Helios Orange pomáhá řídit v branži autochemie

Druhý největší výrobce automobilových a průmyslových olejů v České republice - HEKRA Opava, s.r.o. – se v letošním roce rozhodla investovat do pořízení nového podnikového informačního systému. V tříkolovém výběrovém řízení zvítězil systém Helios Orange z produkce společnosti LCS, který zde bude implementovat partner systémů Helios, společnost ARTEsoft.
Helios Orange pomáhá řídit v branži autochemie

Firma má, kromě olejů, ve svém portfoliu ještě mnohé další výrobky. V současné době tedy samozřejmě nemůže existovat bez kvalitního informačního systému. Původně zde byl provozován vlastní ekonomický program s názvem CENTRAL ve verzi DOS. Později bylo nasazeno ambulantní řešení ARTEsoft, které bylo se systémem CENTRAL propojeno. Prostředí DOS však již přestalo odpovídat moderním standardům ve firemním IT. Důsledkem byla nestabilní databáze, nedostatečná ochrana proti častým výpadkům elektrické sítě a nutnost pracovat na počítačové siti NOVELL.

 

Proto se na jaře letošního roku management rozhodl vypsat výběrové řízení na komplexní podnikový informační systém. Požadavkům na nový systém odpovídalo také uspořádání výběrového řízení. Probíhalo ve třech kolech. Jako první proběhla prezentace modulů Ekonomika, Sklady, Doprava, Marketing. Druhé zahrnovalo prezentaci ambulantního řešení ARTEsoft prodej zboží pomocí kapesních počítačů. Třetí kolo probíhalo jako referenční návštěva ve firmě, v níž je implementováno obdobné řešení.

 

„Po velmi pečlivém zkoumání všech podrobností jsme došli k závěru, že systém Helios Orange skutečně nejvíce odpovídá potřebám naší firmy,“ říká Hubert Hromek, ekonomický ředitel společnosti HEKRA Opava. „Rozsah jeho funkcionalit, trvalý vývoj produktu pro nás byly hlavními argumenty pro jeho výběr. Důležitá byla také funkce nastav, která pokrývá všechny operativní požadavky na rychlé hledání a vyhodnocení údajů a neméně i reference systému. Dalším argumentem pro systém Helios Orange je provozování stejného komplexního řešení ARTEsoft a to ambulantního prodeje u společnosti Hamé a.s. dříve BaPa Papáčkovy bagety s.r.o.,“ dodává Hromek.

 

K podpisu smlouvy na implementaci informačního systému Helios Orange ve společnosti Hekra Opava s.r.o. došlo 12. září letošního roku. Dokončení celé implementace se předpokládá do konce letošního roku.

 

Společnost Hekra Opava od nového systému očekává zejména rychlé získávání podkladů pro ekonomická rozhodnutí, zlepšení služeb zákazníkům, redukci průměrného času na vygenerování nabídky, zjednodušení procesů a zprůhlednění nákladů na zakázky.

 

„V blízké budoucnosti počítáme s nasazením systému Helios Orange také v naší sesterské společnosti  Hekra, s.r.o.,“ doplňuje Hubert Hromek.


O společnosti HEKRA Opava

Společnost HEKRA Opava patří rovněž mezi nejvýznamnější výrobce autochemie a autokosmetiky. Výroba probíhá v moderním výrobním závodě v Opavě. Vysoká kvalita výroby je řízena prostřednictvím certifikovaného systému managementu jakosti ISO 9001 a systému environmentálního managementu dle normy ISO 14001. Výrobky HEKRA jsou dodávány jako prvonáplně společnostem DAEWOO-AVIA (motorový olej 10W-40, chladicí kapaliny FLAMIX, brzdové kapaliny DOT4 a kapaliny do ostřikovačů NORDIC), ŠKODA-AUTO (kapaliny do ostřikovačů NORDIC). S maloobchodním balením výrobků HEKRA se můžete setkat na obchodních řetězcích jako např. GLOBUS, OBI, BAUHAUS, KAUFLAND a také na čerpacích stanicích a dalších prodejních místech.

 

O společnosti ARTEsoft

Společnost ARTEsoft s.r.o. poskytuje komplexní implementační služby a následnou podporu v oblasti informačních systémů Helios Orange a Helios Green. V rámci partnerské sítě vyvíjí a dodává vlastní řešení pro ambulantní prodej z vozu a systémem pro evidenci smluv (www.smlouvy.cz)  jako řešením nad informačním systémem Helios Orange.

 

O společnosti LCS

Společnost LCS je nejvýznamnějším českým producentem podnikových aplikací (ERP). Zabývá se vývojem, implementací a podporou specializovaných informačních systémů pro výrobu, služby a obchod. Produkty společnost LCS - podnikové informační systémy Helios Red, Helios Orange a Helios Green - pokrývají nejširší spektrum potřeb podniků. Všechny systémy jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských programů. V současnosti společnost zaměstnává téměř 200 pracovníků. Obrat společnosti LCS za fiskální rok 2005-2006 (18 měsíců) činil 325 mil. Kč. Společnost LCS je od roku 2006 držitelem certifikátu kvality ISO 9001:2000.

Bližší informace lze nalézt na www.helios.eu.

Témata článku: Helios, Globus, Čerpací stanice, Blízká podrobnost, OBI, Opava, Nordic, Bauhaus, Daewoo, Orange, Avia, Hubert

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje