Hewlett-Packard pomáhá studiu Warner Bros. Entertainment

Hewlett-Packard pomáhá studiu Warner Bros. Entertainment

Praha, 4. července 2007 – Společnost HP oznámila, že studio Warner Bros. Entertainment zvolilo její technologii ukládání dat v rámci transformace komplexní postprodukce nových filmů a renovování starších titulů. Filmové studio tak opustilo tradiční proces využívající celuloid a přešlo na nové, plně digitální řešení.

Technologie HP Media Storage pomáhá studiu Warner Bros. přejít na formát digitálního videa 4K Digital, který poskytuje nejvyšší rozlišení v současném filmovém průmyslu. Ve srovnání s televizí s vysokým rozlišením (HDTV) má nyní čtyřnásobné rozlišení.

Warner Bros. tímto krokem zefektivní své postprodukční procesy při zachování vysokého rozlišení, které studio považuje za podstatné pro tvůrce nových filmů i pro diváky. Studio Warner Bros. využilo technologii HP Media Storage už při výrobě čerstvého hitu Dannyho parťáci 3 (Ocean's 13).
S technologií HP Media Storage mohou kreativní týmy v reálném čase ukládat a načítat soubory 4K a převádět filmový materiál na hotový film pro distribuci v mnoha různých formátech, například na 35mm filmu, ve formátu pro digitální kina, na discích s vysokým rozlišením, prostřednictvím internetové televize či ve formátu pro mobilní zařízení.

„HP se seznámilo s našimi postprodukčními procesy a ve spolupráci s námi dodalo flexibilní úložné řešení, jež podporuje kreativní potřeby našich režisérů a umožňuje nám pracovat s kvalitou, kterou považujeme za zásadní,“ řekl Chris Cookson, prezident technických provozů a technologický ředitel společnosti Warner Bros. Entertainment. „Při práci ve formátu 4K vznikají obrovské objemy dat a díky technologiím HP je ukládání a otevírání těchto dat naprosto bezproblémové, navíc nám pomáhá optimalizovat postprodukční proces. Podstatné je, že jsme teď schopni vyhovět kreativním potřebám filmařů i nárokům na kvalitu obrazu, které máme jako studio. A HP nám pomohlo takové řešení realizovat.“

Technologie HP Media Storage byla navržena přímo pro zábavní průmysl a prostřednictvím softwaru Apple Xsan je kompatibilní s aplikací Apple Final Cut Studio.

Legendární studio – v současnosti globální zábavní společnost vlastněná koncernem Time-Warner – je s 6 500 filmy a desítkami tisíc televizních i animovaných publikovaných titulů průkopníkem ve využívání digitálních technologií při výrobě filmů a jejich distribuci. Warner Bros. představuje jediné velké studio, které si vybudovalo vlastní infrastrukturu pro digitální postprodukci obrazu ve vysokém rozlišení.

Studio Warner Bros. ve svém zařízení Motion Picture Imaging (MPI) realizuje pomocí technologie HP Media Storage postprodukční úkoly ve vysokém rozlišení, například denní sestřihy, průběžné 4K digitální sestřihy, korekci barev, mastering pro kino a video ve vysokém/standardním rozlišení, digitální začišťování či laserové nahrávání na filmy.

Řešení HP Media Storage ve studiu Warner Bros. MPI zahrnuje disková pole HP StorageWorks 8000 Enterprise Virtual Array, linuxové servery HP ProLiant, blade servery HP BladeSystem a pracovní stanice HP s vícejádrovými procesory. Správu dat v heterogenním systému souborů zajišťuje špičkový software pro správu datového úložiště Quantum StorNext®, který umožňuje hladký přístup všech klientů k datům.

HP také poskytlo specializované poradenské a integrační služby. V úzké spolupráci s Warner Bros. MPI uspořádalo seznamovací workshopy, aby jasně pochopilo stávající pracovní procesy v postprodukci, a následně implementovalo celé řešení.

V průběhu historického posunu zábavního průmyslu směrem k digitálnímu obsahu se správa datových úložišť ukázala jako naprosto stěžejní pilíř procesu tvorby a distribuce filmů, videa a hudby.

Konvenční úložné systémy nebyly navrženy pro obrovské filmové a video soubory. Protože nedokáží zajistit rychlý a hladký přístup k souborům, nehodí se pro pracovní postup, jehož se účastní několik týmů. Právě takové postupy se přitom používají při přípravě digitálního obsahu pro různé účely, aby se podařilo rychle dostat různé produkty na trh.

Pomocí softwaru StorNext zobrazuje řešení HP Media Storage různé vrstvy datových úložišť jako jediný virtuální disk. Zahrnuje vysoce výkonné disky pro rychlé, souběžné sdílení aktivních dat, near-line systémy pro referenční nebo starší data, diskové systémy pro zálohování a offline pásky pro archivovaná data.

Standardizovaná architektura úložné sítě SAN, na níž je řešení HP Media Storage postaveno, poskytuje vysokou propustnost, jež: 

  • minimalizuje přesuny a duplikaci dat, čímž dosahuje vyšší efektivity,
  • optimalizuje editaci, spolupráci a pracovní postupy, takže umožňuje rychleji vyrábět požadovaný materiál,
  • poskytuje vysoce škálovatelnou kapacitu, která vyhoví rychlému, nepředvídatelnému růstu, 
  • automatizací procesů zjednodušuje správu a snižuje náklady.

Kromě dosavadní podpory operačních systémů Linux, Windows a HP-UX 11i nyní HP Media Storage podporuje připojení systémů Apple Mac OS X a Windows XP k diskovým polím HP StorageWorks EVA SAN, jež používají rozhraní Fibre Channel. Řešení HP Media Storage tak nyní se všemi hlavními operačními systémy, které se používají v postprodukci.

„Společnost HP je odhodlána pomáhat odvětvím zábavy a komunikací, vypořádat se s technickými výzvami a využít obrovské příležitosti v oblasti digitálního obsahu,“ řekl Ananda Subbiah, viceprezident společnosti HP pro komunikační, mediální a zábavní řešení. „Řešení HP Media Storage je klíčovou součástí naší strategie a zákazníci se neustále přesvědčují, že přináší pozitivní podnikatelské výsledky.“

Řešení HP Media Storage už nainstalovali tvůrci obsahu a distributoři po celém světě, například Starz Entertainment, přední dodavatel prémiových filmů pro kabelové, satelitní a telekomunikační operátory ve Spojených státech. British Film Institute (BFI) nedávno společně s HP zahájil práci na zpřístupnění britského filmového dědictví více než 230 000 filmů a 675 000 televizních programů. Nová Mediatheque v BFI Southbank v Londýně s řešením HP Media Storage jako páteří bude poskytovat bezplatný přístup k historickým filmovým záznamům, například korunovaci královny Alžběty II. nebo vítězství Anglie na fotbalovém mistrovství světa v roce 1966.

„Stále znovu se přesvědčujeme, že veřejnost má skutečný zájem o filmové archivy. BFI spravuje největší filmovou kolekci světa a toto partnerství s HP představuje důležitý krok v našem dlouhodobém úsilí zpřístupnit ji veřejnosti,“ řekla Amanda Nevill, ředitelka British Film Institute. „Je to skvělý příklad toho, jak můžeme inovativním spojením kultury, komerce a technologie sloužit veřejnosti.“

S těmito informacemi dále souvisí to, že viceprezidentem podnikové jednotky HP Communications, Media and Entertainment byl jmenován Stephen McKenna. McKenna povede úsilí HP pomáhat světovým mediálním a zábavním společnostem využívat příležitosti v oblasti digitálního obsahu.

Váš názor Další článek: Asus A8Sr: první notebook s ATI Mobility Radeon HD 2400

Témata článku: Video, Apple, Historická data, Studio, Digitální film, Úzké video, Bros, Historické datum, Program televize všechny stanice, Amanda, Satelitní televize, Filmy, Zábavní průmysl, Vysoký obsah, Různé materiály, Televize 4k, Storage, Různé systémy, Rychlý přístup, Rychlý krok, Cute, Starz, Vysoké rozlišení, Ocean, Rychlé úložiště


Určitě si přečtěte

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

Čím nahradit Total Commander: 11 správců souborů nejen pro profíky

** Total Commander je fernomén mezi správci souborů ** Našli jsme 11 povedených alternativ ** Zvládnou to samé a ke všemu jsou většinou zadarmo

Karel Kilián | 85

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 108

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 30

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

Velká datová loupež. Proč mají disky nižší kapacitu, než uvádějí?

** Na disk nikdy neuložíte tolik dat, jak tvrdí výrobce ** Ajťáci si vymysleli vlastní jednotky jako mebibajt ** Zmatky vznikají i kvůli různým výjimkám

Lukáš Václavík | 104


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize