Helios Orange při řízení výroby kontejnerů a skříňových nástaveb

Společnost KAR-BOX, s.r.o., přední český výrobce skříňových nástaveb automobilů, certifikovaných kontejnerů, sendvičových panelů a výfukových systémů se v uplynulých dnech rozhodl pro změnu svého informačního systému. Pro řízení společnosti byl vybrán informační systém Helios Orange.
Helios Orange při řízení výroby kontejnerů a skříňových nástaveb

Cílem nově zaváděného informačního systému je komplexní pokrytí ekonomických, obchodních a výrobních činností firmy. Velký důraz je při tom kladen na aktivní sdílení informací napříč jednotlivými útvary společnosti a efektivní propojení nástrojů technické přípravy výroby a CAD aplikací s informačním systémem. Do současné doby je ve společnosti využíván informační systém na bázi MS-DOS, pokrývající základní procesy firmy. Tento systém vznikl zakázkově a v současné době již nedostačuje požadavkům pro plnohodnotné řízení a vyhodnocování zakázkové i sériové výroby.

 

Implementace informačního systému Helios Orange je rozdělena na dvě etapy. V první z nich proběhne nasazení modulů pro řízení ekonomických a obchodních činností firmy. Druhá etapa naváže nasazením modulů pro technickou přípravu výroby, řízení výroby a kapacitní plánování. Závěrečnou částí celé implementace bude plnohodnotné propojení CAD aplikací společnosti Autodesk se systémem Helios Orange. Provoz modulů první etapy započne k 1. lednu 2007.

 

O společnosti KAR-BOX

Firma KAR-BOX, s.r.o. Hořice přímo navazuje na aktivity společnosti Ing. Stanislav Klát - Kar-box. V současné době má zhruba 100 zaměstnanců a dosahuje ročního obratu 110 - 130 mil. Kč. Výrobní činnost firmy KAR-BOX obsahuje několik základních oblastí: výrobu skříňových nástaveb, výrobu certifikovaných kontejnerů pro různé druhy použití (např. ubytovací, kancelářské, chladírenské, sanitární atd.), výrobu sendvičových panelů a výrobu nádrží a výfuků, zejména pro Karosu Vysoké Mýto. V současné době je plně zaveden systém řízení jakosti ISO 9001:2000. Firma dále splňuje certifikaci ATP na výrobu skříňových chladírenských a mrazírenských nástaveb a normy AQAP 2110 pro plnění požadavků na dodávky výrobků pro armády NATO, jimž firma s úspěchem dodává.

 

O společnosti LCS

Společnost LCS je nejvýznamnějším českým producentem podnikových aplikací (ERP). Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Produkty společnost LCS - podnikové informační systémy Helios Red, Helios Orange a Helios Green - pokrývají nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny systémy jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává téměř 200 pracovníků. Obrat společnosti LCS za fiskální rok 2005-2006 (18 měsíců) činil 325 mil. Kč. Společnost LCS je od roku 2006 držitelem certifikátu kvality ISO 9001:2000.

Bližší informace lze nalézt na www.helios.eu.

Váš názor Další článek: Nástroj pro oznámení pravosti Windows bude nápadnější

Témata článku: Výroba, Etapa, Informační panel, Helios, Současný systém, Sériová výroba, Orange

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší