Fujitsu Siemens Computers představuje nové profesionální notebooky

Fujitsu Siemens Computers představuje nové profesionální notebooky

Spolehlivost, zabezpečení dat a uživatelská přívětivost – to jsou podle studie* provedené společností TNS Infratest pro Fujitsu Siemens Computers faktory, které jsou při výběru nového notebooku pro podnikové zákazníky rozhodující. Tato zjištění významně ovlivnila vývoj nové řady high-endových notebooků ESPRIMO Mobile, kterou Fujitsu Siemens Computers uvádí na trh. Pro modely řady ESPRIMO Mobile jsou uvedené vlastnosti charakteristické, nová technologie dvoujádrových procesorů Intel® Centrino® se doplňuje se snadnou mobilní konektivitou a velkým množstvím funkcí usnadňujících používání.

Jako první z nové řady se na pultech obchodů objeví model ESPRIMO Mobile M9410 a představí charakteristické prvky notebooků ESPRIMO Mobile: pevné tělo a robustní víko z hořčíkové slitiny, díky nimž jsou modely této řady obzvlášť odolné. Před otřesy a nárazy chránění pevný disk technologie ShockSensor. Klávesnice je odolná proti polití, což uživateli umožňuje nápoje nechtěně rozlité na klávesnici snadno a bez jakýchkoliv následků vytřít.

Vysokou úroveň zabezpečení zajišťuje TPM modul a čtečka karet SmartCard. Vaše cenná data jsou tak v notebooku chráněna před neoprávněným přístupem. Software DeskView Data navíc přináší kontrolu integrity systému, pravidelné aktualizace systémem sledovaných hodnot a možnost zálohovat data dříve, než nastane kritická situace.

Větší flexibilita: koncepce modulárního příslušenství s vyměnitelnými komponenty

Díky množství inovativních funkcí je nová řada ESPRIMO Mobile od Fujitsu Siemens Computers neuvěřitelně flexibilní pro použití na cestách – zajišťuje svým uživatelům možnost svobodně pracovat mimo dosah elektrických zásuvek a síťových kabelů po celý pracovní den.

ESPRIMO Mobile M9410 disponuje, stejně jako ostatní modely této řady notebooků, stoprocentní konektivitou: integrované vysokorychlostní rozhraní UMTS, WLAN a Bluetooth (volitelně) znamená, že vaše e-maily, webové konference a VoIP hovory nebudou nikdy dál než jedno kliknutí myši. Vlaky, letiště nebo dokonce pláže se tak jako mávnutím kouzelného proutku změní v pracoviště s plným připojením.

Život vám usnadní také koncepce modulárního příslušenství. Společnost Fujitsu Siemens Computers garantuje, že veškeré moduly jsou kompatibilní se všemi modely notebooků ESPRIMO Mobile a mobilních pracovních stanic CELSIUS H – včetně replikátoru portů, napájecího adaptéru a komponent do modulární šachty, jako jsou DVD mechaniky, přídavné baterie nebo druhý pevný disk.

Uživatelé, pro něž je důležitá výdrž notebooku a osadili jej proto druhou baterií namísto DVD mechaniky, si tak mohou v případě, že potřebují přístup k multimédiím, mechaniku jednoduše zapůjčit od kolegy – zaměnitelnost je zaručena. Další důmyslný rys se skrývá uvnitř každého modelu řady ESPRIMO Mobile: komponenty určené do modulární šachty jsou vybaveny chytrým zámkem, který zamezuje jejich samovolnému uvolnění během přepravy, avšak nebrání uživateli v jejich snadném vyjmutí.

Uvedením řady ESPRIMO Mobile M přináší společnost Fujitsu Siemens Computers do střední třídy profesionálních notebooků exkluzivní rysy, dříve dostupné pouze ve třídě luxusních notebooků. Délka životního cyklu modelů ESPRIMO Mobile M je stabilně dvanáct až osmnáct měsíců. Představují tak pro oddělení nakupující IT dobrou investici, všechny modely přitom lze nakonfigurovat a upravit podle jednotlivých požadavků zákazníka. Navíc jsou notebooky řady ESPRIMO Mobile vybaveny nejnovější technologií Intel® vPro™ a volitelně i podporou vzdálené správy: kdykoliv uživatel potřebuje technickou podporu, tým administrátorů může k jeho notebooku přistupovat vzdáleně prostřednictvím bezdrátového připojení – drobnost, která profesionálním uživatelům poskytne další konkurenční výhodu.

Harmonie těla i ducha: nový produktový design pro všechny modely

Špičkový výkon notebooků řady ESPRIMO Mobile je doplněn novým produktovým designem společnosti Fujitsu Siemens Computers – v rámci nového designového stylu, který je nasazován na celé portfolio profesionálních produktů s mottem: vypadá stejně dokonale, jako funguje. Designový koncept „core & shell“ oslovuje uživatelskou intuici: ušlechtilá čerň označuje veškerá rozhraní, konektory a čtečky karet, zatímco antracitové víko a tělo slouží k potěše oka.

„Vytvořením řady ESPRIMO Mobile M a dalších modelů z této rodiny produktů jsme dali vzniknout kategorii notebooků, jež nabízí profesionálním uživatelům přesvědčivé řešení, které je odpovědí na všechny jejich pracovní potřeby – tyto stroje poskytují dokonalou mobilitu a představují plnohodnotnou náhradu za stolní počítač,“ uvedl Armin Kumpf, ředitel divize Business Mobiles společnosti Fujitsu Siemens Computers. „Modely řady ESPRIMO Mobile splňují požadavky společností uplatňujících specifické mobilní strategie a zároveň jejich zaměstnancům usnadňují každodenní práci a přispívají ke zvyšování jejich produktivity a efektivity.“

Notebook ESPRIMO Mobile M9410 bude dostupný od poloviny srpna za cenu od 19 990 Kč bez DPH. Další modely řady ESPRIMO Mobile budou představeny během několika nejbližších týdnů.

Předběžný přehled: produktová řada ESPRIMO Mobile od Fujitsu Siemens Computers

ESPRIMO Mobile M9410 – k dostání od poloviny srpna

Model ESPRIMO Mobile M9410 představuje profesionální notebook bez jakýchkoliv kompromisů. Výkonný, odolný a zabezpečený – skutečně univerzální nástroj. Displej s úhlopříčkou 14,1" zajišťuje opravdový komfort při práci doma, v kanceláři i na cestách.

ESPRIMO Mobile U9210 – k dostání brzy

ESPRIMO Mobile U9210 je ultrapřenosný profesionální notebook určený mobilním profesionálům, kteří potřebují zůstat v neustálém kontaktu s firmou. Díky 12,1“ displeji a hmotnosti nižší než 2 kg je ideální pro použití na cestách, přičemž jeho skvělý výkon je zaručen technologií dvoujádrových procesorů Intel® Centrino® a volitelným integrovaným modulem pro vysokorychlostní UMTS připojení.

ESPRIMO Mobile D9510 – k dostání brzy

ESPRIMO Mobile D9510 je zkonstruován jako dokonalá náhrada za stolní počítač. Je osazen 15,4" displejem, ergonomickou klávesnicí s touchpadem a touchstickem a nabízí komfort při práci v kanceláři i na cestách. Integrované vysokorychlostní UMTS znamená, že jej lze použít jako kompletní kancelář i při práci v terénu. Kromě mnoha skvělých rysů a funkcí nabízí ESPRIMO Mobile D9510 výjimečný stupeň konektivity – díky vestavěným sériovým a paralelním portům.

ESPRIMO Mobile X9510/X9525 – k dostání brzy

ESPRIMO Mobile X9510 je ideální volbou pro náročné uživatele, kteří očekávají nonstop konektivitu a produktivitu na té nejvyšší úrovni.

Vynikající 15,4“ displej a špičkový grafický výstup spolu s volitelnou grafickou kartou NVIDIA splňují nejvyšší požadavky na kvalitu obrazu a výkon: ESPRIMO Mobile řady V je ideální partner pro náročné systémové aplikace zahrnující například profesionální zpracování obrazu, které se může pro běžné grafické karty, jimiž bývají notebooky osazovány, ukázat příliš náročné.

Podrobné informace a technické údaje jsou dostupné on-line na adrese
www.fujitsu-siemens.com/products/mobile/notebooks/index.html a také na adrese
www.fujitsu-siemens.com/press. Snímky produktů najdete na adrese www.fsc-mediaserver.com/ms/go.cfm?folderid=6640&jumpfactor=6.

* „Mobility dnes – trendy, příležitosti, výzvy“ – studie TNS Infratest provedená na jaře 2008 pro společnost Fujitsu Siemens Computers v osmi státech.

Témata článku: Notebooky, Fujitsu Siemens, Model S, Náročné použití, Nová komponenta, Nová studie, Model, Mobilní příslušenství, Profesionální použití, Skvělá klávesnice, Nejvyšší úroveň, Mobilní displej, Náročný uživatel, Bezdrátová klávesnice s touchpadem, Ergonomická klávesnice, Profesionální notebook, Předběžný design, Nová řada, Vyměnitelná baterie, Siemens, Snadná cesta, Dostupná komponenta, Pevné tělo, Mobile, Nová cesta

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje