Heidelberg staví svůj úspěch na systému NX

Heidelberg staví svůj úspěch na systému NX, který je klíčovým prvkem strategie vývoje 3D modelu polygrafického stroje od prvního návrhu až po vytvoření sestavy.
Heidelberg staví svůj úspěch na systému NX

S celosvětovým podílem 40-ti procent na trhu ofsetových tiskáren je Heidelberg největším dodavatelem polygrafických strojů. Společnost se soustřeďuje na celý proces vývoje ofsetového stroje včetně řetězce dodavatelů na vstupu. Mimo tiskové stroje obsahuje portfolio firmy také CtP systémy, Postpress zařízení a software potřebný ve všech fázích výrobního procesu. Heidelberg je nejaktivnější v zemích OECD a rozšiřuje své působení také v rostoucích ekonomikách Asie a Východní Evropy.

Firma má vývojová a výrobní centra v pěti zemích, přibližně 250 obchodních zastoupení po celém světě a slouží více než 200,000 zákazníkům. Archové ofsetové tiskárny jsou složitými systémy složenými z mnoha podsestav. Přitom samotné podsestavy jsou rovněž složité a někdy mají až 2000 dílů.  Konstruktéři firmy Heidelberg navrhují nové archové tiskárny podle zadání zákazníka nebo částečně upravují standardní požadavky.

Po dlouhá léta používali konstruktéři v německé hlavní pobočce CAD systém CATIA (2D, později 3D). Jejich kolegové v dceřiných společnostech používali systém NX. Při výběru budoucího vývojového CAD prostředí se společnost rozhodla porovnat tyto dva systémy (Catia a NX) důkladným srovnávacím testem.

Váš názor Další článek: Dell: unikly informace o novém 27" LCD

Témata článku: Software, Sestavy, OECD, Německý stroj, Dceřiná firma, Celý stroj


Určitě si přečtěte

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu