HackerFest 2015: nové trendy v IT bezpečnosti, ukázky hackerských útoků

HackerFest 2015: nové trendy v IT bezpečnosti, ukázky hackerských útoků

V úterý 29. září proběhne třetí ročník konference HackerFest, která je největší událostí v oblasti počítačové bezpečnosti a etického hackingu v České republice. Její účastníci se mohou těšit na opravdu aktuální témata, která hýbou světem zabezpečení IT systémů a obrany proti hackingu i cenné poznatky z praxe.

Jak nejlépe zabezpečit firemní systémy a data? Jaké jsou aktuálně nejvyužívanější a nejvíce nebezpečné typy hackerských útoků? Kde jsou často bezpečnostní slabiny českých firem? Na tyto a jiné otázky odpovědí čeští i zahraniční odborníci na konferenci HackerFest 2015, kterou připravila Počítačová škola Gopas.

Klepněte pro větší obrázek

HackerFest se za pouhé dva ročníky stal fórem pro setkávání IT specialistů z praxe se špičkami z oboru IT bezpečnosti a etického hackingu od nás i ze zahraničí. Jeho účastníci vysoko hodnotí nejen odbornou úroveň přednášejících, ale především praktickou využitelnost nabytých zkušeností a možnost konzultovat problémy řešené v reálné praxi. Ani letos nebudou chybět ukázky hackingu mobilních telefonů, webových aplikací, reálné příklady aktuálních hrozeb z celého světa a prezentace profesionálů na etický hacking.

Z pestré palety přednášek a témat vybíráme ty nedůležitější:

  • Ze zahraničních odborníků na konferenci vystoupí v první řadě bezpečnostní specialistka Paula Januszkiewicz, která patří mezi přední řečníky na mezinárodních konferencích a má za sebou stovky IT bezpečnostních auditů a penetračních testů.
  • Dosud nepublikovaný způsob útoků na Active Directory  představí Michael Grafnetter. Jde o první zveřejnění výsledků roční práce tohoto odborníka, který se v poslední době intenzivně věnuje zkoumání nedokumentovaných vlastností Windows a naprogramoval několik unikátních nástrojů pro obejití vestavěných bezpečnostních mechanismů.
  • Na webovém serveru dochází k podivným incidentům. Padají weby a dodavatel nemá tušení proč, někdo zná telefonní čísla všech zaměstnanců firmy; na disku se objevují podezřelé soubory, faktura co tu byla najednou zmizela - reálné podoby problémů s .NET aplikacemi rozebere bezpečnostní analytik, odborný lektor a konzultant Ondřej Ševeček ve své přednášce Nepřátelé na jednom smetišti.

Podrobné informace o konferenci, tématech a přednášejících jsou k dispozici na stránkách konference: http://www.hackerfest.cz.

Asus uvedl nové Transformery Flip TP200SA a Book T100HA

Témata článku: Nebezpečná událost, Webový specialista

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší