Fujitsu získalo ocenění Intel Innovation Award

Fujitsu získalo ocenění Intel Innovation Award za průkopnickou technologii světelné rychlosti pro datacentra
Fujitsu získalo ocenění Intel Innovation Award

Fujitsu získává od společnosti Intel ocenění za inovaci za svou novou technologickou koncepci datových center. Slavnostní předávání se uskutečnilo v 10.00 v pavilónu Intel P37 v rámci veletrhu CeBIT.

"Pro společnost Fujitsu je velkou ctí přijmout ocenění Intel Innovation Award. Zároveň představuje motivaci pokračovat v další spolupráci s Intelem na vývoji nových technologií pro datová centra. Křemíková fotonika má potenciál předefinovat roli datových center do pozice poskytovatelů výpočetního výkonu orientovaných na služby pro organizace provádějící byznys v reálném čase. Oddělením serverových a úložných komponent uskutečňujeme významný krok směrem ke zvýšení efektivity datových," prohlásil viceprezident Fujitsu pro produktový vývoj Jens-Peter Seick.

Technologie křemíkové fotoniky přenáší data rychlostí světla, odstraňuje překážky a umožňuje firmám pracovat v reálném čase a plnou rychlostí. Díky optickým kabelům proudí data rychlostí světla, při přenosech až 1,6 Tb/s (terabity za sekundu, dostatečná rychlost pro přenos pevného disku o kapacitě 1 TB za pouhých pět sekund).

"S prvním serverovým řešením na světě založeným na technologii Intel Silicon Photonics společnost Fujitsu působivě demonstruje, že s pomocí nápaditého návrhu systémů datového centra je možné dosáhnout výrazného zvýšení výkonu. Kromě toho tento princip ukazuje, jak lze pomocí inovativních postupů eliminovat výkonové překážky v serverech i úložištích. Společnosti Intel a Fujitsu položily základ pro datové centrum budoucnosti. Prostřednictvím ocenění Intel Innovation Award potvrzujeme tento mimořádný úspěch," uvedl Christian Lamprechter, jednatel Intel GmbH.

Technologie slibuje výraznou proměnu datových center v budoucnosti, protože má potenciál odstranit fyzická omezení struktury datových center. Vzhledem k tomu, že data lze přenášet na vzdálenost až 300 metrů bez snížení výkonu, lze optimalizovat návrh nových datových center. Je tak možné oddělit síť, úložiště i výpočetní uzly. Zpracovávající jednotky, které generují největší množství tepla pak mohou dostat optimální chlazení, aniž by bylo nutné zdroje pro vytápění, odvětrávání a klimatizaci (HVAC) používat také pro chlazení pasivnějších komponent jako jsou úložiště a síť. Křemíková fotonika rovněž usnadní připojení nových serverových uzlů nebo úložných systémů, protože je možné je umístit do externích racků a připojit pomocí optických vláken do jádra serveru.

Technologie křemíkové fotoniky vznikla ve spolupráci firem Fujitsu a Intel a poprvé byla představena veřejnosti v listopadu 2013 v Německu, na Fujitsu Foru v Mnichově.

 

Další článek: Chlapeček utratil 65 dolarů. Matka žaluje Google

Témata článku: Vytápění, Mimořádná spolupráce, Reálná rychlost, Pevné disky na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 42

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 102

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 121


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize