Genesys a IBM rozšiřují nabídku řešení ovládaných lidským hlasem

Genesys Voice Platform a IBM WebSphere Voice Server umožňují call centrům využít pokročilých technologií pro zpracování lidské řeči.
Genesys a IBM rozšiřují nabídku řešení ovládaných lidským hlasem

Praha, 10. listopad 2005 – Genesys Telecommunications Laboratories, dceřiná společnost koncernu Alcatel, a IBM oznámily zahájení technologické a prodejní spolupráce, která se dotýká řešení ovládaných lidským hlasem. Technologická platforma Genesys Voice Platform (GVP) byla rozšířena o řešení pro práci s lidským hlasem IBM WebSphere Voice Server (WVS). Přidáním IBM WVS se rozšiřují produktové možnosti a zákazníci mohou navíc těžit ze zkušeností obou společností.

Funkce IBM WebSphere Voice Server zajišťují automatické rozeznávání hlasu a převod textu do podoby lidského hlasu – je tak možné provádět interakce řízené běžnou řečí. „Technologie tak může zastoupit člověka v situacích, které by normálně musel řešit operátor call centra. To je výhodné například při vyřizování rutinních operací, jako dotazy na stav účtu či orientace v nabídkových menu. Zkušený operátor však musí být vždy rychle dostupný, pro případ, že si zákazník s hlasovým portálem neporozumí nebo je potřeba přímá pomoc operátora,“ řekl Martin Veselka, regionální manažer Genesys Telecommunications Laboratories.

Propojení technologií IBM a Genesys vede k vyšší flexibilitě a efektivitě v rámci provozů call center. Firmy mohou více využívat jejich současnou infrastrukturu a zároveň získat potřebnou flexibilitu pro zvýšení úrovně obsluhy (tzv. service levels). Řešení Genesys se totiž přizpůsobují potřebám call center v závislosti na jejich růstu.

„Spolupráce mezi IBM a Genesys umožní v call centrech firmám využít kromě asistovaných služeb také samoobslužné funkce ovládané lidským hlasem. Zároveň tím sníží náklady na provoz, zlepší zákaznický servis a efektivitu provozu. Nespornou výhodou je také flexibilita při nasazení těchto řešení,“ dodal Martin Veselka.

Společné řešení podporuje technologii automatického rozeznávání řeči, která umí sladit mluvené slovo s gramatikou. IBM WebSphere Voice Server nyní podporuje osm jazyků. Mezi další výhody patří fakt, že Genesys Voice Platform zajišťuje integraci s těmito systémy prostřednictvím nově vznikajícího standardu Media Resource Control Protocol (MRCP).

Spolupráce firem vychází ze strategického spojenectví, které IBM a Genesys zformovaly v roce 1999, aby tak mohly zákazníkům poskytnout potřebná řešení pro call centra a s tím související poradenství. IBM provozuje řešení Genesys ve všech svých call centrech po celém světě včetně ibm.com a IBM Strategic Outsourcing Delivery Service Centers.

O společnosti Genesys
Genesys Telecommunications Laboratories Inc., dceřiná společnost koncernu Alcatel, je předním poskytovatelem softwarových řešení pro kontaktní centra, která slouží ke komplexnímu řízení vztahů se zákazníky. Řešení Genesys využívají  vedoucí celosvětové společnosti, které figurují v žebříčcích jako jsou Global 2000 a Fortune 1000. Se třemi tisíci zákazníky firmy v 80 zemích světa software Genesys denně zpracuje na 100 milionů požadavků zákazníků. Genesys umožňuje společnostem dosáhnout klíčových obchodních cílů tím, že software vzájemně propojí komunikaci se zákazníky a informace o nich s těmi nejvhodnějšími profesionály zákaznického centra. Řešení Genesys funguje jak v tradičních telefonických sítích, tak i IP prostředí. Sofistikované funkce zpracování hlasové komunikace, e-mailů, dokumentů a web interakcí spolu se samoobslužnými funkcemi zajišťují, že zákazníci jsou rychle propojení s tím nejlepším zdrojem informací. Řešení Genesys zabraňuje frustraci zákazníků a umožňuje firmám zajistit tu nejlepší péči o zákazníky a dosáhnout lepších obchodních výsledků.  Hlavním sídlo společnosti je v kalifornském Daly City v USA a po celém má Genesys na 43 poboček. Pražská kancelář je centrem pro region střední a východní Evropy a Blízký východ. Více informací naleznete na www.genesyslab.com.

O společnosti Alcatel
Alcatel poskytuje telekomunikačním operátorům, poskytovatelům internetových služeb a podnikům komunikační řešení umožňující dodávat zákazníkům či zaměstnancům hlasový, datový a multimediální obsah. Alcatel si udržuje vedoucí pozici v oblasti pevných a mobilních širokopásmových sítí, aplikací a služeb a pomáhá tak svým partnerům a zákazníkům budovat uživatelsky orientovaný svět širokopásmových služeb. Společnost dosáhla v roce 2004 objemu prodeje 12,3 miliardy EUR a působí ve více než 130 zemích světa. Více naleznete na http://www.alcatel.cz/.

Témata článku: Software, IBM, Dceřiná firma, Alcatel, Mluvené slovo, Voice, Blízká spolupráce, Call

Aktuální číslo časopisu Computer

Nový seriál o programování elektroniky

Otestovali jsme 17 bezdrátových sluchátek

Jak na nákup vánočních dárků ze zahraničí

4 tankové tiskárny v přímém souboji