Helios Orange pro Mexx Reality

Helios Orange pro Mexx Reality

V Praze 26. června 2007. Na jaře letošního roku vypsala společnost Mexx Reality výběrové řízení na nový podnikový informační systém. Zvítězil v něm Helios Orange z produkce společnosti LCS. Důvodem pro rozhodnutí vypsat výběrové řízení byl velmi dynamický růst realitní společnosti, kdy dosavadní stav kombinující software různých značek s dodavatelským řešením účetnictví přestal vyhovovat.

Realitní kancelář Mexx Reality operuje na tuzemském trhu od roku 2000. Objem zakázek zrealizovaných touto společností dosáhl v roce 2006 výše 1,7 miliardy korun. Vedle standardního servisu souvisejícího s prodejem či nákupem nemovitosti poskytuje zákazníkům i podporu v právních otázkách z oblasti realitního trhu, v problematice dražeb nemovitostí či v získání hypotečních úvěrů. Takový objem činností se pochopitelně neobejde bez podpory komplexního podnikového informačního systému.

Před pořízením nového systému nepracovali ve společnosti Mexx Reality se žádným specializovaným podnikovým software. Účetnictví bylo řešeno dodavatelsky, což samozřejmě potřebám rychle rostoucí společnosti nemohlo trvale vyhovovat. „Pro velkou firmu skutečně není dodavatelské vedení ekonomiky vhodným řešením,“ konstatuje Jaroslava Kodytková, finanční ředitelka Mexx Reality. „Problém spočívá zejména v nedostatečné pružnosti a operativnosti takového způsobu vedení agendy. Nehledě k tomu, že pro činnost firmy našeho typu je velmi potřebné kvalitní, detailní vyhodnocování.“
 
Z možností, které na českém trhu připadají v úvahu pro firmy střední velikosti, poptala Mexx Reality tři producenty podnikového software. Po pečlivých úvahách management vybral Helios Orange.
Alžběta Houdková, ředitelka marketingu, k výběru podotýká: „Z předložených nabídek se systém Helios Orange zdál nejvíce propracovaný a současně velmi variabilní, především s ohledem na zamýšlenou expanzi firmy, která má zahrnovat franchisy a nové pobočky.“

Koncem května byla ve společnosti Mexx Reality zahájena implementace. Počítá se zde s nasazením veškerých ekonomických modulů, tedy Účetnictví, Banka, Pokladna, Majetek, Fakturace a Mzdy. Kromě toho bude ve společnosti Mexx Reality realizován požadavek na moduly, které zajišťují vyhodnocování ekonomických dat, tedy Řízení peněžních toků, Finanční analýza, Manažerské rozhraní.

„Věřím, že spolupráce s lidmi z Mexx Reality v průběhu implementace bude stejně kvalitní, jako byla od výběrového řízení doposud. Kvalitní komunikace mezi dodavatelem a odběratelem patří totiž při zavádění informačního systému k nejdůležitějším činitelům,“ říká Alžběta Červená, vedoucí projektu za společnost LCS.

Váš názor Další článek: Microsoft posouvá služby Windows Live do druhé generace

Témata článku: Software, Orange, Helios, Nejdůležitější otázka, Potřebný člověk, Realita, Nemovitost, Detailní analýza

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší