Fujitsu Siemens Computers zcela mění vzhled všech svých produktů

Fujitsu Siemens Computers zcela mění vzhled všech svých produktů

Masový trh s výpočetní technikou je podle Fujitsu Siemens Computers nepřehledný – výrobky svým vzhledem často kopírují jeden druhý. Přední evropský výrobce IT se tak rozhodl k výrazné designové inovaci svých produktových řad.

Designové směrnice například stanoví, že veškerá rozhraní mezi uživatelem a počítačem jsou typizovaně umístěna v černé části zařízení, porty a čtečky paměťových karet najde uživatel vždy na přední straně; totéž platí i pro myš a paměťový USB disk. Funkcemi a vlastnostmi, které usnadňují používání zařízení a zjednodušují jeho připojení, jsou vybaveny i základní modely.

Nová řada AMILO 3000

AMILO 3000 je název nové řady spotřební IT od Fujitsu Siemens Computers. Celá řada – od základního modelu počítače po USB Flash disk – sleduje jednotný design založený na kontrastu černé a bílé. Elegantním doplňkem je malý obdélníkový GraphicBooster, který promění například ultralehké AMILO Sa 3650 ve výkonnou grafickou stanici.

Klepněte pro větší obrázek
GraphicBooster

„Změny v designu a další vylepšení provedená u modelů řady AMILO 3000 pro nás nepředstavují krátkodobé módní výstřelky ani trendové záležitosti. Naše investice jsou dlouhodobého charakteru a umožní nám posílit a rozvinout pozici největšího evropského dodavatele na trhu spotřební IT,“ uvedl Herbert Schönebeck. „Těžíme také z blízkosti k našim zákazníkům. Díky výzkumnému a vývojovému centru a špičkovým laboratořím v Augsburgu a Sömmerda dokážeme rychle reagovat na zpětnou vazbu ze strany zákazníků. Naše komunikace se tak ještě více zlepšuje.“

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nová řada AMILO 3000

Nově navržené stolní počítače budou dostupné v několika různých provedeních – od elegantního základního modelu po vysoce výkonný herní stroj. Notebooky jsou konstruovány tak, aby uživateli nabídly to nejlepší pro mobilní využití. Volitelná výbava v závislosti na modelu zahrnuje webovou kameru s vysokým rozlišením pro pořádání konferencí, širokoúhlý displej BrilliantView a Blu-Ray mechaniku pro požitek ze sledování filmů v domácím kině.

Všechny notebooky jsou osazeny speciální klávesnicí Fujitsu Siemens Computers, která je odolná proti polití a rozlité nápoje ji nevyvedou z míry. Všechny produkty, notebooky i počítače, jsou vybaveny rozhraními rozmístěnými tak, aby práce byla snadná a rychlá – čtečku karet a porty proto například najdete na přední straně.

SCENICVIEW, ESPRIMO Mobile, ESPRIMO a CELSIUS s cílovou skupinou uživatelů v podnikové sféře budou oděny do antracitové černé a na trhu se objeví v průběhu léta. Serverová řada PRIMERGY pak bude k dispozici v prvním čtvrtletí příštího roku.

Témata článku: Notebooky, Evropská záležitost, Augsburg, Přední strana, Elegantní počítač

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje