Gartner: Citrix Access Gateway v kvadrantu lídrů na trhu SSL VPN

Praha — 15. ledna 2007 — Citrix Systems, který působí v oblasti infrastruktury pro poskytování aplikací, a jeho produkt Citrix Access Gateway zařadila analytická firma Gartner do kvadrantu lídrů v oblasti SSL VPN. Vyplývá to z jeho zprávy “Magic Quadrant for SSL VPN, North America, 3Q06”.
Gartner: Citrix Access Gateway v kvadrantu lídrů na trhu SSL VPN

„Produktová řada Citrix Access Gateway hraje klíčovou roli při usnadnění poskytování bezpečného přístupu k jakýmkoli aplikacím, bez ohledu na to, kde se uživatelé nacházejí,” říká Wes Wasson, viceprezident pro marketing společnosti Citrix.

S rostoucím počtem vzdálených a mobilních pracovníků jsou SSL VPN řešení pro firmy všech velikostí nezbytností. Gartner uvádí, že obrat trhu SSL VPN vzrostl do poloviny roku 2006 v porovnání s rokem 2005 o 20%. Analytici firmy Gartner dále tvrdí, že do roku 2008 budou SSL VPN hlavní přístupovou metodou pro více než dvě třetiny firemních zaměstnanců pracujících z domova, více než tři čtvrtiny dodavatelů a více než 90% příležitostných zaměstnanců.

Gartner hodnotil výrobce SSL VPN, kteří splňují definici trhu a jeho charakteristické rysy a vyhovují následujícím kritériím hodnoceným v této zprávě:

  • Analytici společnosti Gartner považují výrobce za konkurenceschopného na trhu a klienti Gartneru se na tohoto výrobce dotazují.
  • Výrobce je příčinou toho, že zákazníci změní nebo pozdrží své plány dodávek konkurenčních produktů, výrobce je tedy považován svými konkurenty za vážnou hrozbu.
  • Společnost se pravidelně objevuje v užším výběru při konečném rozhodování o nákupech a demonstruje tím analytikům Gartneru svou konkurenceschopnost a odbyt.
  • Analytici Gartneru se domnívají, že produkt a firemní vize jsou natolik důležité, že si zaslouží pozornost.

Citrix Access Gateway je řada univerzálních SSL VPN zařízení, která poskytují bezpečný, vždy dostupný a jednotný přístupový bod ke všem aplikacím a protokolům, včetně multimediálních a hlasových (VoIP). Produktová řada Access Gateway má všechny výhody IPSec i SSL VPN a naopak eliminuje nákladné a složité implementace a správu. Na rozdíl od tradičních SSL VPN produktů disponuje Access Gateway technologií Citrix SmartAccess, která poskytuje administrátorům velmi přesnou kontrolu nad tím, jaké úkony mohou uživatelé provádět s aplikacemi, k nimž přistupují – prohlížení, editování, ukládání nebo tisk – v závislosti na tom, jakou funkci zastávají, kde se zrovna nacházejí a jaký typ zařízení používají.

Témata článku: VPN, Access, Gateway, Bezpečná aplikace, Důležitá role, Univerzální aplikace, Tradiční výrobce, Klíčová role

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí