Herní monitor Asus ROG Swift PG278Q s rozlišením 2560×1440 bodů

Herní monitor Asus ROG Swift PG278Q s rozlišením 2560×1440 bodů

ASUS představil na veletrhu CES herní monitor ROG Swift PG278Q o úhlopříčce 27“. Jeho panel disponuje rozlišením WQHD (2560 x 1440), rychlou 120+ Hz obnovovací frekvencí, odezvou 1ms a rozšířenými možnostmi ergonomických nastavení. Novinka nabízí také funkci ASUS GamePlus pro přesnější ovládání ve hře. Kromě toho tento model jako první monitor na světě obsahuje i technologii NVIDIA G-SYNC, která dokáže synchronizovat obnovovací frekvenci displeje s výkonem grafické karty.

Klepněte pro větší obrázek

Monitor se může pochlubit obnovovací frekvencí s hodnotou 120+ Hz a bleskovou odezvou 1 ms, což minimalizuje neostré a trhavé pohyby, a akce se tak zobrazuje zcela plynule. ROG Swift PG278Q zároveň disponuje funkcí GamePlus, kterou najdete pouze v monitorech ASUS. GamePlus nabízí možnost zobrazovat během hry na monitoru zaměřovač nebo stopky v rámci OSD menu. Hráči si mohou vybrat z různých typů zaměřovacích křížů podle aktuální potřeby ve hře. Funkce stopek zase umožňuje hlídat čas během real-time strategií. Tyto nástroje pomáhají hráčům trénovat a zlepšovat svoje herní dovednosti.

ROG Swift PG278Q je vybaven rozhraním DisplayPort 1.2 pro nativní WQHD výstup a dvěma porty USB 3.0. Samozřejmostí je možnost zavěšení na stěnu pomocí držáku VESA. Monitor využívá univerzální stojánek, který lze takřka libovolně posouvat a otáčet a nastavit do ideální polohy při hraní.

Funkce inteligentní kabeláže zbaví vaši pracovní plochu klubek zamotaných drátů. Výhodou je i 6mm úzký rám monitoru ROG Swift PG278Q, což při použití více monitorů vedle sebe zajišťuje výborný zážitek ze hry. Dalším bonusem pro hráče je uživatelsky přívětivé ovládání monitoru pomocí pětisměrného joysticku. Ten umožňuje snadno procházet nabídku OSD a kdykoli provést rychlou změnu nastavení.

První WQHD monitor na světě s NVIDIA G-SYNC

ROG Swift PG278Q je vůbec prvním WQHD monitorem na světě, který pohání technologie NVIDIA G-SYNC. Jedná se o zásadní technologii displejů, která synchronizuje obnovovací frekvenci displeje s grafickou kartou. ROG Swift PG278Q eliminuje trhání a „lagování“ obrazu, minimalizuje zadrhávání a vstupní zpoždění, čímž zajišťuje plynulý herní zážitek. Díky technologii G-Sync působí objekty ostřeji a živěji, zatímco hra je plynulejší.

 Klepněte pro větší obrázek

Wemo od Belkinu ovládne přes internet kávovar nebo hrnec [CES]

Témata článku: První monitor, Herní monitory, WQHD rozlišení, Herní monitor, Herní svět, Asus Rog, Joystick, Obnovovací frekvence, Swift, První hra, První karta, Herní zážitek, Nvidia G-Sync, Vesa

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší