GPS Show na Digitexu 2008 ukáže to nejlepší z navigace

4. července 2008
GeForce 9800 GT na fotografii
GPS Show na Digitexu 2008 ukáže to nejlepší z navigace

GPS Show je název unikátní přehlídky, jež v rámci letošního veletrhu Digitex ukáže to nejlepší z navigačních technologií. Návštěvníci budou moci tento neodborně zaměřený projekt navštívit po celé čtyři veletržní dny a to od pondělí do čtvrtka, 6. – 9. 10. 2008.

Do zahájení podzimních veletrhů Invex, Digitex a Interkamera zbývá ještě několik měsíců, přesto již nyní je znám program a obsah celé řady doprovodných, specializovaných projektů. Na laické návštěvníky Digitexu bude zaměřen například projekt GPS Show, jež organizují Veletrhy Brno ve spolupráci se společností SuppleJack.

GPS Show nabídne předpokládaným zhruba 80 tisícům návštěvníků to nejlepší z navigačních systémů. Zaměří se především na okruhy GPS hardware, GPS software, GPS aplikace a hry a GPS monitoring. Zájemci jej naleznou v centrálním prostoru jednoho z pavilonů se spotřební elektronikou. Bude mít podobu přednáškového sálu pro 50 posluchačů s celodenním programem skládajícím se z populárně-odborných prezentací a prezentací zúčastněných společností. Firemní stánky a možnost živého vyzkoušení navigačních zařízení pak bude možno nalézt v těsném sousedství.

Téma GPS získalo pro letošní rok podobu samostatného tématického projektu, a to v důsledku vysokého zájmu jak vystavovatelů, tak i potenciálních kupců, návštěvníků.“ komentuje GPS Show Radek Malý, ředitel veletrhů Invex, Digitex a Interkamera a doplňuje: „Zájem laické veřejnosti po navigačních systémech všeho druhu snese podle řady odborníků v oblasti hardware srovnání s rozšiřováním penetrace mobilních telefonů, hlad po aktuálních mapových a navigačních aplikacích je podobný boomu kancelářského software v době nástupu osobních PC.“

Zajímavý program GPS show zahájí v pondělí tisková konference s tématem navigačních systémů s účastí zástupců Ministerstva dopravy. Každý den se pak kromě populárně naučných přednášek uskuteční od 14:00 moderovaná panelová diskuse na témata: „Kam se ubírají osobní navigace?“, „Ohrozí Galileo nadvládu systému GPS?“ a „GPS aplikace v dopravě a logistice“. Moderátory budou uznávané osobnosti v oboru.

Očekává se, že atraktivní konferenční program a výstavní expozice budou doplněny i plejádou návštěvnických soutěží, například v GSP Drawningu či Geocachingu v areálu Výstaviště.

Mediálními partnery GPS show jsou Extra Publishing (Extra PC) a Computer Press (navigovat.cz).

 

Váš názor Další článek: GeForce 9800 GT na fotografii

Témata článku: Osobní doprava, Extra, Navigační software, Geocaching, Těsné sousedství, Nejlepší program, Podzimní konference, GPS navigace, Kancelářská podoba, Mobilní telefony s navigací GPS, Potenciální aplikace, Show, Nejprodávanější mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

Není jen Flightradar: Našli jsme další aplikace pro sledování letadel, některé ukážou i víc

** 8 služeb pro sledování leteckého provozu ** Nejznámější je Flightradar24, ale alternativy leckdy prozradí více ** Letadla i v této pohnuté době čile létají a je co pozorovat

Karel Kilián | 14

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

ATM jackpotting: Když hacker ovládne bankomat a stačí mu jen pár sekund

** Klasický malware pro PC už dnes nikoho nepřekvapí ** Bankomaty jsou ale také počítače ** Útočí se na ně dodnes

Jakub Čížek | 8


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu