GNAT Box a GB-100 s podporou VPN

Firewall GNAT Box a firewall zařízení GB-100 nyní standardně s podporou VPN.
GNAT Box a GB-100 s podporou VPN
Praha, Česká republika, 13. dubna 2000 - INFIMA s.r.o., distributor bezpečnostních produktů společnosti Global Technology Associates, Inc. (GTA), oznamuje, že začíná dodávat firewall GNAT Box a firewall zařízení GB-100 v nové verzi 3.0.3.

"Z nabídky firewallů společnosti GTA si vybere skutečně každý. Je zde zdarma dostupný GNAT Box Light pro domácí uživatele a firemní pobočky. Komerční verze GNAT Box Pro je určena pro firmy a organizace všech velikostí. Firewall zařízení GB-100 je vhodné pro každého, kdo nemá nebo nechce shánět vhodný hardware pro softwarovou verzi" prohlašuje Paul Emerson, šéf společnosti GTA. "Naše firewally svou jednoduché, ale výkonné a finančně dostupné opravdu pro všechny, kteří to myslí s bezpečností vážně."

Narozdíl od ostatních výrobců firewallů je podpora virtuálních privátních sítí (VPN - Virtual Private Network) u firewallu GNAT Box i firewall zařízení GB-100 standardní součástí dodávky a ne volbou za příplatek.

Aktuální cena firewallu GNAT Box Pro činí 37 810 Kč a firewall zařízení GB-100 můžete získat již od 91 200 Kč.


GNAT Box Pro 3.0.3 a GB-100 3.0.3

  Mezi nové vlastnosti patří:

 • Vestavěná podpora IPSec VPN (AH a ESP Tunnel mode).
 • Nový typ tunelů, pro přístup zvenčí do demilitarizované zóny nebo do chráněné sítě, pro uživatele, kteří jsou připojeni přes modem, kabelový modem nebo xDSL a jímž je IP adresa přidělována dynamicky.
 • Opravené chyby:

 • Aktualizovaný blackhole list (relays.mail-abuse.org místo parker).
 • Odstraněn problém s MAC adresami u token-ring karet (problém pouze u GB-100).
 • Odstraněn problém se změnou portu u Remote Administration Console (rozhraní pro Windows) při rebootu.
 • Odstraněn problém na web rozhraní, kdy při překreslení bylo povolení externí DNS došlo k povolení interního DNS.
 • Odstraněn problém se změnou portu u web rozhraní při rebootu.
 • Odstraněn problém s indikátorem směru v log souboru.
 • Výstrahy zasílané elektronickou poštou nyní obsahují správné CRLF znaky, takže jsou E-mail klientem zpracovány správně.

Stávající uživatelé a zákazníci si mohou upgrade na novou verzi 3.0.3 stáhnout na adrese http://produkty.infima.cz/gta/download.html


GNAT Box Demo 3.0.3

GNAT Box Demo představuje časově omezenou plně funkční verzi komerčního firewallu GNAT Box Pro. Ačkoli je tato demoverze plně funkční, běží pouze 3 hodiny a poté se zastaví. Po opětovném nastartování systém poběží vždy o 30 minut kratší dobu než v předchozím případě. Může to vypadat jako extrémně krátká doba pro vyzkoušení, ale je velmi těžké uveřejnit demoverzi, která poběží delší dobu, neboť by mohlo dojít k jejímu zneužití. Vždy však můžete vytvořit novou runtime disketu, která Vám umožní testovat systém znovu a znovu.

Pokud chcete lépe otestovat základní vlastnosti firewallu GNAT Box, stáhněte si spíše verzi GNAT Box Light, které Vám umožní časově neomezené provozování s malým omezením funkčnosti. Jakmile se naučíte systém nastavit, můžete celou konfiguraci nahrát na runtime disketu se systémem GNAT Box Demo a otestovat tento firewall v plném provozu a při plném zatížení.

Firewall GNAT Box Demo si můžete stáhnout na adrese http://produkty.infima.cz/gta/download.html


GNAT Box Light 3.0.3

GNAT Box Light, vhodný zejména pro uživatele připojené kabelovým nebo standardním modemem, je po stránce nabízených funkcí zcela shodný s komerční verzí GNAT Box Pro, s následujícím omezením:

 • Podpora pouze dvou síťových rozhraní.
 • Podpora pouze chráněné interní a nechráněné vnější sítě. Demilitarizovaná zóna (Privat Service network - PSN) není podporována.
 • Bez podpory aliasů na libovolném síťovém rozhraní.
 • Bez podpory statického mapování.
 • Podpora pouze 2 IP adres pro ochozí komunikaci u neregistrované verze. U registrované verze je podporováno 5 IP adres.
 • Maximálně 4 IP adresy pro příchozí komunikaci.
 • Komunikace z další IP adresy je povolena po 600 vteřinách od ukončení komunikace z předchozí IP adresy.

Firewall GNAT Box Light můžete získat zdarma na adrese http://produkty.infima.cz/gta/download.html


Global Technology Associates, Inc.

Global Technology Associates, Inc. (GTA), je přední světový dodavatel cenově dostupných bezpečnostích řešení. Má sídlo v Orlandu, stát Florida, U.S.A. a zastoupení v Japonsku, Taiwanu, Korei, Singapuru, Velké Británii, Francii, Německu, Itálii, Švýcarsku, Švédsku, východní Evropě, Egyptě, Turecku, Indii, Austrálii, Novém Zélandu, Jižní Africe a web server na adrese http://www.gnatbox.com. GTA je členem Alliance For Internet Security.


INFIMA s.r.o.

Pražská firma INFIMA s.r.o., jejíž web server naleznete na adrese http://www.infima.cz, je distribuuje a prodává software i hardware pro Internet, intranety, extranety a TCP/IP sítě již od roku 1993. Mezi dodavatele firmy patří Sun|Netscape Alliance (servery řady Netscape a iPlanet), Berkeley Software Design Inc. (systém BSDI Internet Super Server pro výstavbu Internet a intranet serverů), Global Technology Associates Inc. ( firewall GNAT Box a firewall zařízení GB-100), WebTrends Corporation (softwarové nástroje pro analýzu návštěvnosti web serverů, správu web serverů, analýzu využití proxy serverů a firewallů a kontrolu zabezpečení sítě), Websense, Inc. (řízení přístupu uživatelů ke zdrojům v Internetu), Software.Com, Inc. (poštovní server Post.Office, webmail rozhraní WebEdge a poštovní systém InterMail Kx pro ISP), divize U.S.Robotics společnosti 3Com (modemy), divize Palm Computing společnosti 3Com (kapesní organizéry Palm), Matsucom (náramkový počítač OnHand), Equinox System Inc. (multiportové sériové karty)CRYPTOCard Corp. (systémy pro silnou autentikaci).

Váš názor Další článek: Bancroft Advisors vstupuje do společnosti Computer Press

Témata článku: Internet, VPN, Webmail, Parker, Global, Token, GTA 5, Adresa, Firewall, Vhodný uživatel, GTA V, Emerson, Florida, Light, Equinox, GTA 4, Vhodný font, Demo, Orlando, GTA


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

Jak uložit dokument z Wordu, aby vydržel celé roky? Je to těžší než cesta na Mars

** Jak uložit soubory, aby vydržely vnoučatům? ** A co kdyby měly přečkat celá staletí? ** Teď se o to pokouší GitHub a je to oříšek i pro lingvisty

Jakub Čížek | 118

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 169

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

Na měsíc jsem opustil Google a potupně se zase vrátil zpět (komentář)

** Zkusil jsem se zbavit závislosti na vyhledávači od Googlu ** Jako alternativy posloužily Bing, Seznam a DuckDuckGo ** Mají své silné stránky, ale i nepřekonatelná negativa

Lukáš Václavík | 58


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11