Grafika Publishing spouští 3Dscéna.cz

Společnost Grafika Publishing ohlásila k 1.2.2003 oficiální spuštění nového webového magazínu zaměřeného na problematiku 3D grafiky.
Grafika Publishing spouští 3Dscéna.cz

Na webové adrese www.3dscena.cz naleznou uživatelé dosud nejucelenější kolekci informací týkající se oblasti 3D grafiky na českém internetu. K datu spuštění serveru je k dispozici několik set autorsky původních tutoriálů a recenzí, diskuzní fórum obsahující archiv tří tisíc příspěvků, emailové konference a nová uživatelská galerie 3D obrázků poskytující autorům možnost vlastního zviditelnění v rámci tuzemské 3D komunity.

 

Podle Petra Podhajského, ředitele společnosti Grafika Publishing, čerpala 3Dscéna.cz do svého začátku z informačního archivu serveru grafika.cz, který také vždy věnoval problematice 3D grafiky dostatek prostoru. “Čtenáři a inzerenti nás přesvědčili, abychom obsahu týkající se 3D věnovali samostatný prostor a zaplnili tak mezeru, která na českém internetu dosud existovala. Našim cílem bylo připravit 3Dscena.cz tak, aby poskytovala dostatečně příjemné zázemí pro 3D grafiky a současně byla reprezentativním médiem pro inzerenty. 3Dscéna.cz je připravena se stejným technickým zázemím jako server Grafika.cz, který se dnes může pochlubit auditovanou měsíční návštěvností více než 84 000 unikátních čtenářů. V budoucnu bude část obsahu s tímto serverem sdílet, ale zejména aktuální zpravodajství z 3D světa bude 3Dscéna.cz poskytovat exkluzivně“.

 

3Dscéna.cz se od svého začátku bude zaměřovat na všechny běžné programy pro práci s 3D grafikou – čtenáři v jejím archivu naleznou jak tutoriály a recenze na nejčastěji používané komerční programy, tak freewarové alternativy. Jednou z forem zatraktivnění webu čtenářům budou pravidelné grafické soutěže o hmotné ceny. Ty na serveru www.3dscena.cz začnou od března 2003.

 

Společnost Grafika Publishing s.r.o. (www.grafikapublishing.cz) vznikla v roce 1999 s cílem poskytovat odborné informace a služby v oblasti polygrafie a digitálních technologií. Od svého založení čerpala z vysokého tvůrčího a inovativního potenciálu odborníků působících pod jejím jménem a během krátké doby dosáhla jedinečného postavení ve svém oboru. Bohatý znalostní potenciál oblastí polygrafie, grafiky, digitální fotografie umožnil pod značkou společnosti vybudovat navštěvované a prestižní internetová média, ze kterých měsíčně čerpá zkušenosti, rady a inspiraci přes 100 000 čtenářů. Vlajkovou lodí je v této oblasti server Grafika On-line (www.grafika.cz) zaměřený na denní zpravodajství z oboru. Své stálé čtenáře si postupně získal server Mujmac.cz (www.mujmac.cz), jediné české denní zpravodajství o počítačích Apple Macintosh. Znalostní databázi polygrafických postupů a jedinou on-line interaktivní databázi firem na českém Internetu z oboru polygrafie provozuje Grafika On-line na serveru Printing.cz (www.printing.cz). Informace z blízkých oborů webdesign a fotografovaní nacházejí pravidelní i příležitostní čtenáři na serverech Webtip.cz (www.webtip.cz) a Fotografování.cz (www.fotografovani.cz). Provoz všech zpravodajských serverů je zajišťován nejen vlastním redakčním systémem schopným spravovat publikované informace na všech médiích a distribuovat je velkému množství čtenářů, ale také množství interaktivních služeb, které vesměs také pocházejí od programátorů Grafiky Publishing. Postupné pronikání na trh e-businessu vedlo až k akvizici úspěšného a jedinečného zpravodajského serveru Builder.cz (www.builder.cz) sloužícího ke sdílení programátorského know-how. Drtivá většina serverů vydávaných společností Grafika Publishing je auditovaná společností Taylor Nelson Sofres a audity jejich návštěvnosti naleznete na serveru i-audit.cz. O úspěchu jednotlivých médií svědčí i zájem inzerentů, mezi které patří většina významných společností s příslušným zaměřením působící na českém a slovenském trhu.

 

Další informace naleznete na adrese http://www.grafikapublishing.cz nebo je poskytne:

 

Petr Podhajský, ředitel společnosti

tel.: 296 20 00 54

e-mail: podhajsky@grafika.cz

Váš názor Další článek: DDR2 paměti odloženy o další rok

Témata článku: Navštěvované médium, Grafik, Taylor, Webový tutoriál, Grafika


Určitě si přečtěte

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 91

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

Raspberry Pi 4 Model B: Raketa za tisícikorunu, která utáhne dva monitory

** Britové před pár dny představili nové Raspberry Pi 4 Model B ** Nový čipset má dost výkonu na dva HDMI monitory ** Za tisícovku získáte počítač na základní práci

Jakub Čížek | 80Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 18 grafických karet

Ukliďte data v počítači

Jak dobře koupit starší telefon

Vylepšete zvuk televize: test 7 soundbarů