GSM Paegas bude od poloviny příštího roku využívat frekvence 1800 MHz

22. listopadu 1999
ADI G710: plochá skutečnost
RadioMobil začne od poloviny roku 2000 využívat vedle frekvencí v pásmu 900 MHz také frekvence na dvojnásobném pásmu 1800 MHz. Umožní mu to dodatek k pověření, který vydal Český telekomunikační úřad (ČTÚ) dne 15. listopadu 1999.
GSM Paegas bude od poloviny příštího roku využívat frekvence 1800 MHz
„Frekvence v pásmu 1800 MHz usnadní naší společnosti další zkvalitňování sítě GSM Paegas i rozšiřování její kapacity. Během letošního roku totiž většina nových uživatelů služeb mobilních komunikací volí Paegas a my věříme, že opět potvrdíme svou roli vedoucího operátora na českém trhu, a to už nejen v kvalitativních ukazatelích, počtu nových služeb a rychlosti jejich zavádění, ale i v absolutních číslech,“ uvedla tisková mluvčí společnosti RadioMobil Tereza Kakosová. Zákazníci, kteří si v předvánočním období vyberou síť GSM Paegas, získají speciální dárek – značkové hodinky Swatch.

RadioMobil má díky svým akcionářům bohaté zkušenosti s provozem jak GSM 900, tak i GSM 1800. „Naši akcionáři nás velmi podporují a my máme možnost čerpat z bohatých zkušeností, které mají z provozu sítí GSM po celém světě a patří k nejsilnějším telekomunikačním operátorům,“ poznamenala k tomu Tereza Kkaosová. Už během loňského roku přitom RadioMobil využil možnosti k testovacímu provozu sítě GSM v pásmu 1800 MHz a počátkem letošního roku se plánuje opětovné spuštění testovacího provozu.

V nabídce mobilních telefonů, která je v prodejní síti Paegas tradičně nejširší, je celá řada duálních přístrojů, které tak jejich zákazníci mohou už dnes využívat v sítích GSM 900 i GSM 1800 při cestách do zahraničí a od července příštího roku jejich duální schopnosti využijí i v ČR.

„Zákazníci s duálními mobilními telefony (přístroje pracující v obou frekvencích GSM) po komerčním spuštění vysílačů v pásmu 1800 MHz vůbec nepoznají rozdíl, jakým způsobem je jejich hovor přenášen,“ poznamenala Tereza Kakosová. Standard GSM dokáže dnes pracovat s vysílači a telefony se třemi různými frekvencemi: 900, 1800 a 1900 MHz. V Evropě se přitom využívá pouze GSM 900 a GSM 1800. GSM 1900 používají hlavně američtí operátoři GSM.

Akciová společnost RadioMobil je operátorem sítě GSM s názvem Paegas. Síť GSM Paegas dnes pokrývá přes 97 % české populace. Mobilní telefon GSM Paegas si zákazníci mohou k dnešnímu dni vzít do 75 zemí celého světa a využívat služeb roamingu u 155 operátorů. Služeb sítě GSM Paegas využívalo koncem října více než 700 tisíc zákazníků.

Váš názor Další článek: ADI G710: plochá skutečnost

Témata článku: Swatch, Mobilní operátor, Mobilní síť, Bohatá zkušenost, Celá síť, Roaming, Letošní rok


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 92

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 101

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 105


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky