Globální cloud Fujitsu v provozu

Globální cloud Fujitsu v provozu

Společnost Fujitsu oznámila spuštění své globální strategie pro nasazení cloud systémů. Zkušební provoz bude zahájen v květnu 2010, komerční nasazení bude probíhat od října 2010 v Japonsku a postupně v Austrálii, Singapuru, USA, Spojeném království a kontinentální Evropě postupně až do března 2011.

Cloud služby mají podle Fujitsu celkem čtyři stupně nasazení: infrastrukturu, aplikace, aktivity a obsah. Klienti budou moci využívat cloud služby na kterémkoli stupni. Fujitsu již v některých regionech nabízí cloud služby na úrovni infrastruktury a celosvětová nabídka standardizované strategie dále posiluje možnosti klientů a vychází vstříc zákazníkům, kteří vyžadují celosvětové pokrytí ICT potřeb standardizovaným řešením.

„Fujitsu vnímá své cloud služby jako evoluční – nikoli revoluční – změnu na poli ICT služeb,“ upozorňuje Tomáš Rutrle, generální ředitel Fujitsu pro Českou republiku. „Cloud na úrovni infrastruktury a aplikací představuje především rozšíření stávajících služeb, které Fujitsu svým klientům již poskytuje. Služby na úrovni aktivit a obsahu však představují významný posun a umožňují vznik nových obchodních modelů a služeb.“

V regionu CEMEA&I (kontinentální Evropa, Afrika, Blízký východ a Indie)byla nabídka IaaS spuštěna v listopadu roku 2009 a znamenala zásadní přelom v pojetí nákladů na ICT. Firmám se naskytla možnost nahradit část své interní informační infrastruktury jednoduchým zabezpečeným připojením na servery Fujitsu ve specializovaných datacentrech a ušetřit tak nejen na fixních nákladech za ICT vybavení, ale i nákladech na jeho interní správu a údržbu.

Více informací: http://www.fujitsu.com/uk/news/pr/fs_20100422.html

Další článek: Test MacBook Pro: v moci Core i7 (video)

Témata článku: Spojené království, Celosvětové pokrytí, Austrálie

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší