Geewa expanduje, získává brněnský tým Cuketa

Geewa, vedoucí společnost na poli online her pro více hráčů, pokračuje v rychlém tempu růstu. V září se součástí Geewy stalo studio Cuketa, které přináší zkušenosti z tvorby úspěšného titulu Age of Defenders. Geewa tak nyní expanduje také zeměpisně – vedle pražské centrály a berlínské pobočky získává novou pobočku v Brně.

Společnost Cuketa je tým sedmi profesionálů videoherního průmyslu, který během svého dvouletého působení uvedl na trh unikátní titul Age of Defenders. Hra se může chlubit řadou prestižních ocenění, například umístěním v TOP 3 strategických her za rok 2011 podle serveru Mochi Games. Klíčovým prvkem je synchronní hra pro více hráčů, spolu tedy hrají zásadně skuteční lidé a to v reálném čase, bez nepopulárních čekání na tah protihráče. Idea synchronních her je pevným základem her společnosti Geewa, především pak jejího klíčového titulu Pool Live Tour.

Miloš Endrle, zakladatel a CTO Geewa, komentoval akvizici Cukety s nadšením: „Svými hrami prokázal tým Cuketa schopnost kombinovat kvalitní technologická řešení s herními principy, které jsou pro Geewu vlastní. Jsem rád, že je naše nová brněnská pobočka postavena na tak kvalitním týmu se silným know-how.“ Do nové spolupráce se pouští také Filip Kuna, projektový manažer Geewa Brno: „Geewa je v Čechách a na Slovensku synonymem pro online hraní. Věřím, že připojením k Geewě získáváme mnoho nových možností. Chceme dále rozvíjet a zlepšovat naši vlajkovou loď, hru Age of Defenders, a zároveň pracovat na nových hrách, které budou bavit hráče po celém světě.“

Geewa nadále hledá nové kvalitní zaměstnance do svých kanceláří v Praze, Berlíně a nově i v Brně.

Další článek: Kde jste byli na dovolené? Podívejte se, StreetView je v celém Chorvatsku

Témata článku: , , , , , , , ,