Helios Red pomáhá při záchraně lidských životů

Helios Red pomáhá při záchraně lidských životů

„Nedáme vám ryby. Dáme vám rybářské pruty a naučíme vás s nimi zacházet, abyste se dokázali sami uživit.“ To je heslo Jaromíra Dolanského, výkonného ředitele liberecké společnosti Hand for Help, která se zabývá pomocí lidem v oblastech, postižených přírodními katastrofami. Ta od července letošního roku rozšířila řady uživatelů ekonomického systému Helios Red. Systém byl společností LCS této humanitární organizaci věnován jako sponzorský dar, neboť takto ušetřené prostředky bude Hand for Help moci použít ve prospěch své hlavní činnosti.

Společnost Hand for Help je v současné době zapojena do několika, paralelně běžících humanitárních projektů, k nimž patří mimo jiné i doprava mobilní nemocnice a zdravotnického týmu do postižených oblastí a zajišťování jejího provozu na místě. Posledním z míst, kam nyní tým HFH odjíždí je Bangladéš. Při letošních povodních bylo zaplaveno téměř 50% jejího území vodou a situace v zemi je kritická. Kromě jiného se zde rozmáhají epidemie nemocí, například cholery, v důsledku nedostatku nezávadné pitné vody. Navíc, podle zprávy z 10.9. 2007 Bangladéš v těchto dnech postihla druhá vlna záplav. HFH sem právě nyní, mimo jiné, veze i mobilní úpravny vody.

K novému ekonomickému systému říká vedoucí kanceláře HFH, paní Jana Milučká: „Za každým úspěšným mužem stojí silná žena. Za každou úspěšnou organizací pak bezchybný účetní program. Proto je pro nás program Helios Red tak přínosný.“

Váš názor | Požadavek na 10 milionů AMD RV516 pro čtvrtý kvartál

Témata článku: Helios, Kritická situace, Handy, Help

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší