Gigabyte přináší jako první nabíjení iPhonu v zapnutém i vypnutém stavu na více než 40 modelech základních desek

Gigabyte přináší jako první nabíjení iPhonu v zapnutém i vypnutém stavu na více než 40 modelech základních desek

GIGABYTE TECHNOLOGY Co., Ltdpřední výrobce základních desek, grafických karet a dalšího hardware pokračuje v upevňování pozice technologického leadera uvedením On/Off Charge, technologie která umožňuje rychlejší nabíjení zařízeních iPhone, iPad a iPod Touch. Technologie On/Off Charge, vychází z vysoce uznávané funkce GIGABYTE 3x USB Power. Umožňuje zařízením iPhone, iPad a iPod Touch čerpat z USB portů základní desky více proudu, než umožňují standardní USB porty, s tou výhodou, že PC může být zapnuté, v pohotovostním (standby) režimu, či dokonce vypnuté.

Mnoho mobilních zařízeních je možné nabíjet přes USB porty stolního počítače, pokud je systém připojený k aktivnímu zdroji napájení, to však není případ zařízeních iPhone, iPad a iPod Touch. Dokonce i když se PC používá a nabíjení je povolené, tyto zařízení při dobíjení čerpají pouze 0,5A, takže úplné nabití zařízení může trvat 3 hodiny, nebo i více. Výhodou technologie GIGABYTE On/Off Charge je, že uživatelé mohou zkrátit čas dobíjení o přibližně 40%, přičemž zároveň reaguje na odezvu a vypíná systém PC, pokud se nepoužívá, např. pokud je v režimu spánku.

“Našim cílem je nabídnout zákazníkům nejvyšší možnou kvalitu a inovaci našich výrobků a věříme, že technologie On/Off Charge bude přínosem pro miliony uživatelů mobilních zařízeních Apple na celém světě,” řekl Tim Handley, zástupce ředitele pro marketing základních desek společnosti GIGABYTE Technology Co. Ltd. “Ve firmě GIGABYTE pevně věříme ve výhodnost a užitečnost USB portů, a to je důvod, proč vkládáme takové množství zdrojů do inovací, jako je GIGABYTE 3x USB Power. V blízké budoucnosti očekávejte další inovace USB od GIGABYTE!”

GIGABYTE On/Off Charge přichází ve dvou formách: zpětně kompatibilní driver* On/Off Charge, který je dostupný od 10. března 2010 na oficiální webové stránce utilit GIGABYTE, a konektor pro přední panel On/Off Charge, který bude k dispozici na vybraných základních deskách GIGABYTE, chystaných pro uvedení na trh v nejbližší budoucnosti. Konektor pro přední panel On/Off Charge je vybavený speciálním ovladačem v kombinaci s ovladačem On/Off Charge, což umožňuje počítači detekovat proud, jaký potřebují výrobky iPhone, iPad a iPod Touch. Zařízení si diktuje proud, který čerpá, takže nehrozí přebíjení ze strany napájecí technologie GIGABYTE 3x USB Power. Testy vykonané v laboratořích GIGABYTE při různých rychlostech nabíjení ukázali průměrnou úsporu v délce času nabíjení okolo 40%.

* Vzhledem na určité hardwarové omezení je možné, že při nabíjení při vypnutém PC bude potřebné připojit zařízení k PC před vypnutím systému.

Témata článku: iPhone, Apple iPod Touch, iPad 2, iPod Touch, Proud, Touch, Potřebné povolení, Vypnutí, Napájecí zdroj, Dobíjení, Nabíjení, Nejvyšší čas, Potřebný hardware

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?