GRISOFT podpořil vybrané výzkumné projekty na FIT VUT v Brně

17. května 2006
Java bude open-source
Brno, 16. května 2006 – GRISOFT, dodavatel bezpečnostního softwaru AVG, dnes oznámil podporu pro vybrané výzkumné projekty na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického v Brně. Obdobně jako v roce 2005 vyčlenilo vedení společnosti na rozvoj výzkumu na této vysoké škole částku 400 000 Kč. Grant je zaměřen na podporu výzkumu ve třech tematických oblastech, uspořádání soutěže studentských prací v oboru počítačové bezpečnosti a kryptologie a rozvoj publikační činnosti.
GRISOFT podpořil vybrané výzkumné projekty na FIT VUT v Brně

„S dosavadní spoluprací byly obě strany velmi spokojeny, proto jsem se rozhodli letos na ni navázat.  Studenti získávají podporu firmy a profesionální vedení, GRISOFT může oslovit potenciální zaměstnance,“ uvedl Karel Obluk, technický ředitel a jednatel společnosti GRISOFT. „Řada našich zaměstnanců získala vzdělání právě na FIT VUT, je tedy logické, že podporujeme projekty, které na půdě fakulty vznikají.“

 

„Využívání obdobných nabídek je zájmem i povinností vysokých škol které chtějí umožnit svým studentům snazší uplatnění v jejich budoucí praxi,,“ zdůraznil děkan Fakulty informačních technologií VUT v Brně Tomáš Hruška.

 

Schopní mladí programátoři mohou najít uplatnění mimo jiné ve zcela novém středisku celosvětové technické podpory, které GRISOFT počátkem dubna otevřel v brněnském administrativním centru Platinium. Mohou se tak přímo zapojit do činnosti firmy, která významně posiluje svou pozici na zahraničních trzích.

 

O společnosti GRISOFT

GRISOFT patří mezi největší dodavatele bezpečnostního software na světě. Z regionální české společnosti se od roku 1991 změnil v mezinárodní podnik s pobočkami v řadě zemí včetně USA a Číny. Dynamický rozvoj společnosti umožňuje nejen kvalita a spolehlivost antivirového systému AVG rozšířeného o další bezpečnostní funkce, ale také důvěra investorů jako je Intel Capital a Enterprise Investors.

Na produkty společnosti GRISOFT dnes spoléhá více než 30 miliónů uživatelů. Zaměstnanci společnosti pracují 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, aby se všichni mohli věnovat své práci i zábavě bez každodenní obavy o svá data.

 

O Fakultě informačních technologií VUT Brno

 

Fakulta informačních technologií (FIT) VUT v Brně byla zřízena 1.1.2002. Od akademického roku 2002/2003 otevřela nově koncipovaný tříletý bakalářský studijní program Informační technologie, na nějž od akademického roku 2005/2006 navazuje dvouletý magisterský studijní program. Tyto nové studijní programy odpovídají Boloňské deklaraci pro rozvoj vysokého školství v Evropě.

 

Významnou součástí činnosti FIT je práce na výzkumných projektech za účasti studentů. Podstatná část výuky a výzkumu je soustředěna do Centra výpočetní techniky.

Váš názor Další článek: Java bude open-source

Témata článku: Brněnská pobočka

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší