Gartner zařadil Citrix do kvadrantu lídrů ve zprávě Magic Quadrant

Gartner zařadil Citrix do kvadrantu lídrů ve zprávě  Magic Quadrant

Praha — 24. září, 2007 – Citrix Systems, působící v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, oznámil, že Citrix Password Manager, klíčová součást produktové řady Citrix Presentation Server pro poskytování Windows aplikací, byl analytickou společností Gartner umístěn do kvadrantu lídrů ve zprávě “Magic Quadrant for Enterprise Single Sign-On, 2007”,  jejímž autorem je ředitel výzkumu společnosti Gartner Gregg Kreizman. 

S více než 200 tisíci zákazníky je Citrix Presentation Server nejvýznamnějším řešením pro poskytování Windows aplikací. Password Manager, integrované podnikové single sign-on (ESSO) řešení, usnadňuje uživatelům bezpečný přístup ke všem aplikacím s jediným heslem a resetem hesla prostřednictvím webu, aniž by bylo nutné kontaktovat help desk. Kromě vlastností ESSO jsou v Presentation Serveru integrované také funkce pro bezpečný přístup k aplikacím, založené na oceňovaném řešení Citrix Access Gateway, které bylo rovněž nedávno zařazeno do kvadrantu lídrů ve zprávě Gartner “Magic Quadrant for SSL VPN, North America, 3Q06”.

Password Manager a Access Gateway se dodávají jako samostatná řešení nebo jako součást Citrix Presentation Server, Platinum Edition. Více informací o Citrix Presentation Serveru můžete také najít v nedávné zprávě hlavního výzkumného analytika Gartnera Federica Troni. “IT administrátoři potřebují co nejvyšší bezpečnost svých aplikací a zároveň řešení, u kterého nebudou muset slevit z požadavků firmy na snadnou ovladatelnost a produktivitu uživatelů,” říká Karl-Heinz Warum, Area vice president Central Europe společnosti Citrix Systems.  “Citrix Password Manager zajišťuje zachování produktivity zaměstnanců a využitelnost systému díky integrované správě hesel coby kritického prvku infrastruktury pro poskytování aplikací. Vážíme si toho, že Citrix Password Manager byl zařazen do kvadrantu lídrů v oblasti ESSO produktů.”

Do kvadrantu lídrů společnosti Gartner patří vlivné firmy na trhu Enterprise Single Sign-On (ESSO), které „vykazují neustálou schopnost získávat nové zákazníky v nejrůznějších odvětvích a zemích, mají velmi dobré až vynikající zákaznické reference, produkty, jež se dají snadno integrovat s cílovými systémy, a schopnost poskytovat aktualizace produktů, které jejich zákazníci chtějí.”

Váš názor Další článek: Sony VAIO NR: levné a výkonné notebooky

Témata článku: Windows, Bezpečnost, Citrix, Gateway, Dobrá ovladatelnost, Reference, Heinz, Magic, Dobrá využitelnost, Bezpečná aplikace, Help, Area, Single, Area 51, Manager, Reset, Klíčový prvek, Central, Password

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší