HelpDeskové řešení od KAKTUS Software pomohlo HSI adaptovat normy ISO

HelpDeskové řešení od KAKTUS Software pomohlo HSI adaptovat normy ISO

Společnost KAKTUS Software, poskytovatel softwarových řešení a služeb v oblasti informačních technologií, oznámila, že úspěšně dokončila projekt HelpDeskového řešení nad Microsoft SharePoint Services pro společnost HSI, spol. s r. o. (www.hsi.cz), dodavatele komplexních IT řešení. Implementované řešení především podpoří další rozšíření norem ISO u zákazníka.

Projekt zahrnoval analýzu potřeb klienta, návrh řešení, přizpůsobení konkrétním požadavkům zákazníka a samotné nasazení celého řešení. V rámci úprav byl systém rozšířen o 18 nových typů požadavků, byla implementována podpora schvalování a evidence požadavků a nastavení workflow procesního řízení požadavků s notifikacemi v rámci SLA (Service-Level Agreement). Rovněž bylo implementováno zařazování požadavků do výchozích složek podle typu požadavku s výběrem schvalovatelů či řešitelů v závislosti na typu požadavku.

Rozsah implementovaných typů požadavků sahá od správy technických problémů či požadavků uvnitř společnosti či klientů společnosti HSI, správy majetku, přes řízení společnosti (ISO 9001), řízení EMS (ISO 14001), řízení služeb (ISO 20000), až po Hotline sloužící především pro přepis telefonicky nahlášených problémů/požadavků.

„Projekt HelpDeskového řešení významným způsobem zpřesnil a zpřehlednil evidenci požadavků, a to jak interních, tak externích, což pomohlo následně zefektivnit proces jejich vlastního zpracování. Řešení navržené v úzké spolupráci společností KAKTUS Software a HSI, odpovídá aktuálním potřebám HSI a obsahuje v sobě potenciál pro případný další rozvoj, což je plně v souladu s původním zadáním HSI. Implementace tohoto řešení usnadnila přípravu na certifikaci systému řízení HSI dle normy ČSN/EIC ISO 20000 v oblasti řízení IT služeb,“ řekl Ludvík Hering ze společnosti HSI.

Implementované HelpDeskové řešení je postaveno na platformě Microsoft Office SharePoint 2007.

Nezanedbatelný přínos projektu spočívá v zachování homogenního prostředí ve společnosti díky použití platformy SharePoint. Klíčové systémy společnosti tak zůstávají na jedné platformě.

Další článek: Živě Labs: vylepšené názorové diskuze pod články

Témata článku: Původní klient, Významná složka, Evidence, Workflow, Řízení, Sharepoint, Notifikace

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší