Gigabyte s HyperX opět překonává světový rekord v přetaktování pamětí

Gigabyte s HyperX opět překonává světový rekord v přetaktování pamětí

HyperX®, divize společnosti Kingston® Technology Company, Inc., největšího nezávislého výrobce paměťových produktů na světě, dnes oznámila, že se společnosti GIGABYTE TECHNOLOGY Co. Ltd. podařilo přetaktovat paměti HyperX na ohromující frekvenci 4620 MHz, což je nejrychlejší takt pamětí na světě. Předchozího světového rekordu bylo rovněž dosaženo v partnerství firem GIGABYTE™ a HyperX během výstavy Computex 2014.

Dne 30. června se „přetaktovávačům“ společnosti GIGABYTE jménem „HiCookie“ a „Sofos1990“ podařilo dosáhnout nejrychlejšího taktu pamětí na světě s použitím jednoho paměťového modulu HyperX Predator 2933 MHz DDR3 s kapacitou 4 GB (ještě není k dostání) na základní desce GIGABYTE Z97-SOC FORCE LN2. Skutečná aktuální frekvence byla přesně snímána osciloskopem pod dohledem oficiálního zástupce organizace HWBOT a následně byly výsledky uveřejněny na HWBOT.org. Zájemci o přetaktování se mohou podívat na celý proces, který vedl k dosažení tohoto světového rekordu, na videích zde a zde.

Tento měsíc začne divize HyperX hledat soupeře pro soutěž v extrémním přetaktování. Deset finalistů reprezentujících Latinskou Ameriku, Asii, Evropu a Severní Ameriku se v konečné fázi utkají na světovém finále utkání HyperX OC Takeover (HOT) World Finals, které se bude konat během mezinárodního veletrhu International CES 2015. Veškeré další podrobnosti jsou k dispozici zde.

HyperX je divizí společnosti Kingston® Technology zaměřenou na vysoce výkonné produkty, mezi něž patří vysokorychlostní paměti DDR3, SSD disky, USB flash disky a náhlavní sady. Značka HyperX se zaměřuje na hráče, nadšence a ty, kdo své počítače přetaktovávají, a je na celém světě známá svou kvalitou, výkonem a úrovní inovace. Divize HyperX se věnuje oblasti tzv. eSports, kde sponzoruje více než 20 týmů na celém světě a je hlavním sponzorem soutěže Intel Extreme Masters. HyperX se účastní mnoha výstav a soutěží, mezi něž patří například Brasil Game Show, China Joy, DreamHack, gamescom a PAX.

Témata článku: Masters, Konečná fáze, Takeover, Predator, Nejrychlejší proces

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje