Gartner zařadil Citrix do kvadrantu lídrů ve zprávě Magic Quadrant

Gartner zařadil Citrix do kvadrantu lídrů ve zprávě  Magic Quadrant

Praha — 24. září, 2007 – Citrix Systems, působící v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámil, že Citrix Password Manager, klíčová součást produktové řady Citrix Presentation Server pro poskytování Windows aplikací, byl analytickou společností Gartner umístěn do kvadrantu lídrů ve zprávě “Magic Quadrant for Enterprise Single Sign-On, 2007”,  jejímž autorem je ředitel výzkumu společnosti Gartner Gregg Kreizman. 

S více než 200 tisíci zákazníky je Citrix Presentation Server nejvýznamnějším řešením pro poskytování Windows aplikací. Password Manager, integrované podnikové single sign-on (ESSO) řešení, usnadňuje uživatelům bezpečný přístup ke všem aplikacím s jediným heslem a resetem hesla prostřednictvím webu, aniž by bylo nutné kontaktovat help desk. Kromě vlastností ESSO jsou v Presentation Serveru integrované také funkce pro bezpečný přístup k aplikacím, založené na oceňovaném řešení Citrix Access Gateway, které bylo rovněž nedávno zařazeno do kvadrantu lídrů ve zprávě Gartner “Magic Quadrant for SSL VPN, North America, 3Q06”.

Password Manager a Access Gateway se dodávají jako samostatná řešení nebo jako součást Citrix Presentation Server, Platinum Edition. Více informací o Citrix Presentation Serveru můžete také najít v nedávné zprávě hlavního výzkumného analytika Gartnera Federica Troni. “IT administrátoři potřebují co nejvyšší bezpečnost svých aplikací a zároveň řešení, u kterého nebudou muset slevit z požadavků firmy na snadnou ovladatelnost a produktivitu uživatelů,” říká Karl-Heinz Warum, Area vice president Central Europe společnosti Citrix Systems.  “Citrix Password Manager zajišťuje zachování produktivity zaměstnanců a využitelnost systému díky integrované správě hesel coby kritického prvku infrastruktury pro poskytování aplikací. Vážíme si toho, že Citrix Password Manager byl zařazen do kvadrantu lídrů v oblasti ESSO produktů.”

Do kvadrantu lídrů společnosti Gartner patří vlivné firmy na trhu Enterprise Single Sign-On (ESSO), které „vykazují neustálou schopnost získávat nové zákazníky v nejrůznějších odvětvích a zemích, mají velmi dobré až vynikající zákaznické reference, produkty, jež se dají snadno integrovat s cílovými systémy, a schopnost poskytovat aktualizace produktů, které jejich zákazníci chtějí.”

Váš názor Další článek: Sony VAIO NR: levné a výkonné notebooky

Témata článku: Windows, Bezpečnost, Manager, Bezpečná aplikace, Help, Single, Gateway, Klíčový prvek, Reset, Magic, Citrix, Area 51, Password, Dobrá ovladatelnost, Central, Heinz, Area, Reference, Dobrá využitelnost


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 48

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 57

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

Antivir zdarma: 8 bezplatných řešení, která zatočí s havětí v počítači

** Součástí Windows 10 je integrovaný antivirový program. Stačí to? ** Představíme vám sedm aplikací na boj proti virům a malwaru ** Všechny jsou k dispozici zdarma a některé ani nemusíte instalovat

Karel Kilián | 31

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky