GRT996VP Profi model: Sony v roce 2004 vybavuje uživatele optimálním hardwarem pro práci

25. ledna 2004
Nová varianta Dumaru Y
Nový notebook profesionální třídy nabízí uživatelům účinnou kombinaci Sony kvality a VAIO konektivity
GRT996VP Profi model: Sony v roce 2004 vybavuje uživatele optimálním hardwarem pro práci

Brusel, leden 2004 – Jako splnění části svého závazku dodávat jen to nejlepší zákazníkům, Sony představuje nový notebook Profesionální řady. „Je zde mnoho příležitostí a variant k tomu, aby si uživatelé zvolili právě to, co potřebují.“, sdělil při uvádění notebooku na trh Jun Koyama, Marketingový ředitel divize VAIO. „Věříme v poskytování více než jen nezbytných funkcí zákazníkům, což činí Sony notebooky tím, co je v současnosti odděluje od ostatních. To je důvod, proč vypadají, fungují a pracují nadprůměrně dobře. Věříme v to, že právě tyto prvky jsou tím, co současní uživatelé potřebují“.

 

Notebooky GRT996 mají displej vyrobený technologií Onyx-black, která poskytuje brilantní ostrost a kontrast, reálné zobrazení černé barvy a díky zvýšené svítivosti také živé barvy a snížený odraz světla.

 

Notebook GRT996VP je vybavený duální DVD±R/RW vypalovací mechanikou k níž je také přiložený oblíbený software Click-To-DVD zajišťující pohodlné a rychlé vytváření DVD disků.

 

Notebooky série GRT996 nabízí vzrůstající úroveň výkonu a sofistikovaného designu k tomu, aby vyhověly všem nárokům svých uživatelů. U modelu GRT996VP je to procesor Intel Pentium 4 M o výkonu 2,8 GHz, velikost pevného disku 60GB a DDR SDRAM pamět 512MB při pracovní frekvenci 333 MHz. Rozlišení Onyx-black panelu je 1400 x 1050. Netřeba již říkat, že SXGA+ panel je o velikosti 16“, což zajišťuje optimální podmínky pro práci. Grafické ovládání zůstává velice pohodlné a i ve vysokém rozlišení kvalitní. To je způsobeno grafickou kartou nVidia GeForce FX Go 5600 AGP 8x, kterou jsou notebooky vybaveny.

 

Uživatelé, kteří budou notebook využívat také pro školení, prezentace apod. jistě ocení AV rozhraní a skvělé software vybavení, se kterým budou moci okamžitě poskytovat své informace. VAIO aplikace jako např. PictureGear Studio, SonicStage a DV Gate jsou  ještě podpořeny software od Adobe, a to Adobe Premiere 6.0 LE a PhotoShop Elements. Ty nabízejí uživatelům kompletní editaci, správu a možnost převodu jak hudby a fotografií, tak samozřejmě i obrázků a videa.

 

Notebooky jsou nabízeny se softwarovým balíčkem Adobe, zahrnující Adobe Acrobat Elements 6.0 a vylepšeným balíkem pro širší použití Acrobat dokumentů. Elements tím rozšiřují funkce Reader´s na několik dalších. Korporátní uživatelé především ocení možnost konverze do Microsoft Word, Excel, Power Point, Outlook, což je pro většinu PDF souborů užitečné.

 

Veškerý software je podporován a spolehlivě odzkoušen pod operačním systémem Microsoft Windows XP Professional Edition, což jej činí stabilním a spolu s kvalitou přístroje a vestavěných komponent tvoří dohromady celek, jehož spolehlivost uspokojí většinu uživatelů.

 

Poznámka pro novináře

 

Specifikace procesoru:

 

Notebook GRT996VP je vybavený procesorem Intel Pentium 4 M na frekvenci 2,8GHz podpořený DDR SDRAM pamětí o velikosti 512 MB a frekvenci 333 MHz. Dále je přístroj vybavený 60 GB pevným diskem. Notebook je schopen pracovat s maximálně 1 GB RAM paměti.

 

Grafické zobrazení:

 

GRT996VP nabízí impozantní 2D i 3D grafický výkon, kterého je dosahováno díky implementované nVidia´s GeForce FX Go 5600 grafické kartě, jenž je vybavena vysokorychlostním rozhraním AGP 8x a 64MB VRAM. Největší změna je ale v zobrazovací části. VP notebooky mají 16“ SXGA+ display s max. rozlišením 1400 x 1050.

 

Konektivita a komunikativnost:

 

Notebooky mají také pár klíčových prvků usnadňující komunikaci s okolím. Jedním z nich je bezesporu integrovaná bezdrátová síťová karta pracující na nejnovějším vysokorychlostním standardu 802,11 b/g, jenž je i zpětně kompatibilní se starším standardem 802,11 b. Dále jsou notebooky vybaveny standardním 10/100Base-TX síťovým adaptérem a V.92 modemem. To zajišťuje snadnou komunikaci notebooků se svým okolím. Konektivita a flexibilita jsou hlavním bodem konceptu VAIO, takže model GRT996VP je samozřejmě také vybaven i slotem pro Memory Stick PRO a i.LINK (iEEE 1394) rozhraním. S paměťovou kartou Memory Stick PRO je uživatel schopen uchovat a přenášet až 1GB dat najednou, zatímco i.LINK poskytuje super rychlé propojení s přístroji jako např. skener či Sony videokamera.

 

GRT996VP příslušenství:

 

Majitelé GRT996VP mohou také těžit z výhody široké nabídky příslušenství, které je navrženo přesně tak, aby maximálně zvýšilo efektivitu jejich notebooků. V příslušenství je mimo jiné nabízen plně vybavený port replikátor (PCGA-PRGT1), který duplikuje konektory notebooku a přidává ještě další dva USB porty, PS/2 konektor pro připojení myši nebo klávesnice, 9-pinový sériový port, S/PDIF výstup pro digitální zvuk a S-video TV výstup. Tento replikátor nabízí tedy stejnou možnost propojení GRT notebooku jako klasický desktop a ještě k tomu přidává jednoduché připojení a odpojení všech periferií najednou. Dokoupitelným prvkem příslušenství je také baterie (PCGA-BP2NY). Ta může být užívána i namísto vyjímatelné DVD±R/RW mechaniky a tím rozšířit čas, kdy je počítač používán bez připojení k elektrické síti. Notebook a všechno jeho příslušenství může být také uchováváno pohromadě v jedné z dodávaných vysoce kvalitních a odolných brašen Sony.

 

Adobe Companion Pack

 

Tento softwarový balík zahrnuje Adobe Premiere 6.0 LE, jenž obsahuje všechny nástroje potřebné ke snadné a přesto profesionálně vypadající editaci videa, dále oceňovaný a známý editor k editaci fotografií a obrázků Photoshop Elements 2.0 a Photoshop Album Starter Edition. Dalším softwarem dodávaným s notebooky je Adobe Acrobat Elements 6.0, který přináší obrovskou výhodu v možnosti ukládání Microsoft Office dokumentů vytvořených v programech Word, Excel, PowerPoint, Outlook a samozřejmě většiny souborů v univerzálně čitelném Acrobat PDF formátu.

 

KONEC TISKOVÉ ZPRÁVY

 

 

 

Konektivita Sony

Produkty Sony mají přednost v jednoduché propojitelnosti. Jsou vyráběny a konstruovány tak, aby byly společně rychle propojitelné a každý vlastník, od začátečníka až po pokročilého uživatele, si mohl lehce a pohodlně vychutnat přínos digitálního přenosu. Můžete vytvářet, editovat a sdílet vaše vlastní filmy na DVD použitím digitální kamery, DVD přehrávače/rekordéru nebo VAIO; můžete také, pomocí internetu, vytvářet své vlastní hudební kompilace a uchovávat je na NetMD nebo CD pomocí VAIO a síťových hudebních zařízení Sony; můžete fotografovat, uchovávat a tisknout své vlastní digitální fotografie s digitálním fotoaparátem, notebookem VAIO a video tiskárnou nebo přímo ukazovat své fotografie na WEGA televizoru, bez kabelu - pomocí Memory Sticku. Tak jednoduchá konektivita překlenuje most mezi světem Audio-Video a Informačních Technologií a dává uživatelům kompletní kontrolu nad jejich digitálním světem.

 

O Sony Europe:

Společnost Sony vyrábí produkty audio, video, komunikační a informační technologie pro spotřební i profesionální trhy. Se svými dalšími aktivitami v oblasti hudební, filmové, herní a internetové je Sony v unikátní pozici stát se klíčovým hráčem na poli osobní širokopásmové zábavy 21. století. Společnost Sony dosáhla v Evropě konsolidovaného ročního obratu 13,88 miliardy EUR (tj. 1,666 miliardy yenů) ve fiskálním roce ukončeném 31. března 2003, přepočet je založen na průměrném směnném kurzu 120 yen / EURO za uvedené období.  Sony Europe, se sídlem v Sony Center am Potsdamer Platz v Berlíně, řídí aktivity společnosti v oblasti obchodu s elektronikou a dosáhlo v Evropě ve finačním roce, ukončeném 31. března 2003, konsolidovaného ročního obratu 8,62 miliard EUR.

 

V rámci Sony Europe je Sony Information Technology Europe zodpovědná za oblast VAIO PC a monitory v Evropě.

 

Domovskou internetovou stránku společnosti Sony můžete najít na www.sony-cp.com .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Model name

PCG-GRT996VP

Operační systém

Microsoft® Windows® XP Professional with Service Pack 1a

Procesor

Mobile Intel® Pentium® 4 processor 2.80 GHz *
podporuje Enhanced Intel SpeedStep® Technology

Cache paměť

512 KB

Velikost pevného disku

60 GB

 (Ultra ATA/100)

Standardní RAM

512 MB DDR SDRAM (PC2700 - DDR333)

 

(CL=2.5 or 2)

Maximální RAM

1 GB DDR SDRAM

LCD  displej

Onyx-black LCD 16.1`` SXGA+ (1400x1050)

Grafika

NVIDIA® GeForce™ FX Go5600 s 3D výkonem a 64 MB VRAM

Zvuk

16-bit stereo zvuk v kvalite CD se surround efektem

Optická mechanika

Vyjímatelná DVD±RW mechanika

Komunikační výbava

Ethernet network (10BASE-T/100BASE-TX) (RJ-45);

PSTN: vestavěný  V.92/V.90 (56kbps) data/fax modem (RJ-11);
Wireless LAN 802.11b/g

Sloty pro PC karty (PCMCIA)

1 x PC Card type III
2 x PC Card type II
2 x PC Card type I
a podpora CardBus

Vestavěné vybavení

Stereo reproduktory, touchpad

Rozhraní na ntb.

Replikátor portů,
i.LINK™ (IEEE1394) S400,

 3 x USB 2.0 porty (High-speed/Full-speed/Low-speed) konektor  typu A,

 monitor (VGA),
paralelní port,

externní reproduktory nebo sluchátka,
konektor pro microfon,
AV výstup (VIDEO OUT a line out),

DC In (AC adapter),

Slot pro Memory Stick Pro™

Rozhraní na replikátoru portů

DC In (AC adapter),

 monitor (VGA),

2 x USB,

PS/2 myš/klávesnice,

Ethernet network (LAN) (10BASE-T/100BASE-TX),

paralelní port,
seriový port,

TV výstup,

zvukový vstup,
zvukový výstup,

S-Video výstup,

Optický výstup

Speciální tlačítka

Přepínač Wireless LAN,

Regulace hlasitosti,

Tlačítko zvětšování,

Regulace jasu

Wireless LAN

IEEE 802.11b/g standard (IBSS Ad hoc mode support)
- Kmitočtové pásmo: 2.4 GHz ISM
- Rychlost: max. 11 Mbps (IEEE 802.11b) / max. 54 Mbps (IEEE 802.11g) (1)
- Dosah: max. 100 m. (otevřený prostor) (2)

Dodávané příslušenství

Akumulátor (PCGA-BP2NY),

AC adapter (PCGA-AC19V9),

Síťový kabel,
krytka (spořič hmotnosti)

Dokoupitelné příslušenství

• přídavná baterie (PCGA-BP2NY) • AC adapter (PCGA-AC19V9) • Docking Station (PCGA-PRGT1) • brašna (VAIO luxusní kožená brašna : PCGE-CCL2 , VAIO executive kožená brašna: PCGE-CCM2, VAIO CityStyle Nylonová brašna: PCGE-CCP2

Typ baterie

Lithium-Ion

Životnost baterie **

Max. 1 h 32 min.

Rozměry Š x V x H

357 mm  x  44.8 - 47.4 mm  x 300.3 mm

Váha se standardní baterií a spořičem hmotnosti


3.9 kg

Váha se standardní baterií a optickou mechanikou


4.1 kg

Software

Hudba: SonicStage, MoodLogic, Real One Player.
Foto: PictureGear Studio, Adobe Photoshop Elements, Adobe Photoshop Album Starter Edition.
Video: DVgate Plus
VAIO Edit Components
Adobe Premiere 6.0 LE
WinDVD for VAIO
QuickTime.
Sdílení médií: VAIO Media
Kancelářské aplikace: Adobe Reader 6, Adobe Acrobat Elements 6, Microsoft Works 7.
Utility: PowerPanel,
Sony Notebook Setup,
Hotkey Utility, Memory Stick Formatter, Norton Internet Security 2004,
Norton Password Manager, Click To DVD
Drag`n Drop CD+DVD

 

Včetně balíčku Adobe Companion pro VAIO (samostatné CD): Adobe® Acrobat® Elements, Adobe® Reader® 6.0, Adobe® Photoshop® Elements 2.0, Adobe® Photoshop® Album Starter Edition, Adobe® Premiere® 6.0 LE.

Záruka

2 roky (rozšířitelná na  3 roky s VAIO Plus Warranty Pack)

Web

www.vaio.sony-europe.com

 

 

 

    

Váš názor Další článek: Nová varianta Dumaru Y

Témata článku: Notebooky, Sony, Stylusy, Line, Solid, Adobe Premiere, Family, Style, Centrum, Acrobat, AC Adapter, Onyx, Center, Sony Vaio, Memory Stick, Stylus, Elements, Centra, Top 5, Adobe Acrobat, Adapter, Font, Adobe Premiere Elements


Určitě si přečtěte

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 22Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu