Google spouští oficiální Blog Google Česká republika v češtině

Google spouští oficiální Blog Google Česká republika v češtině


Praha, 22. června 2007. Google Inc. (NASDAQ: GOOG) dnes spouští Blog Google v češtině. Potvrzuje tím, jakou váhu pro něj má český trh. První zprávu napsala Taťána le Moigne, která vede pobočku společnosti Google v České republice.

Díky oficiálnímu českému blogu Googlu se čeští uživatelé dozvědí o novinkách ve službách, krocích a lokálních akcích Googlu a také nabídne možnost se k nim vyjádřit. Psát ho budou čeští pracovníci Googlu a nezprostředkují uživatelům jen dění ve firmě, ale také jejich pohled na Internet obecně.

Blogy jsou skvělá forma komunikace s uživateli – blogy na Google.com si každý měsíc přečte zhruba 1 milión uživatelů. Český Blog Google je jedním z mála lokálních blogů, které Google spustil, po celém světě je jich jen 18. Google-CZ.Blogspot.com tvoří česky mluvící „Googleři“ pro česky mluvící uživatele.

Taťána le Moigne k tomu říká: “V České republice používá internet skoro 5 miliónů lidí a ti teď mají šanci čerpat novinky přímo od pramene a v našem rodném jazyce. Spuštění Blogu Google v češtině je jasný signál, že pro Google je Česká republika důležitou součástí evropského trhu. Nový český Blog Google tvoříme pomocí nástroje Blogger – naší inovativní aplikace, která pomáhá rychle a jednoduše publikovat i své názory, nyní navíc i v češtině.”

Lukáš Morávek, Business Relationship Manager, který bude mít blog přímo na starosti, dodává: “I Češi hodně blogují, takže budu rád, když budou naši návštěvníci posílat tipy na zprávičky, případně nápady, co by na blogu nemělo chybět. S českým Blogem Google nemusíte komunikovat jen s těmi, kteří Blog Google píší, ale můžete také pravidelně dostávat informace o nových projektech a našich společenských akcích.”

Témata článku: Google, Internet, LE, Goog, Milión uživatelů, Blogger

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji