GE poskytne pro XX. zimní olympijské hry v Turíně nejmodernější technologii ultrazvuku

PRAHA – 16. ÚNOR, 2006 - Společnost GE (NYSE: GE), globální partner olympijských her, oznámila, že její divize GE Healthcare poskytne pro XX. Zimní olympijské hry v Turíně 2006 špičkovou ultrazvukovou a zdravotnickou technologii, jež bude k dispozici lékařským týmům zimních olympijských her v Turíně.
GE poskytne pro XX. zimní olympijské hry v Turíně nejmodernější technologii ultrazvuku

Společnost GE významně přispěla k tomu, že turínská olympiáda bude z lékařského hlediska nejmodernější a technologicky nejvyspělejší v dějinách. Divize GE Healthcare totiž poskytla revoluční ultrazvukové zařízení LOGIQ Boox XP. To bude k dispozici lékařům v nemocnicích v Turíně, Suse a Pinerolu. Lékařský tým v horském středisku Sestriere, kde se konají soutěže v alpském lyžování, bude mít k dispozici i mobilní přístroj pro vyšetřování pomocí magnetické rezonance (MR). Kromě toho poskytne GE ultrazvukové systémy sportovním klinikám v Turíně, Sestriere a Bardoneccii.

Po skončení her budou ultrazvuková zařízení darována nemocnicím a poliklinikám v Turíně, Pinerolu a Suse. Turínský region se tak stane jedním z nejvyspělejších center pro vyšetření ultrazvukem a magnetickou rezonancí, a to nejen v rámci Itálie, ale celé Evropy.

Ultrazvukový systém LOGIQ Book XP je lehký, přenosný systém, který umožňuje vyšetření ultrazvukem a stanovení okamžité diagnózy prakticky kdekoli – na sjezdovce, na kluzišti nebo v šatně. Systém nabízí stejnou funkčnost jako velké, nepřenosné přístroje, přitom funguje zcela bezdrátově a váží pouhých 5 kilogramů. Díky tomu není nutné pro každé vyšetření pacienta převážet na kliniku, ale je možné stanovit diagnózu hned na místě. Navíc mohou lékaři získané snímky bezdrátově odeslat jiným expertům a případný nález s nimi konzultovat.

„Možnost používat přenosný přístroj pro vyšetření ultrazvukem a na dálku konzultovat případné ošetření s odborníky je doslova revoluční. Tuto revoluční technologii jsme testovali na kosmonautech na Mezinárodní vesmírné stanici a nyní ji budeme implementovat tak, abychom přispěli ke zdokonalení péče o sportovce po celém světě,“ prohlásil prezident divize GE Healthcare Joe Hogan.

Možnost okamžitě vyhodnocovat zranění prostřednictvím snímků z ultrazvuku, stejně jako příležitost dozvědět se více o kapacitě srdce prostřednictvím kardiovaskulárního výzkumu bude představovat obrovskou výhodou pro všechny sportovce, a to jak v tréninku, tak během samotných soutěží.

„Inovace GE v oblasti lékařských přístrojů a miniaturizace nám umožnily vyvinout špičkové přístroje, které lze použít v případě, že přesun do nemocnice bude obtížný, nebo nebude možný vůbec. Tyto nové přístroje umožňují stanovit diagnózu velice snadno, rychle a přesně,“ zdůraznil Hogan a dodal: „Zejména nás těší naše spolupráce s Mezinárodním olympijským výborem, díky které můžeme tyto vyspělé technologie nabídnout sportovním lékařům působícím na XX. Zimních olympijských hrách v Turíně.“

O společnosti GE a olympijských hrách
Jakožto celosvětový partner olympijských her je společnost GE exkluzivním dodavatelem široké škály originálních produktů a služeb, které jsou nezbytné pro úspěch her. Zimní olympijské hry v Turíně 2006 jsou vůbec první globální sportovní sponzorskou aktivitou GE, která probíhá na korporátní úrovni. GE dodává pro olympijské hry elektrickou energii, osvětlení, bezpečnostní technologie, modulární řešení pro olympijská sportoviště či zdravotnické přístroje a vybavení pro lékaře. GE úzce spolupracuje s organizačním výborem, představiteli místní samosprávy a dalšími olympijskými partnery, přičemž se snaží co nejlépe pochopit jejich potřeby a dodat taková řešení, která nemůže poskytnout žádná jiná společnost..

O společnosti GE Healthcare
Obchodní jednotka GE Healthcare dodává transformační lékařskou techniku, která definuje novou etapu péče o pacienta. Odborné znalosti a zkušenosti společnosti GE Healthcare v oboru zobrazovacích metod ve zdravotnictví a informačních technologiích, lékařské diagnostiky, systémů monitorování pacientů, výzkumu chorob a vývoje léků a biofarmak jsou zaměřeny na rychlejší odhalování chorob a přizpůsobení léčby konkrétním pacientům. Obchodní jednotka GE Healthcare nabízí celou řadu služeb, které zvyšují produktivitu ve zdravotnictví a umožňují poskytovatelům zdravotní péče lépe diagnostikovat, ošetřovat a léčit pacienty, kteří trpí například rakovinou, neurologickým či kardiovaskulárním onemocněním.

GE Healthcare s obratem 14 miliard USD je obchodní jednotka společnosti General Electric (NYSE: GE) a sídlí ve Velké Británii. Celosvětově GE Healthcare zaměstnává více než 42 500 lidí, kteří se zaměřují na podporu zdravotníků a jejich pacientů ve více než 100 zemích světa. Další informace o GE Healthcare najdete na www.gehealthcare.com.

Témata článku: Horská služba, GE, Špičkový sportovec, Sportovní aktivita, Celá etapa, Choroba, Sportovec

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje