Gamee – vstupte do nové dimenze mobilních her

Gamee – vstupte do nové dimenze mobilních her

Jste milovníkem mobilních her? Vyrostli jste na „tetrisu“ nebo donekonečna hráli hada? Máte rádi skákačky či logické hry? Rádi hrajete společně s kamarády? To všechno spojila dohromady nová herní sociální síť Gamee, kterou vyvinuli čeští vývojáři a od konce dubna je zdarma k dispozici pro české uživatele.  

Gamee je nový typ sociální sítě, místo „selfies“, seznamování nebo klasického chatování na vás čekají jen hry. Ty můžete hrát společně s vašimi přáteli, kteří si Gamee také nainstalují. Navzájem porovnáváte svá skóre nebo sledujete, kdo koho porazil. Hraní mobilních her nebylo nikdy tak zábavné. Navíc full aplikace je zcela zdarma. 

V nabídce Gamee najdete zábavné mini hry od arkádových, přes rychlé skákačky, až po logické hry, včetně několika oblíbených retro her na principu známého Tetrisu nebo nestárnoucího „hada“. Nechybějí tu ani závody aut, létající tučňák nebo vesmírná střílečka. Gamee nabízí v současnosti 11 her, každý druhý týden pak přibude hra nová.

amozřejmostí jsou žebříčky skóre a možnost ukládat vlastní profil, kde každý schraňuje informace o svých oblíbené hrách a přehled o dosažených výsledcích. Za projektem stojí Božena Řežábová, která je již od dětství milovnicí her. Dříve působila jako senior manažerka v Ogilvy nebo Google. Stála také například za vznikem projektu Bezrealitky.cz.  „V dětství jsme doma hodně hráli hry z herní konzole. Soupeřili jsme i s rodiči, bavilo nás to všechny. Pak přišla kariéra, rodina a hrát jsem přestala. Připadalo mi, že hry se komplikují a nemám čas - to je konstatování, které uslyšíte od mnoha lidí. Takže teď se k hraní s Gamee vracím a aplikaci děláme přesně tak, aby mohl hrát kdokoli a bylo to snadné,“ říká CEO Gamee Božena Řežábová.   

Aplikace je kompletně zdarma  

„Naším cílem je společné sdílení emocí po dohrání hry. Rekord? Porazili jste kamaráda? Špatný den? Tohle všechno sdílí hráči Gamee s přáteli,“ dodává Božena Řežábová. Hry vyvíjí tým Gamee ve spolupráci s dalšími herními vývojáři, kteří mají zájem uveřejnit svoji hru na této platformě. Jedná se o jedinou mobilní aplikaci tohoto druhu a hlavně, což potěší mladé hráče, je kompletně zdarma. „Hry v Gamee je snadné začít hrát, jeden klik a hrajete. I díky propojení s Facebookem máte v Gamee své kamarády a s každou novou hrou, kterou zveřejníme, se vždy rozjede další vlna soutěžení a předhánění. Tohle naše uživatele baví nejvíc,” dodává Božena Řežábová.    

Ženy upřednostňují logiku a muži akci.  

„Hrát může kdokoli. Ve zkušebním provozu v Austrálii a v Turecku se ukazuje, že ženy hrají více logické a muži arkádové hry. Máme připraveno mnoho dalších her, nové nápady, na kterých jsme vyrostli a chceme je oživit. Těšíme se, co bude bavit Čechy a Slováky,” říká dále Božena Řežábová.  Aplikaci Gamee stáhnete od dubna zdarma v AppStore a pro Android v Google Play.  

 

Oculus Rift + Kinect: Jaké to je, když do virtuální reality dostanete své ruce

Témata článku: Kamarád, Špatná logika

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší