GFI Backup 2011 pro snazší zálohování a obnovu dat

GFI Backup 2011 pro snazší zálohování a obnovu dat

Společnost GFI Software, přední poskytovatel infrastruktury pro malé a středně velké podniky (SMB), dnes oznámila uvedení nové verze produktu GFI Backup pro zálohování a obnovu dat na serverech a stanicích. GFI Backup 2011 poskytuje možnosti snadného zálohování a rychlé obnovy dat, a vedle toho nabízí efektivní správu, možnost rychlého nastavení a příznivou cenu.

Díky zálohování stanic umožňuje GFI Backup 2011 řešit tradiční zlozvyky uživatelů, kteří svá data neukládají na síťový disk, ale prakticky kamkoli na svém počítači. Dovoluje také vytvářet obrazy disků a přenos systému na počítač s odlišným hardwarem. Nová verze dále nabízí podporu virtualizace, zálohování otevřených souborů, zálohování různých verzí stejného souboru, poskytuje plnou podporu diakritiky a mezinárodních znaků, a umožňuje snadnou obnovu díky použití standardního (neproprietárního) formátu zip.

Klepněte pro větší obrázek

„Správné zálohování dat je jednou z nejvíce podceňovaných činností v mnoha podnicích, která může vést až k trvalé ztrátě kritických dat a následně až ke snížení konkurenceschopnosti firmy,“ říká Martin Říha, ředitel pro strategii GFI Česká republika a Slovensko. „Všichni víme, jak je obtížné přimět uživatele k tomu, aby všechny důležité soubory ukládali na zálohovaný síťový disk. Nová verze produktu GFI Backup umožňuje administrátorům snadno nastavit a provádět zálohování souborů na uživatelských stanicích dle přednastavených filtrů zcela automaticky, čímž minimalizuje pravděpodobnost ztráty důležitých dat.“

GFI Backup 2011 je dostupný ve třech edicích:

  • Network – pro malé a středně velké firmy vyžadující zálohu dat na pracovních stanicích
  • Professional – pro podniky vyžadující centralizovanou správu zálohování dat a pokročilé metody obnovy dat
  • Freeware – pro zálohování důležitých dat na domácím PC nebo v nekomerčním prostředí

V oblasti zálohování, obnovy a synchronizace dat přináší GFI Backup 2011 podnikům následující přínosy:

  • Zajištění kontinuity podnikání díky spolehlivému zálohování a obnově souborů, které se nacházejí na serverech a stanicích.
  • Snazší práci díky zálohování souborů, které odpovídají určitým parametrům (například dopisy, tabulky, prezentace, obrázky nebo výkresy).
  • Vždy aktuální soubory na různých počítačích díky synchronizaci souborů mezi stanicemi, servery a notebooky.
  • Vyšší bezpečnost díky šifrování a možnosti redundance zálohy (tzv. záloha zálohy) na jiné, geograficky oddělené místo (např. přes protokol FTP).
  • Úsporu nákladů díky rychlému obnovení systému z obrazu disku.

Administrátorům přináší GFI Backup 2011 možnost konfigurace a správy z webové konzole pro správu s přístupem odkudkoli po síti nebo i z internetu bez nutnosti vytváření VPN tunelů. Dále nabízí možnosti pokročilého plánování úloh a monitorování stavu a reportování, což znamená, že je k dispozici přehled i o tom, zda daná záloha proběhla v pořádku. Reporty obsahují přehled o vykonaných aktivitách i o všech případných chybách a varováních, takže administrátor má aktuální informace o stavu zálohování.

Témata článku: Rychlý přehled, Stanice, Důležitý soubor, Stejná úloha, Velká pravděpodobnost, Snadná obnova, Rychlá záloha, Záloha, Tunel, Pokročilý filtr, Pokročilá možnost, Různé znaky

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?