Fujitsu Siemens uvede servery PRIMERGY postavené na procesorech AMD Opteron

Společnost Fujitsu Siemens Computers, přední evropský poskytovatel IT, připravuje rozšíření své nabídky v oblasti podnikových serverů zařazením procesorů AMD Opteron do své řady serverů PRIMERGY.
Fujitsu Siemens uvede servery PRIMERGY postavené na procesorech AMD Opteron

Společnost Fujitsu Siemens Computers, přední evropský poskytovatel IT, připravuje rozšíření své nabídky v oblasti podnikových serverů zařazením procesorů AMD Opteron do své řady serverů PRIMERGY. Od produktů založených na procesorech AMD Opteron se očekává, že budou těžit nejenom z dvoujádrové technologie, která spojuje na jednom čipu dvě fyzická procesorová jádra. Společnost Fujitsu Siemens Computers předpokládá, že začne dodávat servery PRIMERGY založené na procesorech AMD Opteron před koncem tohoto kalendářního roku. Řada dvouprocesorových až čtyřprocesorových serverů PRIMERGY se tak kromě modelů s 64bitovými procesory Intel Xeon MP a Itanium2 v blízké době rozroste i o nabídku procesorů AMD Opteron.

„Naše řada serverů PRIMERGY představuje kvalitu i inovativnost, a naši zákazníci požadují technologii, která jim pomůže zlepšit jejich podnikání,” uvedl Radovan Hošek, produktový manažer Fujitsu Siemens Computers pro oblast podnikových serverů. „Přidáním procesorů AMD Opteron do naší nabídky rozšiřujeme již tak silnou základnu, abychom splnili očekávání zákazníků.”

Více informací o serverech PRIMERGY lze najít na adrese www.fujitsu-siemens.cz/products/SmeProductGroup.jsp-catId=14.htm. Fotografie v tiskové kvalitě naleznete na drese www.fsc-mediaserver.com/ms/go.cfm?folderid=400&jumpfactor=6.

Řada serverů PRIMERGY v mnoha případech slouží jako základ dynamických IT infrastruktur. Konsolidované a virtualizované serverové technologie jsou klíčem pro IT prostředí, které zlepšuje výkon, zvyšuje zapojení jednotlivých prostředků a umožňuje dosáhnout zcela nové úrovně flexibility.

Dynamická datová centra (DDC) představují koncept hardwarové a softwarové architektury nové generace, která se zaměřuje na služby koncovým uživatelům a na takové smlouvy o úrovni poskytovaných služeb (SLA), jež zajistí, aby se výpočetní kapacita na vyžádání (on-demand computing) stala realitou. Prostřednictvím DDC společnost Fujitsu Siemens Computers umožňuje firmám přejít od IT prostředí, jehož struktura je založena na systému jednotlivých navzájem oddělených vrstev, k architekturám orientovaným na služby. To znamená, že například počítačové a databázové prostředky lze dynamicky přidělovat jednotlivým aplikacím a zvýšit tak flexibilitu a spolehlivost. Zároveň dochází k výraznému zlepšení efektivity nákladů vynakládaných na IT infrastrukturu.

Témata článku: Servery, Hardwarová oblast, Podniková řada, Mp, Fujitsu Siemens, Fyzické jádro

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje