GRISOFT se umístil v žebříčku „Red Herring 100 Europe“

Praha, 10. května 2006 – GRISOFT, dodavatel bezpečnostního softwaru AVG, získal v Paříži prestižní ocenění „Red Herring100 Europe“, žebříčku společností z regionu Evropy a Blízkého východu, které se vyznačují vysokou mírou inovací, kvalitou produktů a pevným postavením na trhu. GRISOFT je jediným zástupcem České republiky, prosadil se v konkurenci dalších 700 společností ze 17 států včetně Izraele a Spojených arabských emirátů.
GRISOFT se umístil v žebříčku „Red Herring 100 Europe“

„GRISOFT se už dávno neomezuje jen na lokální trh, ačkoli jde stále o českou firmu. Ocenění významného amerického časopisu tuto skutečnost dokazuje,“ uvedl Karel Obluk, technický ředitel a jednatel společnosti GRISOFT. „Zároveň nás těší, že v seznamu evropských společností s největším potenciálem můžeme Českou republiku zastupovat právě my.“

 

Slavnostní vyhlášení proběhlo na odborné konferenci Venture Market Europe, kterou organizátoři uspořádali pro zakladatele či generální ředitele jednotlivých firem, vítěze a finalisty ocenění Red Herring 100 Europe. Pozvaní účastníci pařížské konference jednali na téma „Starý svět, nová naděje: 100 důvodů k víře v náskok evropské inovace“. Věnovali se také diskusi o příležitostech, které přináší tvorba partnerství či aliancí a sdružování investic a marketingových aktivit.

 

O společnosti GRISOFT

www.grisoft.cz

GRISOFT patří mezi největší dodavatele bezpečnostního software na světě. Z regionální české společnosti se od roku 1991 změnil v mezinárodní podnik s pobočkami v řadě zemí včetně USA a Číny. Dynamický rozvoj společnosti umožňuje nejen kvalita a spolehlivost antivirového systému AVG rozšířeného o další bezpečnostní funkce, ale také důvěra investorů jako je Intel Capital a Enterprise Investors.

Na produkty společnosti GRISOFT dnes spoléhá více než 30 miliónů uživatelů. Zaměstnanci společnosti pracují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, aby se všichni mohli věnovat své práci i zábavě bez každodenní obavy o svá data.

 

O žebříčku Red Herring100 Europe

www.redherring.com

 

Ocenění časopisu Red Herring  pomáhá rozpoznat nové progresivní technologické firmy s inovačním potenciálem a jejich podnikavé zakladatele. Všichni kandidáti před jeho udělením procházejí přísným hodnocením kvalitativních i kvantitativních kritérií. Redakční rada posuzuje kvalitu řízení, nasazených technologií, způsob financování a pozici společnosti na trhu. Příslušná kritéria umožňují částečně zhodnotit i minulost a vývoj firem, což organizátoři považují za velmi důležitý nástroj při hledání největších obchodních příležitostí v technologickém průmyslu. Redakce časopisu Red Herring v minulosti upozornila například na potenciál společností Google, e-Bay a Skype.

 

Mediální společnost Red Herring byla založena v roce 1993 ve Spojených státech. Od svého vzniku se věnuje oblasti technologií, inovací a finančních a podnikatelských aktivit velkých firem.

Váš názor Další článek: Toshiba uvádí na americký trh notebook s HD DVD

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší