GFI Software uvádí GFI MAX MailProtection a GFI MAX MailEdge – hostovaná řešení pro bezpečnost a kontinuitu e-mailové komunikace

15. května 2010
Test osmi výkonných grafik

Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), dnes uvedla na trh dvě hostovaná řešení v oblasti zabezpečení e-mailu a kontinuity e-mailové komunikace. GFI MAX MailProtection je prověřené, vysoce efektivní a prakticky bezúdržbové řešení zabezpečení e-mailové komunikace v cloudu, které nabízí technologii nové generace schopnou ochránit tisíce organizací před spamem či nevyžádanou poštou a viry a které přitom zajišťuje neocenitelnou kontinuitu e-mailové komunikace. GFI MAX MailEdge je hostované prvoliniové řešení filtrování a zajištění kontinuity e-mailové komunikace pro organizace, které vyžadují další, předřazenou vrstvu ochrany ještě předtím, než je e-mail doručen na jejich poštovní server a které chtějí zvýšit výkon své e-mailové infrastruktury.

Klepněte pro větší obrázek 

GFI MAX MailProtection a GFI MAX MaiEdge tvoří část nové rodiny hostovaných IT řešení pod značkou GFI MAX a jsou výsledkem loňské akvizice společnosti Katharion, předního amerického dodavatele řešení hostované e-mailové bezpečnosti.

Klepněte pro větší obrázek

GFI MAX MailProtection využívá vícevrstvého přístupu k filtrování spamů prostřednictvím kombinace tradičních technik, jako jsou skenování URI a heuristická pravidla, s technologiemi nové generace typu analýza zdroje zprávy v reálném čase a uživatelské profily zpráv. GFI MAX MailProtection chrání před spamy, viry a dalšími hrozbami šířenými e-mailem ještě předtím, než jsou doručeny do sítě nebo na poštovní server organizace. Příchozí e-maily jsou přesměrovány do plně redundantní síťové a aplikační architektury, kde jsou zpracovány v reálném čase prostřednictvím jak tradičních technik pro filtrování spamů, tak moderních přístupů k analýze zpráv, včetně testů původnosti zprávy, otisku zprávy, sady heuristických pravidel, rozsáhlých URI databází, analýzy zdroje zprávy v reálném čase a přizpůsobitelných whitelistů a blacklistů.

Klepněte pro větší obrázek 

GFI MAX MaiEdge byl vytvořen ke specifickému využití pouze v kombinaci s existujícím on-premise softwarovým či hardwarovým antispamovým a antivirovým řešením. Tento hybridní model dovoluje zákazníkům si ponechat svoji stávající infrastrukturu a přitom maximálně využít výhod filtrování e-mailu v cloudu.Tento model rovněž maximalizuje přínosy obou přístupů (on-premise a cloud) a redukuje nevýhody vyplývající z využití pouze jednoho z nich. Prostřednictvím filtrů reputace IP adresy odesílatele, řízení spojení, ochrany před Directory Harvestingem a volitelně i greylistingu je GFI MAX MaiEdge schopen bezpečně blokovat až 90 % všech spamů a e-mailových hrozeb ještě předtím, než se dostanou do sítě zákazníka.

Klepněte pro větší obrázek 

Obě uvedené služby navíc zajišťují prostřednictvím integrovaných funkcí řazení do fronty a webmailu na vyžádání i kontinuitu podnikání. Zákazníci tak získají jistotu, že mohou číst a odpovídat na maily i v případě, že je jejich poštovní server offline.

GFI MAX MailProtection a GFI MAX MaiEdge nabízejí zákazníkům celou řadu důležitých výhod, jako je například:

  • Dramatické omezení potřeby šířky pásma a výpočetního výkonu nutného pro zpracování e-mailů,
  • Vyšší úroveň bezpečnosti v porovnání s kapacitními limity a vyššími riziky vyplývajícími z využívání on-premise řešení sestávajícím z jediného serveru,
  • Rychlé a jednoduché nastavení s minimálním úsilím a školením, bez potřeby instalace dodatečného hardwaru,
  • Snadná a nenákladná možnost re-brandingu všech částí systémů, se kterými se mohou setkat koncoví uživatelé. Partner jakékoliv velikosti může využít obě služby jako OEM řešení.

„GFI je vedoucím dodavatelem na trhu e-mailové bezpečnosti již více než 10 let, přičemž zohledňuje jedinečné potřeby SMB společností. V posledních několika letech se dynamika tohoto trhu dramaticky zvýšila s tím, jak stále více SMB podniků chce snížit náklady ale zároveň používat kvalitnější řešení. Cloud computing a Software as a Service (SaaS) dnes již nejsou jen slova, ale realita, kterou GFI bere velmi vážně,“ řekl Walter Scott, výkonný ředitel GFI.

„S GFI MAX MailProtection a GFI MAX MaiEdge jsme nyní v pozici, kdy můžeme zákazníkům nabídnout volbu mezi hostovaným modelem a on-premise modelem nebo kombinací obou z nich, a to v závislosti na jejich aktuálních požadavcích na infrastrukturu. Hybridní přístup společnosti GFI řeší dilema, kterému při rozhodování o pro ně vhodném modelu čelí mnoho SMB společností. Společnosti si tak mohou zvolit právě takové řešení, které aktuálně potřebují k ochraně své sítě, poštovního serveru nebo ke správě archivu – bez ohledu na to, jestli se jedná o řešení cloudové či on-premise. Někdy mohou zákazníci vyžadovat kombinaci obojího. Tento hybridní přístup dává zákazníkům to nejlepší z obou světů: kvalitní řešení zaručující bezpečnost, spolehlivost a efektivitu vložených nákladů. Pod značkou GFI MAX se v nastávajících měsících chystáme uvést další, nová hostovaná řešení,“ dodal Walter Scott.

Pro více informací o portfoliu řešení GFI MAX, cenách a dostupných službách navštivte www.gfi.cz/max-family.

Test osmi výkonných grafik

Témata článku: Walter, Branding, Scott, Přední část, Webmail, Reálné využití

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší