GTS otevřela hosting center v Londýně

30. června 2000
Computer 12/00
Poskytuje bezpečný web-hosting, co-location a bezkonkurenční konektivitu díky připojení k největší evropské internetové páteřní síti GTS Ebone
GTS otevřela hosting center v Londýně
LONDÝN – 13. června 2000 – Společnost Global TeleSystems, Inc. (GTS) (NYSE: GTS; Easdaq: GTSG; Frankfurt: GTS) dnes oznámila otevření nového velkého střediska GTS Hosting Center v Londýně. GTS tak posiluje své postavení předního poskytovatele služeb elektronického obchodování a širokopásmových služeb, s rostoucí nabídkou konektivity, přístupu na Internet, neveřejných sítí a služeb typu web-hosting a co-location.

Toto středisko, stejně jako ostatní střediska podobného typu, která GTS provozuje po celé Evropě, poskytuje nejmodernější zázemí pro bezpečné uložení klíčového vybavení, aplikací a obsahu všech společností, poskytovatelů Internetu, poskytovatelů aplikačních služeb a společností přenášejících data. Každé z těchto středisek je přímo připojeno k síti GTS Ebone; tato největší internetová páteřní síť jim zajišťuje vynikající připojení k Internetu, konektivitu a peering.

Obdobná střediska, každé z nich o rozloze cca 4 500 m2, budou v červenci 2000 otevřena i

v Amsterodamu, Frankfurtu a Paříži. GTS má v plánu i otevření ještě jednoho střediska tohoto typu

v Londýně, a další středisko v Severní Virgínii, které bude sloužit společnostem, jež potřebují připojení ke službám tohoto typu v Evropě a ve Spojených státech amerických.

Tato centra rozšíří řadu již otevřených středisek v anglickém Bracknellu, Budapešti, Praze a Varšavě. GTS bude disponovat celkem osmi zařízeními poskytujících tyto služby v Evropě. Plánuje se až 10 dalších takových zařízení. Všechna budou připojena k celoevropské optické páteřní síti GTS.

„Otevření střediska GTS Hosting Center v Londýně dále posiluje naše postavení hlavního poskytovatele základu pro elektronické obchodování a Internet v Evropě," říká H. Brian Thompson, předseda a generální ředitel GTS. „Naším cílem je být hybnou silou evropské revoluce v elektronickém obchodování. Vycházíme z klíčové strategie dodat obrovskému počtu uživatelů v evropských firmách přesně ty služby a aplikace, které potřebují, včetně evropského internetového obsahu, a to na technické základně, kterou dodávame rovněž my. To zahrnuje i využití největší celoevropské optické sítě, naší páteřní sítě GTS Ebone, a také středisek pro služby typu hosting a co-location. Tím se vytváří jakýsi „virtuální okruh“ stále rostoucího počtu uživatelů, kteří oceňují naše vynikající výkony i rychlost a kvalitu našich služeb. V kombinaci s našimi kapacitami a službami při poskytování Internetu v celé Evropě se nám tak daří budovat si neotřesitelnou pozici.“

Společnost GTS nedávno oznámila uzavření dohody o službách typu hosting a co-location se společností Network Solutions ze skupiny VeriSign, která je jedním z předních poskytovatelů internetových služeb a infrastruktury, šířící informace po Internetu. Ostatní společnosti umístěné v zařízeních GTS zahrnují Genuity, UPC, Microsoft, Akamai, Energis, Cap Gemini, Virgin, Digital Island a Epic Realm.

Paul Nemirovsky, president divize GTS Hosting Services, prohlásil: „Náš recept na úspěch vychází ze tří základních věcí. Tou první je naše odhodlání věnovat se bezpečnosti, takže naše střediska jsou chráněna těmi nejmodernějšími fyzickými i digitálními bezpečnostními systémy, které jsou k dostání. Za druhé jsou naše střediska přímo napojena na síť GTS Ebone, což nám umožňuje poskytovat úplnou škálu služeb, včetně zaručené konektivity bez zdržení způsobovaných přetíženou sítí. A konečně třetím východiskem je skutečnost, že spolupracujeme s těm nejlepšími dodavateli služeb elektronického obchodování. Uznejte sami, že to je opravdu velmi mocná kombinace."

Poznámky pro redaktory

Služby - Současné i do budoucna plánované služby týkající se Internetu i telekomunikací zahrnují sdílené i dedikované hostování, společné umisťování serverů (co-location), řízené bezpečnostní systémy (managed firewalls), detekci narušení, řízené ověřování totožnosti, digitální certifikace, využívání vyrovnávací paměti (caching), video a audio streaming, záložní služby a řadu nabídek v oblasti elektronického obchodování, které firmám nejrůznějších typů a velikostí umožní obchodovat „on-line“. GTS Hosting Centers navíc nabízejí telekomunikační služby typu co-location, které umožňují společnostem, aby svá zařízení pro IP a SDH umístily ve vysoce bezpečných a moderních zařízeních GTS, která umožňují přímý přístup na síť GTS Ebone.

Zařízení - Zákazníci mohou těžit z redundantní kapacity sítě v bezchybném prostředí, s uložením zajištěným proti seismickým otřesům, se systémem pro kontrolu teploty, nejmodernějšími systémy pro detekci i hašení požáru, čidly na pohyb, nepřetržitým hlídáním přístupu, kamerovými systémy střežení, poplašnými zařízeními a dostatečným počtem generátorů a záložních napájecích systémů (UPS).

O společnosti GTS

GTS je přední telekomunikační operátor poskytující integrovanou, cenově zvýhodněnou nabídkou širokopásmových hlasových, datových a internetových služeb.

Společnost GTS vznikla spojením tří telekomunikačních firem - Dattel, GTS

Czech Net a GTS INEC v únoru 2000.

Dattel a.s. přinesla metropolitní optickou síť, licenci na poskytování veřejných

telefonních služeb a propojovací smlouvu s dominantním operátorem.

Firma GTS Czech Net poskytla neveřejnou telekomunikační síť, licencí na

poskytování hlasových služeb pro CUG a pan-evropskou síť.

GTS INEC byl předním českým ISP s regionální působností, díky kterému GTS nabízí bezkonkurenční národní (NIX) a mezinárodní konektivitu ( EBONE).

Hlavním cílem společnosti GTS je nabídnout zákazníkům jedinečnou

kombinaci služeb a připravit se tak na vstup na liberalizovaný telekomunikační trh.

Společnost je plně vlastněna firmou GTS Czech Inc.

O společnosti GTS Inc.

Global TeleSystems poskytuje své služby podnikům a poskytovatelům spojení ve 20 evropských zemích. Poskytuje jim pestrou nabídku širokopásmových služeb, připojení na Internet a hlasových služeb.GTS provozuje první, a v současné době též největší celoevropskou širokopásmovou optickou síť, jejíž body přítomnosti (PoP) se nacházejí ve více než 50 evropských městech a jejíž délka přesahuje 17 000 km GTS navíc oznámila plány na výstavbu moderního transatlantického systému FLAG Atlantic﷓1, využívajícího duální kabel. GTS rozšiřuje svou hlavní síť v řadě nejvýznamnějších evropských velkoměst prostřednictvím městských sítí CEN. Hlavní sídlo skupiny GTS je v USA, Washingtonu, její evropská centrála je v Londýně, a zastoupení GTS je možné najít ve více než 80 evropských městech.

Váš názor Další článek: Computer 12/00

Témata článku: Internet, Rostoucí skupina, Evropský systém, Gemini, VeriSign, Epic, Londýn, Optický digitální audio kabel, Audio video propojovací kabel, Největší spojení, Největší revoluce, Flag, Virgin, Služba, Telekomunikační síť, Thompson, Městský okruh, Optický audio kabel, Frankfurt, Atlantic


Určitě si přečtěte

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

Bizarní šmejdy z asijských e-shopů: Když to stojí pár dolarů, pochybujte o tom

** Typické žluté obálky z Číny už před lety zavalily nejen Českou poštu ** Pokud ale něco stojí dolar, často tomu odpovídá i kvalita ** Jak vypadají příklady těch nejbizarnější šmejdů?

Jakub Čížek | 150

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

Modelářský zázrak: Maketa raketoplánu Columbia, která létá jako skutečná raketa

** Model raketoplánu Columbia od českého konstruktéra umí i létat ** Obdivuhodný model si vzal 1600 hodin práce ** Podívejte se na fotografie ze stavby a prvního letu

Karel Jeřábek | 25

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

Mac Pro: Apple nehraje na kompromisy a postavil počítač bez ohledu na cenu

** Apple uvedl nový modulární počítač s vysokým výkonem ** Vrátil se k rozšiřitelnosti a standardnímu formátu ** Cena se může vyšplhat až k milionu

Karel Javůrek | 137Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch