Ghost 6.5 získal certifikát Windows Logo 2000

Ghost 6.5 je prvním produktem ve své kategorii, který získal certifikát Windows Logo
Ghost 6.5 získal certifikát Windows Logo 2000
CUPERTINO, Kalifornie. – 9. ledna, 2001– Společnost Symantec (Nasdaq: SYMC) dnes oznámila, že její špičkový produkt Ghost 6.5 Enterprise Edition získal certifikáty Microsoft Windows 2000 Professional Logo a Microsoft Windows 2000 Server Logo. Ghost 6.5, uvedený na trh v září 2000, je efektivním nástrojem pro správu a klonování počítačů, který administrátorům poskytuje možnost snadné distribuce operačního systému, aplikačních i dalších softwarových komponent a zajišťuje bezpečné zotavení systému po výpadcích. Klonováním lze systémy instalovat či obnovit v plné konfiguraci.

“Symantec Ghost 6.5 Enterprise je vysoce spolehlivým řešením pro správu IT, které administrátorům ušetří čas a zajistí distribuci operačních systémů a aktualizaci aplikací,” řekl Joe Wang, viceprezident Symantec Enterprise Administration. “Náročné testy, které vyžadovalo udělení certifikátů Windows Logo, jsou nezávislým důkazem snadnosti použití a úspory nákladů, které Ghost 6.5 nabízí.”

Symantec Ghost 6.5 splnil podmínky řady testových kritérií, které vypracovala VeriTest, celosvětová autorizovaná laboratoř, zabývající se testováním desktopových i serverových aplikací v rámci udílení certifikátu Windows Logo od Microsoftu. Přehled jednotlivých kritérií je uveden na adrese http://www.microsoft.com/windows2000/guide/server/solutions/certified.asp

“Ve Veritestu vždy provádíme velmi intenzivní a podrobné testy, které zákazníkům dávají jistotu, že certifikované aplikace jsou spolehlivé, snadno ovladatelné, bezpečné a přitom využívají všech výhod poskytovaných technologií Windows 2000,” řekl Jim Bampos, viceprezident VeriTest Services v rámci Lionbridge Technologies. “Ghost 6.5 prošel naším certifikačním programem s těmi nejlepšími výsledky. ”

Vylepšený nástroj správy pro administrátory

Symantec Ghost 6.5 zahrnuje několik důležitých novinek, které administrátorům poskytnou všechny důležité informace o jejich podnikovém IT prostředí:

Ghost AutoInstall: nový nástroj, zaměřený na distribuci obrazů aplikačního software a rozdílových změn konfigurace na síťová i vzdálená PC. Autoinstall automatizuje distribuci, instalaci a konfiguraci software v síťovém i mobilním prostředí. Ghost AutoInstall administrátorům rovněž umožňuje nainstalovat softwarové balíky a měnit konfiguraci nepřipojených počítačů, dále obsahuje propracované editační nástroje pro úpravy aplikačních instalačních balíků, plánování instalací v síti a tvorbu sestav o jejich průběhu. Navíc je Ghost AutoInstall schopen replikovat instalační balíky Microsoft Software Installations (MSI), které se dnes stávají de facto standardem pro instalaci takových produktů, jako je Microsoft Office 2000. Pomocí konfiguračních šablon a komponenty AutoInstall lze libovolné softwarové aplikace nejen instalovat, ale také odinstalovat ty, od kterých zákazník odchází.

Průvodce konzolí: nabízí snadno použitelné uživatelské rozhraní, které administrátory provede všemi běžnými činnostmi v Ghost. Snižuje nároky na školení, zvyšuje intuitivnost ovládání a umožňuje provádět všechny běžné správcovské činnosti správně již napoprvé po nainstalování Symantec Ghost.

Utilita pro audit licencí: umožňuje administrátorům monitorovat počet používaných licencí Ghost, prohlížet si obsah obrazových souborů přímo z panelu a přistupovat ke zprávám o stavu klientských PC, které indikují, zda jsou PC připraveny ke klonování.

Ghost konzole: umožňuje souběžné provádění běh rutinních úkolů, přičemž lze tyto úkoly spouštět okamžitě, plánovat, nebo spouštět z příkazové řádky DOS. Administrátor může na dálku zapnout a přistupovat k PC, které podporuje technologii Wake on LAN a umístit zde soubor s obrazem nebo jej naopak podle PC vytvořit. Dále Ghost umožňuje na takové PC umístit aplikační balík AutoInstall nebo aplikovat rozdílové změny, přenést na PC prostý soubor nebo spustitelný soubor pomocí podpory Unicast, spouštět zde libovolné příkazy, aplikace a soubory a případně klientský počítač vypnout.

Podpora IP Multicasting: umožňuje současně klonovat v rámci minut i velká množství osobních počítačů v síti, přičemž mininalizuje nároky na síťové přenosy tím, že nasazovaný obraz počítačů je odeslán pouze jedenkrát.

Podpora Unicast: umožňuje rychlejší klonování (přenos obrazu) PC na jiné PC pomocí peer-to-peer IP sítí.

Podpora Microsoft Remote Installation Services (RIS) a DynamicAccess Boot Services od 3Com: usnadňuje distribuci systémů na nová PC tím, že administrátoři nemusí fyzicky obcházet ani zcela nové či havarované počítače se zaváděcími disky. Ve spojení s Microsoft RIS umožňuje Ghost 6.5 vytvářet a nasazovat zaváděcí balíky RIS na jakákoli PC kompatibilní s PXE. Nyní je Ghost 6.5 schopen, díky integraci s 3Com DynamicAccess Boot Services, využít výhod 3Com technologie pro přípravu zavádění operačních systémů k tomu, aby provedl instalace operačních systémů, aplikací a jejich aktualizací, jakož i k tomu, aby provedl plnou obnovu systému v případě výpadku.

LiveUpdate: Oceněný nástroj od Symantecu pro aktualizaci serverového i klientského software.

Dostupnost

Symantec Ghost 6.5 Enterprise Edition je nyní dostupný po celém světě. Více informací o produktu naleznete na www.symantec.com.

O společnosti Symantec

Symantec je světový lídr v oblasti internetového zabezpečení, poskytuje širokou paletu řešení pro bezpečnost obsahu a bezpečnost sítí jak pro jednotlivce, tak i pro podniky. Společnost Symantec je vedoucím poskytovatelem antivirového zabezpečení, ochrany proti hackerům, nabízí filtrování obsahu Internetu a elektronické pošty, řešení pro vzdálenou správu systémů, prověřování bezpečnosti systémů a další služby podnikům po celém světě. Řada produktů Norton, zaměřených na zabezpečení IT, vede celosvětový maloobchodní trh a pravidelně získává nejrůznější ocenění. Symantec sídlí v Cupertino v Kalifornii a má aktivity ve 36 zemích světa. Více informací získáte na www.symantec.com.

POZNÁMKA PRO REDAKTORY: Pokud chcete získat více informací o společnosti Symantec a jejích produktech, navštivte prosím Tiskové centrum Symantecu na internetové adrese www.symantec.com/PressCenter/. Všechny ceny jsou uvedeny v USD a jsou platné pouze ve Spojených Státech.

Symantec, logo Symantec, AXENT, AXENT Technologies a logo AXENT jsou ve Spojených Státech a určitých dalších zemích obchodní známky nebo registrované obchodní známky, náležející společnosti Symantec nebo jejím přidruženým společnostem. Další uvedená jména společností a produktů mohou být obchodními známkami nebo registrovanými obchodními známkami příslušných uvedených společností.

PROHLÁŠENÍ O BUDOUCÍCH UDÁLOSTECH: Tato tisková zpráva obsahuje tvrzení, která se týkají budoucnosti. Existují faktory, spojené s nejistotou a známými i neznámými riziky, které mohou způsobit, že se budoucí vývoj a výsledky společnosti Symantec budou lišit od vývoje předpokládaného touto tiskovou zprávou. Mezi tyto faktory patří mimo jiné riziko, že fúze podniků Symantec a Axent neproběhne úspěšně; dále riziko vysokých nákladů spojených s fúzí; potíže s vývojem a marketingem konkurenceschopných produktů a další faktory zahrnující ekonomické, obchodní, konkurenční a/nebo regulační aspekty, které mají na obchody Symantecu obecný vliv. Reálně dosažené výsledky se mohou lišit od tvrzení, obsažených v této tiskové zprávě. Doplňující informace, týkající se těchto a dalších faktorů, jsou obsaženy v sekci “Risk Factors” výroční zprávy společnosti Symantec ve formuláři 10-K za období fiskálního roku.

Váš názor Další článek: Trvá vám dlouho kopírování z Windows 2000 na NT server?

Témata článku: Microsoft, Windows, Určitý důkaz, Wake, Síťový nástroj, Boot, Symantec, Běžná aktualizace, Vzdálená instalace, Nezávislý audit, Libovolná aplikace, Ghost


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu