Henkel začíná obchodovat i po internetu

13. dubna 2000
Autodesk jde do portálů
Dnešní prudký rozvoj e-businessu je považován za důležitý předpoklad světové globalizace.
Henkel začíná obchodovat i po internetu
Dnešní prudký rozvoj e-businessu je považován za důležitý předpoklad světové globalizace. Tento trend následuje i společnost Henkel, která stála u vzniku specializovaného chemického a farmaceutického e-businessového serveru a v nedávné době se rovněž přidala k prvnímu velkoobchodnímu projektu pod názvem CPGmarket.com.

Chemické a farmaceutické koncerny Henkel, BASF, Bayer, Degussa, Wacker Chemie a jejich dodavatelé se rozhodli vybudovat společnou obchodní firmu pro e-business, která bude sloužit k vzájemnému obchodnímu styku. Jejich společným cílem je zprůhlednění a zrychlení obchodů, redukce nákladů a zrychlení inovace produktů. Systém bude využívat internetovou platformu pro internetové obchodování mySAP.com stejnojmenné německé firmy.

Očekává se, že se k tomuto specializovanému internetovému trhu připojí i další firmy z oblasti farmacie a chemie, ať již dodavatelé, nebo jejich zákazníci – výrobci produktů. Cílem projektu je, aby se tento systém prodeje stal centrálním obchodním místem pro celý chemický průmysl. S jeho uvedením do provozu se počítá ve 1. polovině 2000.

V minulých týdnech začal fungovat rovněž první evropský velkoobchodní trh spotřebního zboží – CPGmarket.com (zkratka CPG znamená „consumer packaged goods“). Ten opět využívá platformu firmy SAP a opět se jedná o „business to business“ obchodování pro výrobce a jejich odběratele. Zakládajícími firmami byly koncerny Nestlé a Danone, které vzápětí následoval Henkel. Systém je samozřejmě otevřen i dalším zájemcům a to jak výrobcům, tak jejich odběratelům, jakými jsou například střední a malé podniky odebírající zboží po celé Evropě.

Tento způsob obchodování nám otvírá velké možnosti prodeje našeho zboží. Henkel tak může spolu s dalšími silnými partnery zvýšit zisk z výroby svého spotřebního zboží“, řekl Dr. Hans-Dietrich Winkhaus, předseda vedení podniků skupiny Henkel. Henkel investuje v tomto a v budoucím roce několika milionovou částku do e-business aktivit a do aktualizace svého internetového výstupu.

V roce 1999 dosáhla firma Henkel zvýšení obratu na úroveň 11,4 miliard euro a v 70 zemích světa zaměstnává přibližně 56 300 lidí. V celosvětovém měřítku je Henkel jedničkou ve výrobě lepidel, technologií povrchových úprav, speciální chemii. Je předním výrobcem prostředků pro hygienu, pracích prášků a čistících prostředků. V Evropě je na předním místě mezi významnými výrobci kosmetiky a výrobků péče o tělo.

Diskuze (1) Další článek: Autodesk jde do portálů

Témata článku: Farmaceutická firma, Bayer, Basf


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu