Grada a eReading.cz významně rozšiřují nabídku e-knih v ČR

Grada a eReading.cz významně rozšiřují nabídku e-knih v ČR

Portál s nejširší komerční nabídkou e-knih eReading.cz oznámil zahájení distribuce elektronických knih nakladatelství Grada Publishing. Spolupráce nyní obohatila nabídku portálu o více jak 80 e-knih. Měsíčně se plánuje pravidelné navyšování o několik desítek.

Uzavřením dohody o spolupráci s vydavatelstvím Grada Publishing se na portálu eReading.cz dále rozšiřuje nabídka odborných i populárních titulů elektronických knih. Aktuálně lze přes portál objednat více než osm desítek e-knih z tohoto vydavatelství, přitom několik dalších desítek bude přibývat každým měsícem.

Nakladatelství GRADA se na publikování knih elektronickou formou připravovalo již několik posledních let. Jsme rádi, že přišla správná doba a nyní můžeme rozšířit naše služby prostřednictvím moderních technologií,“ řekl Roman Sviták, předseda představenstva nakladatelství.

Prodej e-knih letos prudce vzrůstá

Celkový počet prodaných (placených) elektronických knih na portálu eReading.cz za měsíc březen 2011 překonal o 22 % prodeje v loňském roce,“ uvedl Martin Lipert, spoluzakladatel portálu eReading.cz a dodává: „Od počátku fungování portálu zaznamenáváme průměrné dvacetiprocentní meziměsíční nárůsty prodejů.

Tři otázky pro Romana Svitáka, předsedu představenstva Grada Publishing:

Jaké knihy chystáte poskytnout jako první do e-distribuce?

Tak jako v minulosti i dnes považujeme za náš jasný úkol být v našem oboru vždy vpředu a být průkopníkem nakladatelské činnosti v ČR a SR. Všechny knihy vydané dosud v tištěné podobě máme připraveny pro prodej v elektronické podobě již od roku 2002. Výjimkou je větší část překladů, kde nám často chybí licence, neb ji zahraniční nakladatel nenabízí, anebo byla či dosud je licence pro náš trh příliš drahá a šíření takovéto knihy je tedy pro nás prodělečné.

První balíčky elektronických knih jsou vybrané napříč našimi obory. Chceme je dávat našim partnerům - distributorům a prodejcům - postupně do prodeje dle jejich zaměření na cílové skupiny, dle schopností ošetřit ochranu autorských práv a dle naší důvěry v ten který projekt. Proto jsme si vybrali eReading.cz jako našeho v pořadí prvního partnera.

Kolik knih plánujete vydat v e-formě do konce roku 2011?

Do konce roku 2011 bychom rádi spolupracovali s partnery, kteří od nás odeberou alespoň první tisícovku titulů a budou ji umět nabídnout kvalitním způsobem všem čtenářům, kteří by právě o takovéto elektronické publikace odborné a populárně naučné literatury včetně učebnic měli zájem. Dnes již pro takovouto spolupráci máme připraveno téměř dva tisíce publikací.

Připravujete vydat výhradně elektronickou edici knih?

Obchodní model, který zatím prosazujeme na trhu v ČR a SR, počítá i s vydáváním knih pouze v elektronické podobě. Zatím nás však živí jen tištěné knihy. Až bude na našem trhu dostatečná poptávka po elektronických publikacích resp. po konkrétních edicích či jen ojedinělých tématech jednotlivých titulů, ten den je budeme také mít připravené.

Další článek: Ubuntu 11.04: revoluce, která nebude pro každého

Témata článku: Správné fungování, Kniha, Dostatečný zájem, První měsíc, Odborný titul, Komerční činnost, Elektronická kniha

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší