Google instaluje solární systém od Sharpu

Google instaluje solární systém od Sharpu

Praha, 28. června 2007 – Společnost Sharp, největší světový výrobce solárních panelů, poskytl solární moduly pro doposud největší komerční solární elektrický systém ve Spojených státech,  který byl nedávno nainstalován v ústředí společnosti Google v Mountain View v Kalifornii. Systém navíc umožnil, kromě na střeše budov namontovaného bloku solárních modulů, ještě vytvořit dvě velká parkoviště, kde mohou zaměstnanci zaparkovat své automobily a navíc, pokud jejich vozy mají hybridní elektrický pohon, je i dobít elektrickou energií.

„Sharp spojuje s Googlem společná idea a tou je snaha vytvářet výrobky a technologie, které přinášejí prospěch společnosti a vylepšují život zákazníkům“, říká Ron Kenedi, viceprezident společnosti Sharp’s Solar Energy Solution Group. „Google dal instalací tohoto systému dobrý příklad ostatním korporacím, jak může solární energie přinášet řešení velmi šetrné k životnímu prostředí a zároveň i velmi finančně výhodné. Google tak názorně demonstruje, že solární energie je stejně využitelná jako tradičními způsoby vyráběná elektrická energie a může pohánět cokoliv – od počítačů a kopírek až k serverům a hybridním automobilům.“

Sharp poskytl své moduly pro projekt, který byl navržen a instalován společností EI Solution z města San Rafael v Kalifornii. 1,6-megawattový systém je navržen tak, aby uspokojil kompletní energetické nároky společnosti Google a postupně snižoval množství elektřiny nakupované od lokálních prodejců. Systém pro to využije téměř všechny dostupné střešní prostory v Googleplex kampusu.

Aby se zvýšilo povědomí o tom, že solární elektrická energie se nijak neliší od normální elektřiny, Sharp v současnosti realizuje ojedinělou informační kampaň, která má za úkol vyvracet mýty o využití solární energie pro obyčejné zákazníky. Část této kampaně nazvané „Hello Sunshine“ se objeví v rámci reklamy v tištěných médiích a na internetu – dokonce letos v létě putují po Kalifornii krátké vzdělávací filmy, aby zlepšily povědomí o solární energii.

Sharp’s Solar Energy Solution Group je součástí Sharp Electronics Corporation, dceřiné společnosti Sharp Corporation se sídlem v Osace, Japonsku. Sharp je největším světovým výrobcem solárních panelů a nabízí jak standardní tak integrované střešní moduly pro instalace na obytných domech i na komerční budovách.

Témata článku: Google, Energy, Hell, Hella, Hello, Idea, Ideo, Mountain, Rafael, Sharp, Solar, Solution, Sunshine, Informační panel, Střecha, Pohon, Největší společnost, Elektrická energie, Kalifornie

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí