GTS CEH dokončila transakci s majitelem Telenor Networks a Nextra v České republice a na Slovensku

Praha, 30. ledna 2006 – Středoevropská telekomunikační skupina GTS Central European Holding (GTS CEH), jejíž součástí je i český celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera, dokončila dnes akvizici společností Telenor Networks a Nextra v České republice a na Slovensku. Smlouvu o převodu 100% podílů v získaných společnostech podepsala s jejich majitelem GTS CEH šestého prosince loňského roku. Uzavření transakce již před několika dny schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
GTS CEH dokončila transakci s majitelem Telenor Networks a Nextra v České republice a na Slovensku

Dokončení akvizice společností Telenor Networks a Nextra je prvním z kroků, kterými GTS Novera posiluje pozici nejsilnějšího konkurenta Českého Telecomu. V nejbližších dnech se ještě očekává dokončení transakce, po kterém bude její mateřská skupina GTS CEH kontrolovat stoprocentní podíl i ve společnosti Contactel.

„Poté, co se uskuteční i druhá očekávaná transakce, začne neodkladně proces slučování všech společností,“ komentoval ukončení koupě Telenor Networks a Nextry generální ředitel GTS Novera Milan Rusnák, který se ke dnešnímu dni také stává jednatelem obou nově získaných společností v ČR. „V současné době vrcholí práce na přípravě projektu, který integraci zastřeší,“ dodal Milan Rusnák.

O společnosti GTS Novera
Společnost GTS Novera je celonárodní telekomunikační operátor. Vznikla v roce 2005 sloučením dvou vedoucích alternativních telekomunikačních operátorů, GTS CZECH, a.s. a Aliatel a.s. GTS Novera poskytuje v garantované kvalitě komplexní portfolio hlasových, datových a internetových služeb. GTS Novera je členem silného mezinárodního telekomunikačního uskupení GTS Central European Holding B.V., které je součástí mezinárodního finančního holdingu GML Limited. Společnost má v současné době cca 550 zaměstnanců.

Váš názor | Acer hodlá zvýšit dodávky LCD televizí o 233 %

Témata článku: Holding, Nejbližší doba, Milan, Milano, Současná doba, Central

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší