HeidelbergCement má v Evropě zajištěnu archivaci dat od společnosti IXOS SOFTWARE ČR

19. července 2002
Obrázky Windows Media Playeru 9
V červnu 2002 byla uzavřena smlouva o dodávce softwarového řešení pro správu dokumentů (Document Management System - DMS) v prostředí SAP R/3 se společností Carpat Cement Romania SLR, prvním klientem IXOS SOFTWARE ČR na rumunském trhu, dceřinou společností německé firmy HeidelbergCement.
HeidelbergCement má v Evropě zajištěnu archivaci dat od společnosti IXOS SOFTWARE ČR

Carpat Cement je v pořadí již třetí společností koncernu HeidelbergCement, která využívá řešení na platformě IXOS. V ČR má obdobné řešení nasazen Českomoravský Cement, v Polsku pak Góraždže Cement. Tím společnost IXOS SOFTWARE dokazuje svoje jedinečné postavení na trhu systémů správy dokumentů (DMS) a dlouhodobou spoluprácí s jednotlivými zákazníky společně dosahují významých výsledků v oblasti snižování nákladů na správu dokumentů.

Předmětem dodávky od IXOS SOFTWARE ČR do Carpat Cement je:

  • Dodávka SW IXOS-eCONtext for SAP.
  • Řešení archivace příchozích dokumentů (faktur), realizaci schvalovacího procesu prostřednictvím SAP Workflow na základě podpisového řádu společnosti.
  • Archivace smluvních dokumentů a jiných druhů dokumentů logicky patřících k fakturám a schvalovacím procesům ve společnosti.
  • Archivace tiskových sestav ze systému SAP R/3.
  • Automatická archivace dokumentů došlých prostřednictvím faxového serveru.
  • Archivace odeslaných dokumentů.
  • Nastavení workflow pro vybrané typy dokumentů.
  • Integrace s prostředím MS Outlook pro zajištění externího schvalovacího procesu dokumentů.

 

Výsledkem nasazení je  zprůhlednění procesu toku dokumentů společností v rámci celého koncernu HeidelbergCement, dále pak zkrácení schvalovacích cyklů s následným pozitivním dopadem na cash flow a úsporou finančních prostředků, zamezení neoprávněnému úniku dat a informací a  v neposlední řadě pak velmi důležité, výrazné zvýšení, informovanosti pracovníků a zákazníků.

 

Vít Svoboda, odpovědný za spolupráci s Carpat Cement Romania, o nové implementaci softwaru řekl: „Zákazník požadoval uživatelsky jednoduché a příjemné řešení, které IXOS navrhl a následně i implementuje. Dokumenty budou ukládány do zákaznicky definovaných logických struktur v prostředí IXOS-DocuLink, které umožní i nezkušeným či méně zkušeným uživatelům snadný přístup k příslušným typům dokumentu bez nutné detailní znalosti systému SAP R/3 a logiky ukládání dokumentů“.

 

Implementovaný systém bude připraven i na rozšíření o další funkcionalitu v budoucnu (další typy dokumentů, dokumenty výrobní, jakosti, kancelářské aplikace apod.) a umožní archivaci historických dat, při zachování uživatelského přístupu k nim (IXOS-Data Archiving Plus). Strategickým a dlouhodobým cílem společnosti Carpat Cement a celého koncernu v oblasti IT je stávající řešení i nadále rozvíjet a to jak v oblasti DMS pro SAP R/3, tak i obecného dokument management systému a přiblížit se ideálu „bezpapírové firmy“ Od budoucích řešení, vedení celého koncernu očekává zejména rychlou návratnost prostředků vložených do technologií DMS a výrazný nárůst interního a externího sdílení informací.

Implementace bude ukončena a předána do produktivního provozu v listopadu 2002.

 

 

 

 

 

 

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

PRAM

Karel Kapinus

karel.kapinus@pram.cz

Patrik Schober

patrik.schober@pram.cz      

 


Pp

 

 

 

 

 

 

O společnosti IXOS SOFTWARE


Společnost IXOS SOFTWARE s.r.o. (dále jen „IXOS“) je dceřinnou společností IXOS SOFTWARE AG, která je světovým leaderem v řešení pro správu eBusiness dokumentů v prostředí systému SAP R/3 a v oblasti obecných DMS (Document Management Systems). Česká společnost IXOS působí na českém, slovenském, polském a rumunském trhu a poskytuje svým klientům služby na stejné úrovni jako mateřská společnost. V těchto regionech má více než 40 zákazníků z různých průmyslových odvětví.

IXOS se orientuje především na realizaci projektů, poradenství, obchodní činnost a v neposlední řadě také vývoj komponent softwarové řady IXOS-eCON Solution Suite. V oblasti SAP R/3 IXOS poskytuje poradenství a realizaci systémů pro elektronickou archivaci dokumentů a dat a implementaci řešení pro zpracování elektronických dokumentů v rámci standardního nebo vícestupňového workflow.

V oblasti elektronické správy dokumentů (obecné DMS) společnost nabízí archivaci dokumentů, které je z praktických nebo právních důvodů nutné dlouhodobě archivovat. Díky celosvětově používaným systémům pro evidenci požadavků a řešení je možné zákazníkům poskytovat podporu 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

 

Váš názor Další článek: Obrázky Windows Media Playeru 9

Témata článku: Software, Workflow, Cement, Romania


Určitě si přečtěte

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

Hledá se způsob, jak uložit elektřinu. Možná pomohou obří gravitační baterie

** Jak uložit elektřinu z fotovoltaiky a větrných turbín ** Pomohou třeba staré autobaterie, nebo setrvačníky ** A pak tu jsou bizarní gravitační akumulátory velikosti mrakodrapu

Jakub Čížek | 250

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 64

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 93

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky