro zákazníky z řad velkých společností o celkovém objemu 1 miliardy USD, a výjimečně úspěšným prodejům diskového pole HP Surestore Disk Array XP512.

Podle údajů International Data Corporation (IDC) vzrostly výnosy společnosti Hewlett-Packard z prodeje externích diskových polí typu RAID z 6,9 na 8,6 %(1), a posunuly tak firmu celosvětově na třetí příčku v této oblasti trhu. Tyto úspěchy potvrzují vedoucí pozici, kterou HP zaujímá v oblasti hardwarové architektury, softwaru i návrhu řešení, a potvrzují záměr společnosti dodávat zákazníkům systémy pro nepřetržitě fungující internetovou infrastrukturu.

„Splnění vytyčeného cíle potvrzuje vedoucí postavení HP v oblasti zařízení pro ukládání, zálohování a archivaci dat v prostředí sítí a je důkazem naší péče o investice zákazníků do technologií pro bezpečné ukládání a ochranu dat,” prohlásila Nora Denzel, viceprezidentka a ředitelka divize Networked Storage Solutions HP. „Produkty značky HP jsou úspěšné díky komplexnímu přístupu, který se soustřeďuje na technické inovace, skutečně heterogenní řešení a bezproblémové zálohovací služby.”

„Jako doplněk k rozsáhlé instalaci SAP R/3 jsme zvolili diskové pole HP Surestore XP, protože nám toto řešení poskytuje nejlepší přístup k uloženým datům,” řekl Heinz-Peter Broeckskes, ředitel ScaleOn, dceřinné firmy společnosti BAYER AG, Leverkusen/Německo. „Využili jsme technologii HP Cluster Extension a zkušenosti HP v oblasti klastrových řešení, spojili jsme 18 diskových polí XP v prostředí IBM RS/6000 SP, které splňuje ty nejvyšší nároky na dostupnost aplikací a obnovy dat v případě havárie.”

HP Surestore Disk Array XP512 je jedním z nejrychlejších, nejlépe přizpůsobitelných a nejspolehlivějších diskových polí na světě. Základem je revoluční architektura rozhraní HP o rychlosti 6,4 GB/s. HP Surestore Disk Array XP512 podporuje až 512 disků spojených optickými vlákny o celkové kapacitě 37 terabytů. Toto diskové pole nejvyšší třídy představuje platformu s vysokou dostupností, výkonnou správou dat, bezproblémovou modernizací systému a neustálým zálohováním. Řešení HP Surestore Disk Array XP48 je založeno na stejné inovativní technologii rozhraní jako HP Surestore Disk Array XP512, ovšem v mnohem menším prostoru.

HP Surestore Disk Array XP48 lze rozšířit až na kapacitu 3,5 TB. Disponuje stejnými bezporuchovými provozními vlastnostmi jako HP Surestore Disk Array XP512. HP Surestore Disk Array XP48 je výhodný pro zákazníky s omezenou prostorovou kapacitou, jako jsou místní datová centra a prostředí s jedinou specializovanou aplikací, ale i pro zákazníky s menšími nároky na růst prostoru pro ukládání dat.

( ) IDC, „Analýza a prognóza vývoje sektoru diskových systémů ve světě v roce 2000” prosinec 2000.

# # #

Společnost Hewlett-Packard je přední světový dodavatel řešení a služeb pro výpočetní techniku a zobrazování. Zaměřuje se na zpřístupnění technologií a jejich přínosu firmám i jednotlivcům pomocí jednoduchých zařízení, užitečných internetových „e-služeb“ a internetové infrastruktury, která je nepřetržitě v provozu.

Celkové příjmy společnosti HP ze stávajících provozů činily ve fiskálním roce 2000 48,8 miliard dolarů. Informace o HP a jejích výrobcích lze nalézt na adrese http://www.hp.com nebo http://www.hp.cz.

Váš názor Další článek: Týden: Prague Internet World, omezení Windows XP

Témata článku: Bayer, Bezproblémové řešení, Pole, Nejrychlejší typ, Heinz, Třetí firma, Independent, Třetí svět, Celková kapacita, Ukládání


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek | 73

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 11Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu